وکیل خوب

در طول زندگی خود گاهی اوقات به وکیل خوب احتیاج پیدا می کنیم و اگر بعضی از ما شخصاً یکی از آن ها را بشناسیم مطمئناً از او کمک خواهیم گرفت. برای بیشتر ما جستجو اغلب با پرسیدن از بستگان شروع می شود که آیا می توانند یک متخصص حقوقی را توصیه کنند یا خیر.

برای راهنمایی شما در انتخاب یک وکیل خوب در اینجا لیستی از توصیه ها آورده شده است.

۱٫ زمینه تخصص

حتی اگر از لحاظ تئوری همه وکلا بتوانند با توجه به مطالعه و تجربه خود به هر نوع پرونده ای رسیدگی کنند اکثر وکلا در تعداد محدودی از حوزه های تخصصی تخصص و تخصص بیشتری دارند. به طور کلی انتخاب وکیل بر اساس این عنصر به شما سطح خوبی از تخصص و راهنمایی بهتر را در کل پرونده شما می بخشد. اگر دوست صمیمی شما وکیلی را که برای طلاق خود استخدام کرده است به شما توصیه می کند مراقب باشید، این متخصص ممکن است بهترین استفاده در دعاوی با کارفرما نباشد و در این زمینه کارآیی کمتری داشته باشد. همچنین ممکن است در چنین حالتی وکیل مستقیماً همکار دیگری را توصیه کند.

۲٫ تجربه

وکیل باتجربه تر به احتمال زیاد توصیه هایی را براساس آنچه در زندگی کرده و به چه عادت کرده ارائه می دهد. این اغلب راهنمایی بهتری را در پرونده شما فراهم می کند و اطلاعات دقیق تری در مورد خطرات و پیامدهای احتمالی یک روش یا روش دیگر به شما می دهد. یک وکیل با چندین سال کار خود نیز بیشتر به دادگاه ها و نحوه کار عادت دارد. می توانیم توجه داشته باشیم که یک وکیل باتجربه تر می تواند از برخی مزایای مهم تر بهره مند شود مانند اینکه دادخواست را نزد هم سن و سال های جوان خود ترجیح دهد. با این حال این واقعیت را مورد تأکید قرار می دهیم که وکلای باتجربه تر اغلب گران ترند. حقوقدانانی که اخیراً سوگند یاد کرده اند پس از تحصیل ممکن است از مزایای دانش نظری تازه تر و همچنین منافع اغلب در مورد گرایش ها و فناوری های جدید بیشتر برخوردار شوند. ما معمولاً فکر می کنیم که شما باید بسته به هدف خود این تجربه را در نظر بگیرید و هرچه بیشتر از روش های پیچیده استفاده کنید و با موضوعات بسیار خاصی سرو کار داشته باشید یا بخواهید یک راهنمایی بسیار عمیق و دقیق در مورد مشاوره و استراتژی داشته باشید باید بیشتر یک وکیل خوب و باتجربه را در نظر بگیرید. برعکس اگر می خواهید رویکرد جدیدتری در مورد برخی از گرایش ها یا فناوری های جدید یا اطلاعات نظری بیشتری داشته باشید وکیلی که اخیراً فعالیت های خود را آغاز کرده است ممکن است در موقعیت بهتری باشد تا بتواند به شما پاسخ دهد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دعاوی حقوقی ملکی

۳٫ در دسترس بودن

این نکته ای است که بسیاری از افراد در هنگام جستجو فراموش می کنند. هنوز هم در بسیاری از موارد دائمی بودن وکیل از اولین دلایلی است که موکل توصیه کرده است. همیشه بررسی اینکه چه موقع و چگونه می توانید با وکیل تماس بگیرید بسیار مفید است. اگر پرونده شما روزانه یک منبع مهم استرس برای شما محسوب می شود بهتر است به سراغ یک وکیل خوب و حرفه ای بروید که اغلب در دسترس است و قادر است به طور منظم و در صورت امکان از طریق تلفن به شما پاسخ دهد. اگر محدودیت های زمانی برای خود دارید وکیلی را انتخاب کنید که همزمان با شما در دسترس باشد یا به روشی که شما می خواهید با شما ارتباط برقرار کند.

۴٫ دفتر حقوقی

برخی از افراد یک وکیل را انتخاب می کنند و برخی دیگر نیز دفتر حقوقی را ترجیح می دهند. استفاده از یک شرکت حقوقی معتبر هنگامی که پرونده شما یا نیازهای شما عناصری را در کشورهای مختلف شامل شود بسیار مفید است. شما از دانش وکلای شاغل در خارج از کشور در یکی از شرکت های تابعه شرکت حقوقی بهره مند خواهید شد و این امر اغلب منجر به قیمت های گران تر می شود.

بسیاری از معیارهای دیگر را می توان برای انتخاب یک وکیل خوب در نظر گرفت. ما در اینجا فقط موارد اصلی را ذکر کردیم که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شخص معتمدی وکیلی را به شما توصیه می کند ما همیشه فکر می کنیم بهتر است معیارهایی را که برای شما مهم هستند با دقت در نظر بگیرید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  جرایم رایانه‌ای چه مواردی را شامل می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button