برتری مهاجرت به کانادا نسبت به سایر کشورها به این دلیل است که کانادا یکی از سالم ترین و ایمن ترین کشورهای جهان است.ضریب خشونت و جنایت و میزان آلودگی های هوا و محیط زیست در این کشور در پایین ترین درجات است.

کانادا کشوری است که امنیت و سلامت و آموزش و رفاه کودکان در آن اولویت اصلی را دارد.خدمات اجتماعی در بالاترین رده های جهانی به کاناداییان ارایه می گردد. از جمله این خدمات:

خدمات آموزشی –پزشکی- و ورزشی و علمی و مسکن و تامین کمک هزینه زندگی برای نیازمندان و بیمه بیکاری و پرداخت کمک هزینه زندگی به سالمندان و تامین مسکن مناسب برای آنان و…. اشاره کرد.

ایجاد فرصت های زندگی و رشد عادلانه و بدون تبعیض  و بی توجه به نژاد و سنو جنسیت ملیت و قوم و……..

کانادا چند ملیتی ترین کشور جهان است و کمترین نشان از نژاد پرستی و خشونت های قوی در آن به چشم می خورد. رفت و آمدراحتر به ایران و حق شهروندی کانادا به راحت ترین شیوه ممکن و پس از سه سال اقامت در کانادا به افراد مقیم داده می شود و آنها دارای حق شهروندی دو گانه (تابعیت دو کشور مختلف) نیز می باشد.

رسیدگی عادلانه به درخواست های مهاجرت در برنامه های گوناگون مهاجرتی در یک چارچوب زمانی منطقی و حداقل محدودیت و مدگست و پااگیری از نظر مقررات دولت و بوروکراتیک برای آغاز و تاسیس بیزینس.

گزینش کانادا در سالهای پیاپی به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی از سوی سازمان ملل ،در این گزینش ها، معیارهایی همچون کیفیت زندگی مردم،فرصتهای آموزشی،میزان بیکاری،ضریب خشونت،طول عمر و غیره در نظر گرفته می شوند. دمکراسی و آزادی و احترام به حقوق مدنی و شهروندی برای همگان.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  مالیات و تفاوت آن با عوارض

کانادا تنها کشوری است که در هنگام ورود مهاجر اقامت دایم می دهد. کانادا در مقایسه با کشورهایی چون آمریکا ،استرالیا و اروپا تنها کشوری است که در برنامه های سرمایه گداری به مهاجر اقامت دایم می دهد.

آمریکا در برنامه   EBS به مهاجر دو سال گرین کارت موقت می دهند. استرالیا در برنامه 188 سرمایه گذاری 4 تا 5 سال اقامت موقت می دهد. اروپا در برنامه های ثبت شرکت و خرید ملک اقامت موقت یکساله قابل تمدید می دهد.

موسسه تحقیقاتی معتبر conference board of Canada  در گزارش جدید، وضعیت شهرهای وضعیت شهرهای کانادا را برای مهاجرت و کار را بررسی و شهرهارا به چهر گروه تقسیم کرده است. چهار گروه به شرح ذیل می باشد:

گروه : A

گروه : B

گروه : C

گروه : D

شهرهای گروه اول : بیشترین جذابیت را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا را دارند و شهرهای گروه D در جذب تازه واردها دچار مشکلات اساسی هستند.

در این ترتیب بندی که 50 شهر کانادا مورد بررسی قرارگرفته اند ، 7 عامل مد نظر قرار گرفته بود: محیط زیست- بهداشت و درمان –آموزش و رورش –ابداع و نوآوری- مسکن – جامعه – اقتصاد.

با وجود عملکرد ضعیف در حوزه هایی آموزش، بهداشت و محیط زیست، شهر کلگری در حوزه های اقتصادی ، ابداع و نوآوری بهترین وضعیت را در میان شهرهای کانادایی داشته و همین باعث شده است که در رتبه اول را از آن خود کند.

شهر اتاوا رتبه دوم را در این فهرست دارد.تورنتو سیزدهم است و مونترال سی و دوم. ونکوور هم اگر چه به خاطر (کیفیت بالای زندگی )برای مهاجران جذابیت فراوانی دارد ،ولی در حوزه مسکن در رتبه D قرار گرفته است. چرا که یکی از غیر قابل خریدترین بازارهای مسکن دنیا را دارد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  تعلیق مجازات

شهرها نسبت به رتبه بندی به شرح ذیل می باشند:

شهرهای گروه A

کلگری ،اتاوا،ریچموندمیل،انتاریو،سنت جونز،نیو فاندلند،ونکور ،و واترلو

شهر های گروه B

برنابی ، بی سی کوکیتلام ، بی سی ادمونتون ، هالیفاکس ، کینگستون ، انتاریومارکام ، انتاریو میسیسوگا ، انتاریو اوکویل ، انتاریو کبک سیتی ، رجینا ، ساسکاتون ، تورنتو ، ویکتوریا ، بی سی وینی پک.

شهرهای گروه C

برلینگتون ، انتاریوگتینو ، کبک گویلف ، انتاریو کلونا ، بی سی کیچنر ، انتاریولول ، کبک لول ، کبک لونگوی ، کبک لندن ، کبک شربروک ، انتاریو مونگتون ، نیوبرانزویک ، مونترال ریچموند ، بی سی ساگونه ، کبک سوری ، بی سی خلیج تاندر ، انتاریو واوفن.

شهرهای گروه D

ابوتسفورد ، بی سی بری ، انتاریو برامپتون ، انتاریو برنتفورد ، انتاریو کمبریچ ، انتاریو همپلتون ، انتاریو اوشاوا ، انتاریو سنت جان ، نیوبرانزویک ، سنت کاترین ، انتاریو سادبری ، انتاریواریویر ، کبک ویندوز .

 

در مورد اقتصاد کانادا :

کانادا ، به عنوان یکی از اعضای گروه هشت کشور صنعتی دنیا ، دارای اقتصاد گسترده و گوناگونی است .

واحد پول کانادا ، دلار است که از نظر حجم مبادلات در سطح جهانی هفتمین واحد پول دنیا است .

در مورد صنایع :

منابع طبیعی از قبیل جنگل داری، معدن داری ، کشاورزی ، صنایع نفت و گاز طبیعی و ماهیگیری از مهمترین منابع تولید کار و در آمدهای صادراتی میباشد.

کانادا همچنین رهبر جهان در زمینه ارتباط راه دور ، بیوتکنولوژی ، هوا و فضا و صنایع دارویی است. روز به روز تعداد کار و نیروی انسانی در خدمات و صنایع فن آوری اطلاعات افزایش میابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button