انواع وکیل

مشکل حقوقی شما هرچه باشد احتمالاً وکلایی وجود دارند که در رسیدگی به مشکل حقوقی خاص شما تخصص داشته باشند. اگر در تلاش برای یافتن یک وکیل برای کمک در حل مشکل خاص حقوقی خود بوده اید احتمالاً متوجه شده اید که انواع وکیل وجود دارد. حوزه حقوقی بسیار گسترده و پیچیده است و خواهید دید که بسیاری از وکلا در یک زمینه خاص از قانون تخصص دارند.

اگر احساس می کنید به وکیل نیاز دارید مطمئن شوید که آن ها مهارت لازم را برای رسیدگی به وضعیت منحصر به فرد شما دارند.

در اینجا لیستی از انواع وکیل وجود دارد که می توانید آن ها را در ادامه ببینید.

وکیل آسیب های شخصی

اگر در یک تصادف دچار آسیب دیدگی شده اید به عنوان مثال یک تصادف رانندگی نوع وکیلی که می خواهید ملاقات کنید وکیل آسیب دیدگی شخصی است. این نوع وکلا در دریافت غرامت ناشی از صدمات تخصص دارند.

وکیل املاک

وکیل املاک در وصیت نامه ها و امانت ها تخصص دارد و می تواند به شما کمک کند تا وصیت نامه ای را برای انتقال دارایی خود تنظیم کنید. در میان سایر خدمات حقوقی املاک ، این نوع وکیل می تواند به شما کمک کند تا اعتمادی ایجاد کنید که به شما در رسیدگی به نیازهای مالی فرزندان کمک کند.

وکیل ورشکستگی

اگر مشکلات مالی دارید و در حال بررسی مراحل ورشکستگی هستید، می توانید با یک وکیل ورشکستگی مشورت کنید. این نوع وکیل می تواند در مورد صلاحیت خود برای ورشکستگی و انواع ورشکستگی که می خواهید در نظر بگیرید و نوع مناسب برای شرایط خاص شما و همچنین گزینه های احتمالی ورشکستگی که ممکن است بخواهید کشف کنید ، به شما مشاوره دهد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  آشنایی با دعاوی حقوقی

وکیل مالکیت معنوی

وکیل مالکیت معنوی که به عنوان وکیل IP نیز شناخته می شود، می تواند در رابطه با موضوعات مربوط به مالکیت معنوی مانند حق چاپ، علائم تجاری، حق ثبت اختراع، طراحی صنعتی و اسرار تجاری به شما مشاوره دهد.

وکیل مهاجرت

وقتی با مسائل مهاجرت سرو کار دارید و می توانید با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید. این نوع وکیل باید در رسیدگی به مسائل مهاجرت مانند ویزا، تابعیت، پناهندگی و کارت های سبز تبحر کافی داشته باشد.

وکیل کیفری

اگر شما یا یکی از عزیزانتان به جرمی متهم شده باشید وکیل کیفری نوعی از انواع وکیل است که باید به او مراجعه کنید. یک وکیل کیفری در زمینه های مربوط به حقوق کیفری آگاهی خواهد داشت .

وکیل مالیاتی

یک وکیل مالیاتی در بسیاری از پیچیدگی های قوانین مالیاتی تخصص دارد و باید بتواند در مورد مسئله مالیاتی خاصی که با آن روبرو هستید مشاوره ارائه دهد.

وکیل خانواده

چه به یک توافقنامه قبل از ازدواج احتیاج داشته باشید چه درگیر دادرسی طلاق باشید و چه درگیر حضانت فرزند یا نبرد حمایت از همسر باشید، وکیل خانواده نوعی وکیل است که برای راهنمایی شما در پروسه پیش روی شما بهترین تجهیزات را دارد.

وکیل جبران خسارت کارگر

اگر در حین کار آسیب دیده اید یا مجبور شده اید در اثر تصادف در محل کار یا بیماری شغلی با مرگ یکی از عزیزان خود روبرو شوید، وکیلی متخصص در قانون جبران خسارت کارگران می تواند به شما در جهت هدایت مسائلی که با آن روبرو هستید کمک کند مانند میزان تقصیر کارفرما و میزان مزایایی که به شما تعلق می گیرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  بررسی ارکان جعل رایانه ای

وکیل قرارداد

یک وکیل قرارداد متخصص در رسیدگی به مسائل ناشی از قراردادها است و برای طیف وسیعی از مسائل مربوط به قرارداد می توان از او مشاوره گرفت. آیا مطمئن نیستید که باید قرارداد خاصی را امضا کنید یا اگر در قراردادی که قبلاً امضا کرده اید مشکلی پیش آمده باشد، وکیل متخصص در قراردادها نوعی از انواع وکیل است که باید تجربه و تخصص لازم برای کمک به شما را در این زمینه داشته باشد .

وکیل عمومی

برخلاف وکلایی که در یک زمینه خاص حقوقی تخصص دارند، یک وکیل دادگستری عمومی می تواند به طیف گسترده ای از مسائل حقوقی رسیدگی پ کند. وکلای دادگستری مختلف دارای زمینه های مختلف حقوقی هستند که با آن ها راحت ترند بنابراین اگر با یک وکیل مشاوره عمومی مشورت کنید، همیشه عاقلانه است که در مورد تجربه وی در رسیدگی به نوع مسئله حقوقی که با آن روبرو هستید بحث کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button