وظایف وکلا

وظایف وکیل دادگستری چیست؟ یک وکیل در قبال پرونده های حقوقی و کیفری چه وظایفی دارد و چگونه آنها را به سرانجام می رساند.

وظایف وکیل بسیار متنوع و متفاوت است و وکیل ها در پرونده های حقوقی نقشی پر رنگ و مهم دارند. وکیل سرنوشت یک پرونده را رقم می زند. با هم مروری خواهیم داشت به وظایف وکیل در پرونده های حقوقی و آنچه می تواند در نقش آفرینی آنها مهم باشد.

وکیل کیفری

یک وکیل کیفری نماینده متهمان و سازمان هایی است که در دادگاه های مختلف با اتهامات کیفری روبرو هستند. این می تواند شامل کلاهبرداری، جرایم خشونت خانگی، سرقت، اختلاس، جرایم خشن، رانندگی تحت تأثیر (DUI)، جنایات جنسی  و جرایم مرتبط با مواد مخدر باشد. دامنه تمرین وکیل کیفری شامل دادرسی، جلسات صدور قرار وثیقه، جبران خسارت پس از محکومیت، معامله اعتراض و جلسات لغو (آزادی مشروط یا مشروط) است. پس از بررسی یک پرونده وکیل کیفری با تمام شاهدان درگیر مصاحبه می کند و در مورد اساسنامه، قانون قضایی و کدهای جرم تحقیق می کند و سپس به ساخت دفاع و همچنین تدوین استراتژی پرونده می پردازد. مذاکره با دادسرا معمولاً به منظور اقامه دعوی در مورد اتهامات کمتر انجام می شود.

در طول دادرسی وکیل جنایی از متهم دفاع خواهد کرد و به استدلال درمورد پیشنهادات می پردازد و همچنین استیناف را مورد استدلال قرار می دهد و کلیه درخواست ها و تجدیدنظر خواهی ها باید توسط وکیل از قبل تنظیم شود.

وکیل تصادفات و صدمات شخصی قانون تصادفات و آسیب های جسمی شامل موارد قانون مدنی است که بر آسیب های جسمی و روانی ناشی از یک حادثه متمرکز است. این نوع وکیل معمولاً در حوزه حقوقی معروف به قانون تجاوز جنسی فعالیت می کند و به افرادی که ادعا می کنند در اثر سهل انگاری شخص یا نهاد دیگری آسیب دیده اند خدمات حقوقی ارائه می دهد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  بررسی عیوب در فسخ نکاح

آن ها به کسانی که آسیب دیده اند کمک می کنند تا هزینه های متحمل شده خود را بازپرداخت کنند. این غرامت غالباً برای پرداخت هزینه های درمان پزشکی و جبران حقوق از دست رفته مورد نیاز است. نمونه ای از ادعاهای متداول جراحات شخصی عبارتند از: تصادفات رانندگی، حوادث لغزش و سقوط، آسیب دیدگی در محل کار، محصولات معیوب و قصور حرفه ای.

بیشتر ادعاهای تصادف و جراحات شخصی بدون مراجعه به دادگاه حل و فصل می شود. با این حال مواردی وجود دارد که در صورتی که شرکت بیمه آن ها ادعا را رد کند تنها راه برای جبران خسارت قربانی گذراندن یک دادگاه مدنی کامل است. دعاوی می تواند بسیار پیچیده باشد و نیاز به رعایت دقیق مراحل خاص و قوانین شواهد دارد.

وکیل تجارت و شرکت وکلای مشاغل و شرکت ها می توانند طیف وسیعی از مسائل حقوقی را برای شرکت های دولتی و مشاغل خصوصی اداره کنند و در مشاوره و راهنمایی مشتریان خود از طریق مراحل پیچیده قانونی تخصص دارند. آنها روی آژانس و قانون کار، قراردادها، فروش، اوراق تجاری، سازمان های بازرگانی و دارایی و وثیقه تمرکز دارند. تخصص آنها می تواند از توانایی کمک به شرکت های اینترنتی جدید با نیازهای اولیه آنها تا مذاکره در مورد خریدهای پیچیده برای شرکت های بزرگ باشد. معاملات تجاری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

مذاکره، تنظیم و بررسی ادغام ها ، ادغام و واگذاری ها.

مشاوره در مورد حقوق و مسئولیت های مدیران و افسران شرکت ها، کمک به اطلاعات مالی صاحبان مشاغل باید در اختیار کارمندان، مالکان و سهامداران خود قرار دهند و کمک به گزارش دهی اجباری به کمیسیون بورس و اوراق بهادار و سایر سازمان های دولتی.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  همه چیز را در مورد پولشویی بدانید- بخش اول

وکیل استخدام

یک وکیل استخدام حاکم بر روابط کارفرما و کارمند است که شامل قراردادها، مقررات، توافق نامه های چانه زنی، محافظت در برابر تبعیض، آزار جنسی، دستمزد، بهداشت و ایمنی و مذاکرات قطع رابطه است. از دیگر مسئولیت ها می توان به مشاوره دادن به کارفرمایان در زمینه مقررات زیست محیطی یا دفاع از کارفرمایان در مقابل هیئت ها و آژانس های دولتی اشاره کرد. وکلای استخدام در دعاوی مربوط به استخدام نیز کمک می کنند. وکلای استخدام برای اطمینان از برخورد مداوم و منصفانه به کارمندان و کارفرمایان در مورد استانداردهای قانونی محلی ، ایالتی یا دولت فدرال مشاوره می دهند. برای وکلای استخدام که نماینده کارفرما هستند آن ها به کارفرمایان کمک می کنند تا خط مشی هایی را تنظیم کنند که به مدیریت اطلاع می دهد تا از نظر نژاد ، رنگ ، جنس ، سن ، منشا ملی ، مذهب یا از کارافتادگی تبعیض قائل نشود. وکلای استخدام همچنین می توانند به مشاوره کارمندان در مورد حقوق خود برای تشکیل اتحادیه و همچنین مسئولیت های آن ها در مورد کارگران صنفی کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button