در هنگام معامله با وكيل خريدار ملک چند نكته را رعايت كنيد:

  1. وكيل حق اسقاط كافه خيارات، ضمانت كشف فساد و تحويل گرفتن ملك را داشته باشد
  2. از دفترخانه اي كه وكالت صادر شده بخواهيد اعتبار وكالت نامه را تصديق كند
  3. اگر خريدار ورشكسته و يا ممنوع المعامله باشد، اعمال حقوقي وكيل خريدار هم بي اعتبار است ولو آنكه وكيل هيچ نوع ممنوعيتي نداشته باشد
  4. عقد قرارداد فقط خريدار را متعهد مي نمايد و هيچ تعهدي براي وكيل ايجاد نمي كند بنابراين بهتر است در قرارداد علاوه بر خريدار، وكيل خريدار هم نسبت به تعهدات خريدار مسوول باشد.

 

اگر ملکی که در رهن می باشد را خریداری کنید و فروشنده حاضر به تسویه و فک رهن نشود; دادگاه نمیتواند دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را بپذیرد. مگر آنکه در کنار آن تقاضای الزام به فک رهن هم داده شود. اگر فروشنده باز هم فک نکرد مجبورید به خود بانک برگردانید و سپس پول پرداختی را از وی مطالبه کنید.

خریداران در هنگام خرید املاک به این نکات توجه کنند:

  1. اصل سند مالکیت ( مساحت وحدود / وضعیت توقیف یا آزاد بود ملک / وضعیت مشاعات ملک)
  2. بررسی سمت فروشنده ( اصیل است یا نماینده )
  3. حالت شخصی فروشنده ( محجور یا ورشکسته نباشد )
  4. بررسی وضعیت خود ملک در عالم خارج ( وجود خارجی اعیانی / متصرفین حال حاضر آن / وضعیت ثبتی ملک / نداشتن طرح های عمرانی در محدوده ملک / از لحاظ قانون زمین شهری )
شاید دوست داشته باشید بخوانید  تخلیه محل سرقفلی به جهت نیاز شخصی

1 دیدگاه در ”نكات كليدی معامله با وكيل خريدار ملک

  1. سلام فروشنده ملک در دادگاه تجدید نظر محکوم به وجه التزام قرار دادی شده. ..وام گرینده شرکت تجاری می‌باشد ولی فروشنده ملک .ضامن بوده. .در ضمن ملک اول ملک را فروخته و تحویل داده بوده و بعدا ضمانت کرده وام شرکت تجاری را و الان حاضر نیستم هیچ کدام پول بانک را پرداخت کنند. بهترین راه کدام هست برای فک رهن و بنام کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
EnglishPersian