مزایای وکالت

سال ها کار سخت و مطالعه فشرده طول می کشد تا یک شخص وکیل شود. بنابراین اگر چند مزیت عالی وکالت وجود نداشته باشد تعداد کمی از افراد این شغل را انتخاب می کنند. برای کسانی که سخت کار می کنند پاداش وکالت بیش از هزینه تحصیل در رشته حقوق و جواز وکالت است. مزایای وکالت به عوامل مختلفی بستگی دارد با این حال چند مزیت متداول وکیل بودن عبارتند از:

  1. انتخاب گسترده ای از گزینه های شغلی

از جمله مزایای وکالت می توان به انتخاب طیف گسترده ای از گزینه های شغلی در بخش دولتی و خصوصی اشاره کرد. اگر هدف شما از وکالت این است که دنیا را به مکانی امن برای خود، خانواده و سایر افراد تبدیل کنید می توانید دادستان کیفری شوید. از طرف دیگر اگر فکر می کنید سیستم عدالت کیفری ما بر این اصل استوار است که تا زمانی که جرم وی ثابت نشود همه بی گناه هستند و همه حق داشتن مشاور حقوقی صالح را دارند می توانید مدافع عمومی شوید. البته برخی از مردم این را باور دارند اما انتخاب می کنند که یک وکیل مدافع جنایی در بخش خصوصی باشند زیرا وکلای خصوصی تمایل دارند درآمد بیشتری نسبت به وکلای بخش دولتی بدست آورند.

علاوه بر وکیل کیفری شما می توانید بسیاری از حوزه های حقوقی از جمله قانون داخلی، املاک و مستغلات، قانون شرکت ها، قانون ورشکستگی، قانون مهاجرت یا برنامه ریزی املاک را انتخاب کنید. اگر قانونی وجود دارد که موضوع خاصی را پوشش می دهد می توانید در آن زمینه خاص تخصص داشته باشید.

  1. پاداش مالی و پاداش احساسی
شاید دوست داشته باشید بخوانید  تعلیق مجازات - شرایط آن و عواقب تخلف در مدت تعلیق

در میان بسیاری از مزایای حقوقدان بودن جوایز مالی و پاداش های احساسی در راس بیشتر دانشجویان مقیم دانشگاه است که به دنبال تحصیل در رشته حقوق هستند. وکلا این فرصت را دارند که درآمدزایی خوبی داشته باشند. طبق گزارش دفتر کار ایالات متحده متوسط ​​درآمد سالانه یک وکیل در ایالات متحده ۱۵۰ هزار دلار در سال است. حقوق وکلای باتجربه و متخصص بسته به رشته، موقعیت جغرافیایی، کارفرما و سطح تجربه می تواند بسیار بیشتر باشد.

البته پول تنها دلیلی نیست که مردم زمینه حقوقی را به عنوان شغل خود انتخاب می کنند. جوایز احساسی وکالت حتی بیشتر از پاداش های مالی راضی کننده است. اگر علاقه مند به رشته حقوقی انتخابی خود هستید و فکر می کنید اولویت اصلی شما مشتری شما است کمک به مردم برای دستیابی به نتیجه مثبت برای مشکل آن ها بسیار راضی کننده است. وکیل معمولاً شخص را در یکی از بدترین لحظات زندگی خود می بیند. بنابراین کمک به این شخص در یافتن راه حل موفقیت آمیز برای مشکل خود بسیار سودمند خواهد بود.

  1. تحریک ذهنی و چالش های فکری

یکی دیگر از مزایای وکالت تحریکات ذهنی است که یک وکیل در هنگام کار با نظریه های پیچیده حقوقی، اساسنامه و دادرسی برای یافتن راه حل برای یک سوال حقوقی تجربه می کند. بیشتر وکلا دارای مهارت های استثنایی تحلیلی از جمله مهارت های خواندن و نوشتن هستند. قانون تمرین به شما امکان می دهد هر روز از مهارت های ذهنی خود به روش های موثر برای حل مشکلات مشتریان خود استفاده کنید. از آنجا که هر مورد منحصر به فرد است شما باید از توانایی های ذهنی کامل خود برای تحقیق، حدس و گمان، فرضیه سازی و تدوین استراتژی های قانونی برای حل موثر مشکلات مشتریان خود استفاده کنید.

  1. بحث و مناظره
شاید دوست داشته باشید بخوانید  بررسی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با وکیل گمرک – بخش دوم

برخی از وکلا هرگز درباره یک پرونده در اتاق دادگاه بحث نمی کنند یا موارد بسیار کمی در دادگاه استدلال می کنند. از طرف دیگر برخی از وکلای دادگاه تقریباً هر هفته در دادگاه حضور دارند و پرونده جدیدی را بحث می کنند. اگر از چالش برخاستن در برابر یک وکیل دیگر برای استدلال درمورد نظریه های حقوقی و نکاتی برای اثبات صحت ادعاهای خود لذت می بریدوکیل شدن به شما فرصت کافی برای بحث و گفتگو در مورد نظریه های حقوقی و تفسیرهای مختلف قانون را می دهد.

  1. محیط کار

از نظر بسیاری محیط کار یکی از مزایایی است که به طور خاص هنگام انتخاب شغل در نظر گرفته می شود. بیشتر وکلا در موسسات حقوقی، موسسات دولتی یا شرکت های بزرگ کار می کنند که در آن ها یک دفتر مجزا وجود دارد. وکالت به طور معمول شامل مزیت داشتن سطح مشخصی از اعتبار است که مزایای خاصی را برای شما به همراه دارد که ممکن است سایر کارمندان دریافت نکنند (به عنوان مثال دفتر، توانایی تنظیم ساعت، حساب هزینه، بودجه تزئین و غیره).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
EnglishPersian