قانون استخدام

قانون استخدام حوزه ای از رویه حقوقی است که مربوط به همه کارهایی است که ما در دنیای کار انجام می دهیم. این مجموعه شامل طیف گسترده ای از موضوعات مربوط به کارمندان و حقوق آن ها ، حقوق ، وظایف و تعهدات یک کارفرما و موارد دیگر است.

تعادل بین کارمند و کارفرما در شرکت های کوچک خانوادگی و شرکت های چند ملیتی بسیار حیاتی است. این اصل اساسی قانون کار است.

تقریباً همه مشاغل از نوعی قانون استخدام استفاده می کنند. قانون استخدام حوزه ای از قانون است که روابط کارفرما و کارمند را کنترل می کند. بنابراین اگر مشاغل بیش از یک کارمند داشته باشد در این صورت تجارت احتمالاً از قانون استخدام استفاده می کند.

قانون استخدام و قانون کار با یکدیگر تفاوت دارند. قانون کار واسطه روابط بین کارگران ، نهادهای استخدام کننده ، اتحادیه های کارگری و دولت است. قانون کار جمعی به رابطه سه جانبه بین کارمند ، کارفرما و اتحادیه صنفی مربوط می شود. قانون کار انفرادی مربوط به حقوق کارمندان در کار نیز از طریق قرارداد کار است. استانداردهای استخدام ، هنجارهای اجتماعی (در بعضی موارد نیز استانداردهای فنی) برای حداقل شرایط قابل قبول اجتماعی است که تحت آن کارمندان یا پیمانکاران مجاز به کار هستند.

قانون استخدام چیست؟

قانون استخدام شامل مواردی از استخدام منابع ، رفتار ، ارتقا و شکایت در محل کار تا پایان کار اعم از داوطلبانه یا اجباری است.

یک وکیل استخدام می تواند نماینده یک کارمند یا گروهی از کارمندان یا یک کارفرما باشد. در صورت اقدام به نمایندگی از کارمند یا کارمندان ، وکیل مسئول به دست آوردن و جمع آوری تحقیقات و اطلاعات ، تهیه اسناد مربوطه ، ارائه مشاوره و رسیدگی به اختلافات از طریق داوری و مذاکرات همراه با تنظیم توافق نامه حل و فصل خواهد بود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  جرایم سایبری

نقش یک وکیل استخدام نیز مشاوره دادن در برابر ادعاها به مشاغل و موسسات درگیر ، جمع آوری و بررسی سیاست های منابع انسانی با تمرکز بر کلیه عناصر توافق نامه کار و انجام مذاکرات با کارفرما و اتحادیه های کارگری است.

مبانی قانون استخدام

قانون استخدام در طول چرخه زندگی اشتغال فرد دارای ویژگی است. بنابراین این حوزه از قانون را می توان در مورد همه مواردی که در زندگی کاری هر دو کارمند و کارفرما رخ می دهد اعمال کرد ، از جمله :

 • استخدام
 • وضعیت شغلی
 • شرایط و ضوابط استخدام
 • حفاظت اطلاعات
 • ساعات کار و پرداخت
 • حق تعطیلات و پرداخت
 • استحقاق روز بیمار ، روند ، روش ها و پرداخت
 • حقوق مادر و مادر ، پدر و مادر
 • سلامت و امنیت

چرا قانون استخدام وجود دارد؟

قانون استخدام برای حمایت از هر فردی در دنیای کار ایجاد شده است. بدون آن هیچ اختیار مشخصی در زمینه اشتغال چند وجهی ، پیچیده و در بعضی مواقع وجود ندارد.

با وجود راهنمایی های قانونی به عنوان یک جامعه می توانیم به موارد زیر کمک کنیم:

 • جلوگیری از تبعیض و توازن قدرت نابرابر
 • اقدامات بهداشتی و ایمنی را ارتقا دهید
 • حداقل استاندارد استحقاقات را ایجاد و پرداخت کنید

چگونه یک وکیل استخدام شویم؟

در زیر معمول ترین مسیر گام به گام برای کسانی که می خواهند چگونه وکیل استخدام شوند آورده شده است:

یک مدرک استاندارد حقوق در دانشگاه بخوانید یا یک موضوع جایگزین بخوانید و سپس دوره تبدیل قانون یک ساله (تمام وقت) یا دو ساله (نیمه وقت) را که به عنوان GDL شناخته می شود به پایان برسانید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  بررسی شرایط زن در موقع طلاق توسط وکیل طلاق

اگر می خواهید به عنوان یک وکیل آموزش دهید یا یک دوره آموزش حرفه ای وکالت اگر می خواهید وکالت کنید ، یک دوره تمرین حقوقی را پشت سر بگذارید.

برای کسب آموزش های داخلی و عملی به یک شرکت حقوقی متخصص در قانون استخدام بپیوندید. تحقیق در مورد شرکت های حقوقی مرتبط با اشتغال در طول تحصیل اولیه به عنوان تجربه کار در این زمینه ، در کمک به شما در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا قانون استخدام برای شما مناسب است و همچنین تأمین قرارداد آموزش بسیار ارزشمند است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر قوانین و مقررات و مسائل حقوقی می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ثمین عدالت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button