تنظیم قرارداد پیش فروش منوط به ارائه چه مدارکی است؟

 

 قرارداد پیش فروش ملک منوط به ارائه چه مدارکی است؟

تنظیم قرارداد پیش فروش ملک از مهمترین نکاتی است که پیش از خرید ملک باید به یاد داشته باشید. امروزه بسیاری از پرونده های کلاهبرداری ملکی مربوط به قراردادهای پیش فروش ملک است. بر اساس قانون در تنظیم قرارداد پیش فروش باید نکاتی رعایت شود. همچنین برای اطمینان خاطر بیشتر می توانید از وکلای موسسه حقوقی ثمین عدالت که سالها در زمینه پرونده های حقوقی و ملکی فعالیت داشته اند کمک بگیرید.

 

حضور یک وکیل ملکی و یا وکیل قراردادها پیش از تنظیم قرارداد پیش فروش می تواند به شما در تنظیم قراردادی قانونی و با رعایت تمامی موارد مربوطه کمک کند. تنظیم قرارداد پیش فروش می تواند تا سالها زندگی شما را در ابعاد مثیت و یا منفی تحت تاثیر قرار دهد. اما چه نکاتی باید در تنظیم قرارداد پیش فروش رعایت شود؟

نگاهی به ماده 4 قانون پیش فروش ساختمان ها

براساس ماده ۴ قانون پیش فروش ساختمان تنظیم قرارداد پیش فروش منوط به ارائه مدارک زیر است:

۱- سند رسمی مالکیت یا سند رسمی اجاره با حق احداث بناء یا قرارداد رسمی حاکی از این که مورد معامله در ازاء سرمایه گذاری با حق فروش از طریق احداث بناء بر روی عرصه به پیش فروشنده اختصاص یافته است.
۲- پروانه ساخت کل ساختمان و شناسنامه فنی مستقل برای هر واحد
۳- بیمه نامه مربوط به مسوولیت موضوع ماده (۹) این قانون
۴- تاییدیه مهندس ناظر ساختمان مبنی بر پایان عملیات پی ساختمان
۵ – پاسخ استعلام از اداره ثبت اسناد و املاک محل وقوع ملک

شاید دوست داشته باشید بخوانید  مشاوره با وکیل ملک در مورد الزام به تنظیم سند رسمی

تبصره – در مجموعه‌های احداثی که پیش فروشنده تعهداتی در برابر مرجع صادرکننده پروانه از قبیل آماده سازی و انجام فضاهای عمومی و خدماتی با پرداخت حقوق دولتی و عمومی و نظارت آن دارد، اجازه پیش فروش واحدهای مذکور منوط به حداقل سی درصد (۳۰%) پیشرفت در انجام سرجمع تعهدات مربوط و تایید آن توسط مرجع صادرکننده پروانه می باشد.

در چنین اموری حضور وکیل ملکی مسلط به قراردادها می تواند بسیاری از امور را به شکل درست و در چارچوب قانون و به نفع موکل پیش برده و مانع از وارد امدن ضرر و زیان و خسارت احتمالی به موکل شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button