وظایف وکیل

وکیل کسی است که دارای مجوز وکالت است و وظایف وکیل این است که ضمن حمایت از حقوق موکل خود از قانون نیز حمایت کند. برخی از وظایف وکیل شامل: ارائه مشاوره و مشاوره حقوقی ، تحقیق و جمع آوری اطلاعات یا مدارک ، تهیه اسناد حقوقی مربوط به طلاق ، وصیت نامه ، قرارداد و معاملات املاک و مستغلات و پیگرد قانونی یا دفاع در دادگاه می باشد.

اصطلاحات دقیق کلمه وکیل در سراسر جهان متفاوت است. وکیل ، مشاور ، وکیل دادگستری و … نام های مختلفی است که به وکلا داده می شود. منشأ این حرفه به یونان باستان برمی گردد زمانی که سخنوران از طرف دوستان یا شهروندان بنا به درخواست آن ها صحبت می کردند. اگرچه آن ها به عنوان مشاور حقوقی عمل می کردند اما مطابق قانون آتن مبلغین نمی توانستند برای خدماتشان حقوق بگیرند و همچنین نمی توانند خود را به عنوان یک حرفه وکالت سازمان دهند. اولین وکلا در روم باستان حدود ۲۰۴ سال قبل از میلاد هنگامی که امپراتور کلادیوس این حرفه را قانونی کرد و ممنوعیت پرداخت هزینه را پرداخت، هزینه خدمات خود را دریافت کردند.

وظایف وکیل

یک وکیل وظایف مختلفی دارد که فراتر از پایه دادگاه است. تحقیق در مورد اطلاعات، تهیه پیش نویس اسناد، واسطه گری در اختلافات و ارائه مشاوره به مشتریان در مورد حقوق قانونی آن ها تنها برخی از مسئولیت ها است که بسته به حوزه قانون شامل آن ها می شود.

این قانون به قدری گسترده است که برای یک وکیل مشاوره حقوقی در هر یک از حوزه های مختلف حقوقی غیرممکن است. این را می توان به پزشکی تشبیه کرد که روی ناحیه خاصی از بدن یا نوع خاصی از بیماری یا بیماری متمرکز است. وکلا نیز در یک یا دو حوزه مرتبط با حقوق تخصص دارند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  کسب تابعیت ایران

در زیر لیستی از چند نوع وکیل و شرح وطایف وکیل مربوطه آورده شده است:

وکیل طلاق

وکلای طلاق در بسیاری از جنبه های حقوقی تخصص دارند که باید هنگام فسخ ازدواج مورد توجه قرار گیرند. برخی از این جزئیات ممکن است شامل حضانت فرزند، تشکیل پرونده های حقوقی و تقسیم دارایی ها و بدهی ها بین همسران باشد. در مورد جدایی های حقوقی وکیل طلاق این جدایی را به صورت حکم دادگاه اعطا می کند. وقتی فرزندان درگیر باشند وکیل طلاق به تعیین شرایط حمایت از فرزند و حضانت کودک کمک می کند.

در طول روند طلاق وکلا سعی می کنند اطمینان حاصل کنند که آن ها از حقوق موکل خود محافظت می کنند و پس از انحلال قانونی ازدواج به آن ها توافقی عادلانه داده می شود. یک وکیل طلاق برای اثبات شواهد اثبات کننده باید به طور سیستماتیک هر پرونده را بررسی کند. مدارک تنظیم شده مستند شواهد باید قبل از ارائه به دادگاه تک تک جزئیات را پوشش دهد. یک وکیل طلاق همچنین باید یک شنونده توجه باشد و باید بدون قضاوت باقی بماند و این مهارت ها هنگام برخورد با چنین مشتریانی بسیار حیاتی است.

وکیل خانواده

یک وکیل خانواده به هر کاری که مربوط به مسائل مستقیم خانوادگی باشد از قبیل فرزندخواندگی، رحم اجباری، کودک آزاری، کودک ربایی، همسر آزاری، املاک یا تنظیمات خانوادگی، طلاق، نبردهای حضانت، تعیین پدر و مادر، بزهکاری در نوجوانان، رهایی کودک، توافقات قبل از ازدواج و غیره. وکلائی که وکالت را بر عهده دارند در مراجع قضایی خانواده یا در مذاکرات از وکلای خود وکالت می کنند و همچنین اسناد قانونی لازم را تنظیم می کنند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  جلب بدون احضار قبلی

در حالی که برخی از وکلای خانواده فقط طلاق را مورد توجه قرار می دهند بیشتر آن ها کلیه زمینه های حقوق خانواده را شامل می شوند. قانون طلاق و قانون خانواده گاهی اوقات یکسان تلقی می شوند با این حال قانون طلاق تنها یکی از بسیاری از مواردی است که وکیل خانواده با آن سر و کار دارد. جالب است بدانید که یک وکیل خانواده می تواند از عهده طلاق برآید اما وکیل طلاق معمولاً تخصص لازم را برای نمایندگی موکل در سایر موارد حقوق خانواده را ندارد.

وکیل مهاجرت

وکلای مهاجرت حقوق قانونی، تعهدات و وظایف افراد بیگانه را در نظر می گیرند و در کمک به آن ها برای به دست آوردن تابعیت قانونی در یک کشور خاص تخصص دارند. آن ها همچنین به آزمون های تابعیت کمک می کنند و از افراد در دادگاه نمایندگی می کنند تا از اخراج آن ها جلوگیری کنند و به دسترسی سریع شهروندی به افرادی که در شرایط اضطراری هستند کمک می کنند.

روند مهاجرت می تواند بسیار پیچیده باشد و وکلای مهاجرت کارهای زیادی را از طرف مشتریان خود انجام می دهند مانند تجزیه و تحلیل تمام امکانات و استراتژی هایی که ممکن است در طول مراحل مورد نیاز باشد، تهیه مدارک، تنظیم اسناد و فرم هایی که برای آن ها لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button