حقوق جزا

هدف از حقوق جزا جلوگیری و مجازات رفتارهایی است که برای مردم و اموال یا رفاه اخلاقی آن تهدید کننده ، مضر یا به خطر انداختن است. وقتی دولتمردان اقداماتی را برای منع برخی اقدامات مربوط به موارد فوق انجام می دهند در اصل قانون جرا را ایجاد کرده اند. چنین قوانینی رفتاری از جمله قتل ، تجاوز جنسی ، خسارت به مال ، سرقت و جرایم حرکتی را منع می کند. همچنین شامل روابط بین المللی و استرداد ، پولشویی و تروریسم نیز می باشد.

سیستم عدالت کیفری به نوعی دوگانه عمل می کند. از یک سو قوانین کیفری برای کنترل اقدامات جامعه استفاده می شود. اما علاوه بر این آن ها برای کمک به شهروندان در درک تأثیرات اقدامات خود آماده هستند زیرا قانون جزا شامل مجازات و توانبخشی افرادی که قوانین را نقض می کنند نیز می شود.

چگونه می توان یک وکیل جزا (کیفری) شد؟

برای اینکه یک وکیل کیفری باشید برای شما مهم است که بتوانید تحت فشار در هنگام کار در پرونده های سریع رشد کنید. به دلیل ماهیت قانون جزا شما باید از یک چالش لذت ببرید و بتوانید روی پاهای خود بایستید.

قانون کیفری همچنین شامل مقدار زیادی از شواهد جمع آوری شده است. بنابراین اینکه بتوانید به سرعت و با مهارت با اطلاعات سر و کار داشته باشید به شما کمک خوبی می کند. توجه به جزئیات نیز بسیار مهم است زیرا نتایج پرونده اغلب از طریق تمرکز بر جزئیات کوچک شواهد به وجود می آید.

کار با طیف متنوعی از افراد در طیف وسیعی از زمینه ها به این معنی است که شما باید تعصب را نادیده بگیرید و با خیال راحت و آسوده وارد هر پرونده ای شوید تا از حق مشتری خود در یک دادرسی عادلانه اطمینان حاصل کنید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  خیار شرط در فسخ قرارداد امور ملکی در قانون

سابقه کار حقوق جزا

اگر می خواهید وکیل حقوق جزا شوید می توانید چند روز را در دفتر وکالت بگذرانید یا در یک طرح روز یا تعطیلات یک شرکت حقوقی با یک بخش مربوطه شرکت کنید.

دانشگاه ها تجربه فوق العاده ای را برای دانشجویان خود در ابتکار عمل ارائه می دهند که به کسانی که توانایی پرداخت کمک حقوقی ندارند ، مشاوره حقوقی رایگان ارائه می دهند. این نوع تجربه می تواند برای بهبود انواع مهارت هایی که برای حرفه شغلی در حقوق کیفری لازم هستند بسیار ارزشمند باشد.

مسیر شغلی حقوق جزا

اگر شما علاقه مند به دنبال کار در حقوق جزا هستید مسیرهایی که باید طی کنید مانند سایر حوزه های حقوقی است. شما باید یک مدرک واجد شرایط در قانون یا یک مدرک در هر رشته دیگر و پس از اتمام دیپلم تحصیلات تکمیلی در رشته حقوق بدست آورید.

تفاوت بین حقوق جزا و قانون مدنی

قوانین جزا به رفتاری می پردازد که به عنوان جرم علیه مردم ، جامعه یا دولت تفسیر می – حتی اگر قربانی یک فرد باشد. به عنوان مثال می توان به قتل ، تعرض ، سرقت و رانندگی در حالت مستی اشاره کرد. قانون مدنی با رفتاری روبرو است که به شخص یا شخص ثالث دیگری مانند شرکت سهامی آسیب وارد می کند. به عنوان مثال می توان به افترا (از جمله افترا و تهمت) ، نقض قرارداد ، سهل انگاری منجر به جراحت یا مرگ و خسارت اموال اشاره کرد.

قانون کیفری و قانون مدنی از نظر نحوه تشکیل پرونده ها (چه کسی می تواند اتهام وارد کند یا پرونده را تشکیل دهد) و نحوه تصمیم گیری پرونده ها (توسط قاضی یا هیئت منصفه) و انواع مجازات و استانداردهای اثبات متفاوت است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  وکیل گمرک مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بررسی می کند – بخش دوم

به عنوان مثال در پرونده های جنایی فقط دولت می تواند پرونده ای را تشکیل دهد. پرونده ها تقریباً همیشه توسط هیئت منصفه تعیین می شود. مجازات اتهامات جدی (جرم) اغلب شامل حبس است اما ممکن است شامل جریمه پرداختی به دولت نیز باشد.

در مقابل در پرونده های مدنی پرونده ها توسط یک طرف خصوصی (شاکی) آغاز می شود. پرونده ها معمولاً توسط قاضی تصمیم گیری می شود (اگرچه در موارد قابل توجه ممکن است هیئت منصفه باشد).

برای مشاوره در مورد انواع مسائل حقوقی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button