وکیل امور ملکی متبحر در وکالت امور ملکی، وکیلی است که در زمینه تنظیم قرارداد عقد بیع، تعیین داور در قراردادها و اختلافات امور ملکی تخصص دارد.

دعاوی ملکی یکی از زیر شاخه‌های مهم در خدمات حقوقی است که هم در حوزه دعاوی کیفری و هم در دعاوی حقوقی مطرح می‌شود. وکالت امور ملکی در دعاوی مانند دعوای الزام به تنظیم سند، الزام به اخذ پایان کار، الزام به ایفای تعهد، الزام به اخذ صورت جلسه تفکیکی و تخلیه املاک تجاری و مسکونی و مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه تجارب و تجویز انتقال منافع، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، رفع مزاحمت و رفع ممانعت از حق تفکیک، تحدید حدود املاک و … مطرح می‌شود.

منظور از ملک مشاع ملکی است که میان چند نفر مشترک است و آنها مجاز به استفاده از ملک و منافع آن هستند. در واقع در ملک مشاع، که یکی از مسائل حقوقی مهم در وکالت امور ملکی است، ممکن است دو یا چند نفر خانه یا زمینی را بدون اینکه سهم هر کدام از آنان از نظر حدود و مشخصات مشخص باشد به شرکت مالک باشند در این حالت این ملک مشاع بین مالکین است. اگر مالکین با رضایت یکدیگر قسمت‌های معلوم و مجزا را برای هر یک از شرکا مشخص و تصرف کردند یا به عبارت دیگر در ازای سهم مشاعی قسمت معینی از ملک را اختصاص به مالک معینی دادند سهم هر یک را مفروز می‌نامیم. زمانی اصطلاح مفروز در برابر مشاع به کار می‌رود که از نظر مقررات ثبتی، قصد جداکردن یک قسمت از سهم مالکیت از سهم سایر شرکا مطرح باشد. یعنی اگر بخواهند سهم خود را مفروز کنند تا مستقلاً از ملک خود بهره‌برداری کنند، باید آن ملک به نسبت سهم مشاعی مالکان میان آنان افراز شود.

موسسه حقوقی ثمین عدالت با بهترین وکلای امور ملکی در تهران آماده ارائه خدمات وکیل امور ملکی می‌‎باشد.

 

موسسه حقوقی ثمین عدالت

 

ویژگی‌های وکیل متخصص در وکالت امور ملکی

به آن دسته از دعاوی حقوقی و کیفری که به نوعی موضوع آنها املاک است، دعاوی ملکی گفته می‌شود. وکیل ملکی علاوه بر ویژگی‌های عمومی وکلا باید در حوزه املاک متخصص باشد و بر قانون آیین دادرسی مدنی تسلط کامل داشته باشد. همچنین در حوزه حقوق خصوصی و قراردادها حرفه‌ای باشد. وکیل متبحر در وکالت امور ملکی، وکیلی است که در زمینه تنظیم قرارداد عقد بیع، تعیین داور در قراردادها و اختلافات امور ملکی تخصص دارد.

مشاوره و قبول وکالت امور ملکی

هر یک از طرفین قراردادی که برای نقل و انتقال املاک منعقد شده است برای احقاق حقوق خود و تنظیم و امضای اسناد و قراردادها می‌توانند به وکیل امور ملکی مراجعه نمایند.
آشنایی با قوانین حقوق خصوصی از جمله امور ملکی باعث خواهد شد که از یک سو در ارتباطات اقتصادی خود دچار اشتباه نشویم و از دیگر سو عواقب این اشتباهات را با سرگردانی در پله‌های دادسرا و دادگاه‌ها متحمل نشویم. بنابراین هرجا سخن از خرید و فروش و تعهد و حقی در مورد ملک مطرح است، با متحصصان اهل فن یعنی متخصصان امر وکالت امور ملکی مشورت کنید خواه در آغاز راه باشیم مثلا در مرحله تنظیم بیع‌نامه خرید و فروش یا در فرآیند انتقال و تنظیم سند.
با توجه به نوساناتی که در قیمت ملک بوجود آمده نیاز به مشاوره گرفتن در امور حقوقی قراردادهای ملکی بیش از پیش شده است زیرا نوسان قیمت ملک باعث شده است فروشندگان مغبونی شد که به دلیل افزایش قیمت ملک دیگر توان خرید ندارند به تعهدات خود عمل نکنند. سهل‌انگاری و کوتاهی خریدار در عدم درج ضمانت اجرای قوی در قرارداد باعث خواهد شد او متحمل عذاب و مشقت زیادی در مراجع قضایی و دعاوی حقوقی و کیفری گردد.
بنابراین به حکم عقل باید هنگام خرید ملک با وکلای متخصص در وکالت امور ملکی مشورت کرد زیرا در معاملات بزرگ ملکی رقم کلانی به عنوان ثمن معامله و یا ارزش ملک در میان است که عدم توجه به نکات حقوقی باعث از بین رفتن حق خواهد شد.

وکیل امور مکلی

وکالت امور ملکی در خرید و فروش خانه

بیع یا فروش یکی از متداول‌ترین عقودی است که در بین مردم رواج دارد. رایج بودن آن به قدری است که اغلب مردم بدون در نظر گرفتن آثار و تبعات قانونی، اقدام به انعقاد قرارداد آن می‌کنند و کمتر اتفاق می‌افتد که شخص به جنبه‌های حقوقی آن بیندیشد و در نتیجه این سهل‌انگاری مشکلات زیادی در معاملات بوجود می‌آید. 

بنابراین توصیه می‌شود در خرید و فروش و به‌خصوص در پیش خرید و پیش فروش ملک و یا قبل از تنظیم قرارداد مشارکت با متخصص وکالت امور ملکی مشورت کرده و راهنمایی‌های لازم را اخذ کنید.

مواردی از این قبیل که در بیع‌نامه چه شرایطی گنجانده شود که طرفین معامله متعهد به ایفای تعهدات خود شوند، خسارات به چه نحوی در قرارداد قید شود که بتوان به راحتی در دادگاه فرد عدول‌کننده را به پرداخت آن ملزم کرد، در قراردادهای مشارکت مرجع حل اختلاف چه مرجعی قید شود و یا اینکه چه نکاتی در خرید ملک مشاع باید مدنظر قرار گیرد که معامله‌ای نافذ و معتبر داشته باشیم. 

مسائل حقوقی ملکی بسیار پیچیده هستند اما جای نگرانی نیست چون وکلای متخصص در وکالت امور ملکی اشراف کافی به قانون دارند و می‌توانند به شما کمک کنند که از ریسک بروز مشکلات حقوقی در معامله کاسته شود. چون با آگاهی از نکاتی مثل انواع خیارات، قانون پیش خرید و فروش ملک، ارزیابی حقوقی ملک و اسناد آن، جریمه عدم ایفای تعهدات و … قراردادی آگاهانه منعقد می‌کنید که در صورت بروز مشکل ضامن رسیدن شما به حقوقتان خواهد بود.

مؤسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت به همراه گروهی خبره از وکلای به نام امور ملکی، آماده قبول وکالت دعاوی ملکی شما می‌باشد. اگر با مشکلی در زمینه وکالت امور ملکی مواجه هستید، می‌توانید با ما تماس گرفته و از مشاوره وکلای با تجربه بهره‌مند شوید. برای ارتباط با ما کافی است با خط اختصاصی ثمین عدالت با شماره 26711289 021 تماس بگیرید.

 

Call Now Button