قانون خانواده

قانون خانواده چیست؟

قانون خانواده بر یافتن راه حل برای موضوعات مربوط به روابط حقوقی غالباً پیچیده خانواده متمرکز است . این موارد شامل ازدواج و طلاق و غیره در میان دیگران است . به همین دلیل ، قانون خانواده می تواند شامل کار با گروه های مختلفی از کودکان تا افراد مسن و سایر افراد باشد . از آنجا که قانون خانواده به برخی از جنبه های بسیار شخصی زندگی مشتری مربوط می شود ، می تواند یکی از احساسی ترین زمینه های قانون باشد .

مباحث حقوق خانواده

قانون خانواده فوق العاده متنوع است . این بدان معنی است که مباحث مورد مطالعه در یک موسسه غالباً با مباحث مورد مطالعه در موسسه دیگر متفاوت است .

بیشتر ماژول ها برخی از موضوعات اصلی (مانند ازدواج ، طلاق و فرزندان) و همچنین سایر موارد را شامل می شوند که به طور خاص با زمینه های تخصصی اساتید مرتبط می شوند .

مثال ها عبارتند از :

طلاق ، انحلال و جدایی مالی

فرزندان ، فرزندپروری ، اقامتگاه ، ارتباط و مسئولیت والدین ( این امر همچنین ممکن است شامل فرزندخواندگی ، کودک ربایی و حتی سو استفاده یا بی توجهی باشد )

حقوق کودکان (با در نظر گرفتن توانایی کودک در تصمیم گیری خود)

تعهدات داخلی در قبال خانواده ها

قانون خانواده و حقوقی اجتماعی

نگاهی کلی تر به آنچه جامعه از خانواده تعریف می کند و اینکه آیا قانون به اندازه کافی به نظرات مدرن جامعه پاسخ داده است یا خیر.

قانون خانواده و دولت

این شامل نقش آژانس ها و مقامات محلی در مراقبت و حمایت از کودکان است

شاید دوست داشته باشید بخوانید  قوانین مرور زمان

برای تبدیل شدن به یک وکیل خانواده ، باید ویژگی های شخصی و تجربه کاری مربوطه را نشان دهید . همچنین باید علاقه خود را به موضوع نشان دهید .

چه نوع شخصیتی مناسب شغل در حقوق خانواده است؟

شغل در قانون خانواده ممکن است مستلزم کار با بزرگسالان و کودکان باشد ، بنابراین شما باید برای کارهای مشتری روبرو باشید . این کودکان و بزرگسالان ممکن است در موقعیت های ناراحت کننده ای قرار بگیرند و بنابراین شما قادر خواهید بود در این سناریوها کنار بیایید .

اگر علاقه به کمک به مردم را دارید و می خواهید در زمینه مدیریت روابط و تعامل با مشتری خود کار کنید ، به شما کمک می کند . کار شما به عنوان وکیل خانواده بسیار متفاوت از یک وکیل مالیاتی است . همچنین مهم است که بتوانید خود را از مشتری و مشکلات او در سطح شخصی جدا کنید ، زیرا باید همیشه حرفه ای باشید .

برای تبدیل شدن به وکیل خانواده به چه تجربه کاری نیاز دارم؟

اگر می خواهید در رشته حقوق خانواده به شغل خود بپردازید ، برخی از تجربه های کار چشمگیر شامل موارد زیر است :

تکمیل یک برنامه تعطیلات یا تجربه رسمی کار در یک شرکت متخصص در قانون خانواده

تکمیل یک دانش آموز کوچک که به شما امکان می دهد یک وکیل دادگستری که در پرونده قضایی خانواده کار می کند را تحت الشعاع قرار دهید

شرکت در مشاغل خانوادگی در کلینیک های حقوقی

وکیل خانواده چه کاری انجام می دهد؟

وکلای خانواده برای کمک به مشتریان در درک موقعیت خود و حل و فصل هر گونه مسئله مربوط به هر گونه تنظیم خاص خانوادگی وجود دارد . آن ها می توانند قبل از ازدواج توافق نامه های قبل از ازدواج را تهیه کنند تا از منافع مالی کسی محافظت کنند ، در زمینه طلاق یا انحلال مشارکت مدنی مشاوره داده و توافق نامه های جدایی را تهیه کنند .

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دعاوی حقوقی و حق ارتفاق در مال غیرمنقول

وکلای خانواده همچنین می توانند در مورد تسویه حساب های مالی منطقی پس از طلاق مشاوره دهند و اطمینان حاصل کنند که دارایی ها به طور منطقی و عادلانه بین طرفین تقسیم می شود .

در مورد کودکان ، وکلای خانواده در مورد توافق نامه هایی مانند تماس ، اقامت و دسترسی مذاکره می کنند . آن ها همچنین حل و فصل مسائل خاص در تربیت کودک را تسهیل می کنند ، مانند اینکه چه کسی وظیفه والدین را برای تصمیم گیری خاص در مورد کودک دارد .

وکلای خانواده در بهترین شرایط برای تقاضای درخواست های مربوط به پرونده های دادگاهی که ممکن است مربوط به پرونده مورد بررسی آن ها باشد ، قرار دارند . در صورت عدم توافق ، وکیل خانواده نیز می تواند از طریق دادرسی به موکلین کمک کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button