قانون رسانه

قانون رسانه بر آنچه قابل انتشار و پخش است حاکم می باشد. برخی از عناصری که قانون رسانه شامل آن ها می شود سانسور و جرم افترا و همچنین حریم خصوصی است. این حوزه از قانون همچنین مربوط به قانون مالکیت معنوی نیز می باشد (به عنوان مثال مواردی مانند حق چاپ و مالکیت).

در نتیجه قانون رسانه حوزه وسیعی از قانون است که شامل موارد زیر است :

پخش – پخش خدمات عمومی (به عنوان مثال بی بی سی) و پخش تجاری (به عنوان مثال ITV)

انتشار – به عنوان مثال کتاب ، روزنامه ، مجله چاپی

موسیقی – شامل کار با استعدادها ، تهیه کنندگان و مدیران است

فیلم و تلویزیون

رسانه های دیجیتال – شامل بازی ها و رسانه های اجتماعی مانند توییت ها و کمپین های فیس بوک است

تبلیغات و بازاریابی

تئاتر

قانون رسانه: جوانب مثبت

از مزایای زندگی حرفه ای در قانون رسانه می توان به موضوعی بودن آن اشاره کرد. همانطور که دنیای رسانه خیلی سریع پیش می رود ، شما می توانید انتظار داشته باشید چیزهایی را که در اخبار و اطراف خود کار می کنید از مسائل تبلیغاتی گرفته تا مغازه ها و حتی تلویزیون مشاهده کنید.

ناگفته نماند فضای رسانه ای دائماً در حال تغییر است و قانونی که با آن همراه است نیز دائماً در حال تغییر است.

همچنین احتمالاً حتی به عنوان یک کارآموز نیز در اوایل وقت (با راهنمایی وکلای ارشد) با مشتری در تماس خواهید بود. این صنعت بسیار جوان است و به طور مداوم در حال رشد است بنابراین شما این فرصت را خواهید داشت که با مشتریانی که کمتر شناخته شده اند کار کنید و با رشد آنها با جنبه حقوقی برخورد کنید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  شروط باطل در ضمن عقد

با این حال یک نکته منفی در قانون رسانه این است که جهانی که به آن تعلق دارد واقعاً نمی خوابد. همکاران و شرکا معمولاً خارج از ساعات اداری (معمولاً عصرها و آخر هفته ها) در تماس هستند تا به سوالات مشتری پاسخ دهند. از طرفی بعید است که این موارد دیر ماندن در دفتر باشد مگر اینکه وکیل دادگستری باشید که در زمینه درخواست های فوری برای صدور احکام موقت کار می کنید.

مسیرهای ورود به قانون رسانه

وکلای رسانه ای یا در موسسات حقوقی ، داخلی یا اتاق کار می کنند و به همین ترتیب باید انتظار داشته باشید که مسیر معمول وکالت را طی کنید.

تجربه کاری

اگر می خواهید این مسیر شغلی را دنبال کنید ، تجربه کار با انجمن های دانشجویی که علاقه خود را به رسانه ها یا شرکت های رسانه ای (اعم از بازی ، روزنامه نگاری ، تئاتر یا اشکال دیگر) نشان می دهند مهم است. این به این دلیل است که به شما امکان می دهد آگاهی تجاری را افزایش دهید که برای وارد شدن پا در آن حیاتی است.

همچنین ممکن است بخواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید که در آن پیشرفت های مربوط به بخش موردعلاقه خود را ردیابی کنید و یا تجربه کار در آن بخش را داشته باشید تا جنبه های حقوقی و عملی آن را درک کنید. به عنوان مثال اگر شما علاقه مند به کار در زمینه انتشار به عنوان یک وکیل هستید ممکن است بخواهید برای یک ناشر کار کنید.

برای به دست آوردن تجربه حقوقی به عنوان وکیل ایده خوبی است که به دنبال طرح های تعطیلات یا قرارداد آموزش با شرکت های حقوقی رسانه باشید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  قانون بیمه بیکاری در سال ۹۹

برای اطلاعات بیشتر در مورد قانون رسانه می توانید به وب سایت موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در این زمینه در تماس باشید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button