انواع وکلا

وکلا هر کدام تخصص های مختلفی دارند و وظیفه ی هر کدام نسبت به دیگری متفاوت است. در اینجا چند ایده در مورد نحوه انتخاب انواع وکلا مورد نیاز برای متداول ترین مسائل حقوقی آورده شده است.

وکیل مدنی

وکلایی که به طور معمول از طرف موکلین به دادگاه مراجعه می کنند طرف دعوی هستند و بسیاری از آن ها در زمینه هایی از قبیل جراحات شخصی، شرکت ها، مالیات و غیره تخصص دارند. اصطلاح عمومی وکیل مدنی به وکیلی گفته می شود که نماینده موکلان در دادگاه مدنی (نه کیفری) است. متداول ترین دعاوی مدنی شامل دعاوی مربوط به قرارداد (مانند نفقه، جبران خسارت و بدهی)، دعاوی اقامه دعوی (یعنی تبعیض)، اختلافات در مورد املاک و شکایات علیه یک نهاد دولتی است.

مشاور املاک

یکی دیگر از انواع وکلا مشاور املاک می باشد. وکلای املاک و مستغلات توافق نامه خرید، رهن، اسناد عنوان و اسناد انتقال را انجام می دهند. آن ها نماینده خریداران و فروشندگان، توسعه دهندگان، موجرها و مستاجران هستند. به بیان ساده متداول ترین سناریوها برای استفاده از وکیل املاک و مستغلات هنگام خرید یا فروش املاک و مستغلات است.

وکیل کیفری (جنایی)

وکلای جنایی وکلایی هستند که در دادگاه ها از افراد و سازمان ها در برابر اتهامات دولت دفاع می کنند. وکلای کیفری قوانین مربوط به دستگیری، استیضاح، وثیقه، درخواست، اثبات و موارد مرتبط را می فهمند. برخی از متداول ترین جرایمی که به وکلای کیفری احتیاج دارند شامل قتل و تعرض است.

صدمه شخصی

اگر به دلیل سهل انگاری شخص یا شرکت دیگری آسیب دیده اید شما نیاز به یک وکیل آسیب دیدگی شخصی دارید. وکلای آسیب دیدگی شخصی معمولاً به صورت هزینه ای مشروط کار می کنند (یعنی بدون تهیه صورتحساب ماهانه برای تهیه و ارسال) و بسیاری از آن ها از نرم افزار مدیریت پرونده آسیب های شخصی برای کمک به آن ها در مدیریت بهتر پرونده ها ، کنترل هزینه ها و افزایش کلی استفاده می کنند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  اطلاعات مفید و خواندنی در خصوص شرکت‌ تضامنی

قصور پزشکی

اگر توسط یک پزشک متخصص صدمه دیده اید یک وکیل آسیب دیدگی شخصی متخصص در قصور پزشکی می تواند به شما در جبران خسارت وارده کمک کند. شایعترین موارد قصور پزشکی شامل تشخیص نادرست، درمان نادرست و سهل انگاری پزشکی است. صورتحساب های پرداخت نشده پزشکی می تواند منجر به اعطای حق بیمه پزشکی بر قربانی شود که این یکی دیگر از دلایل عمده استخدام وکیل دادگستری قصور پزشکی است.

وکیل استخدام

یکی دیگر از انواع وکلا ، وکلای استخدام هستند. هم کارمندان و هم کارفرمایان برای رسیدگی به مسائل حقوقی مربوط به محل کار به دنبال وکلای استخدام هستند. برخی از متداول ترین پرونده هایی که وکلای استخدام رسیدگی می کنند شامل قرارداد، آزار و اذیت در محل کار، قصاص و تبعیض در محل کار است.

وکیل غرامت کارگران

ترکیبی از قانون کار و قانون جراحات شخصی (اگر در محل کار آسیب دیده باشید) با یک وکیل جبران خسارت کارگران همکاری خواهید کرد. وکلای جبران خسارت کارگران در کمک به کارگران جهت یابی در قوانین منحصر به فرد اعمال شده در مورد افرادی که در حین کار آسیب دیده اند تخصص دارند. یک وکیل جبران خسارت کارگران معمولاً تعداد زیادی پرونده برای مدیریت دارد که هر یک از آن ها مهلت خاص خود را دارد  بنابراین به دنبال یک شرکت با استفاده از سیستم مدیریت دفاتر حقوقی مبتنی بر ابر مدرن باشید.

وکیل خانواده

یک وکیل دادگستری خانوادگی به مسائل حقوقی مربوط به انواع شرایط خانوادگی می پردازد. این می تواند شامل یک توافق نامه قبل از ازدواج، فرزندخواندگی یا طلاق باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  ویژگی های یک وکیل خانواده خوب

وکیل مهاجرت

وکلای امور مهاجرت در زمینه مسائل حقوقی مربوط به وضعیت مهاجران و خانواده های آن ها به مهاجران و کارفرمایانی که به دنبال استخدام آن ها هستند کمک می کنند. وکلای مهاجرت در زمینه ویزا، گرین کارت، تابعیت و پناهندگی و پناهندگی کمک می کنند. قوانین مهاجرت به طور مداوم تغییر می کند بنابراین مهم است که در این شرایط با یک وکیل باتجربه مشورت کنید.

وکیل مالکیت معنوی

وکلای مالکیت معنوی (IP) به شرکت ها، هنرمندان و مخترعین در زمینه مسائل حقوقی مربوط به حق چاپ، علائم تجاری، حق ثبت اختراع، اسرار تجاری و موارد مشابه کمک می کنند. وکلای IP وقت زیادی را برای کار با مشتری صرف می کنند تا به آن ها کمک کنند تا از نقض حقوق دیگران جلوگیری کنند و مطمئن شوند که طبق قانون از مالکیت معنوی آن ها به درستی محافظت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button