رئیس کل دادگستری استان البرز در مراسم افتتاح واحد انجام خدمات دادسرا در مجتمع شهید بهشتی کرج، تکریم ارباب رجوع را از اولویت های دادگستری استان البرز برشمرد.

احمد فاضلیان افزود: سه بنای احداث شده در مجتمع شهید بهشتی، شورای حل اختلاف استان البرز و مجتمع باغستان کرج در این آیین مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: دو بنای احداث شده در شورای حل اختلاف و مجتمع باغستان، مجموعا با اعتباری نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان، کاربری انبار و بایگانی راکد دارند که مجتمع باغستان علاوه بر این شامل بازداشتگاه موقت و اتاق نگهبانی نیز می باشد.

فاضلیان افزود: بنای دیگری که در جنب مجتمع شهید بهشتی کرج مورد بهره‌برداری قرار گرفت فضایی به متراژ ۳۵۰ متر مربع است که در آن امور مربوط به دادسرا اعم از عریضه‌ نویسی، پذیرش شکوائیه، تهیه لوایح، ابطال تمبر، ثبت ثنا و ارجاع به شعبه انجام خواهد شد و مراجعان، این خدمات را در فضایی مجهز به سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: این بنا بر هدف تکریم ارباب رجوع و در راستای کاستن از مدت زمان انجام روند اداری و جلوگیری از اتلاف وقت مراجعان احداث شده و همه امور مربوط به طرح شکایت و ارجاع در مدت زمانی کمتر از ۲۰ دقیقه انجام می‌شود.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه برای ساخت بنا و تجهیز آن حدود ۲۶۰ میلیون تومان هزینه شده است بیان کرد: تکریم ارباب رجوع یکی از سیاست‌های مهم دادگستری استان البرز است و در صورت تامین اعتبار، مترصد هستیم در مجتمع‌های دیگر دادگستری استان نیز بناهایی با کاربری مشابه احداث کنیم.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  تلاش دستگاه قضایی استان برای کاهش تصادفات جاده ای در گلستان

فاضلیان همچنین متذکر شد: از آنجایی که دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در زمینه ثبت پرونده‌های کیفری هنوز به زیرساخت‌های لازم تجهیز نشده‌اند این بنا برای برطرف کردن این موضوع و ارائه کلیه خدمات در پرونده‌های کیفری اعم از تهیه لایحه شکوائیه تا ابطال تمبر و ارجاع توسط ماموران ایجاد شده و اطلاعات پرونده با صرفه‌جویی در هزینه و زمان در اختیار ارباب رجوع قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishPersian
Call Now Button