وکالت حقوقی ایرانیان خارج از کشور

وکالت ایرانیان خارج از کشور یکی از حوزه‌های مهم و پرکاربرد در علم حقوق است چون نیاز اساسی بسیاری از ایرانیان در تمام جهان است. هموطنان ما در سراسر دنیا برای پیگیری و انجام امور اداری و حقوقی خود نیاز به متخصص وکالت ایرانیان خارج از کشور دارند تا بتواند پیگیر اموری مانند امور فارغ التحصیلی در دانشگاه های کشور یا اخذ مطالبات حقوقی در ادارات و دادگاه‌ها باشند.  

طبق ماده ۶۵۶ قانون مدنی وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام کاری نائب خود می‌کند. وکالت در امور مختلفی از قبیل امور اداری، بانکی، فروش اموال و ارثیه، فروش خودرو و به‌طور کلی در کلیه امور منقول و غیر منقول قابل انجام است. وکالت ایرانیان خارج از کشور به معنی تفویض کردن و واگذار نمودن اختیار انجام امورِ افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، در داخل ایران است.

وکالت ایرانیان خارج از کشور در چه اموری قابل انجام است؟

ایرانیان مقیم خارج از کشور، فارغ از دلیل اقامتشان در خارج، که می‌تواند مهاجرت، اقامت تحصیلی یا پناهندگی باشد، تعلقات مادی و حقوقی دارند که برای حراست از آن نیاز به وکیلی متبحر است. این افراد می‌توانند برای فروش، اجاره یا اداره اموالشان و یا رسیدگی به دعاوی مالی و خانوادگی با یک وکیل دادگستری در ارتباط باشند. موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت با ارائه خدمات ویژه از جمله دعاوی حقوقی و کیفری اتباع خارجی، املاک و مستغلات اتباع خارجی، جلسات و حل اختلاف با وزارتخانه‌ها و طرح و دفاع در محاکم حقوقی و کیفری در خدمت اشخاص حقیقی و حقوقی در خارج از کشور باشند.

وکیل امور بین الملل

طلاق

از حیث طلاق نیز اگر ایرانیان خارج از کشور باشند و بخواهند به طلاق مبادرت نمایند، باید بر طبق قوانین ایران صیغه طلاق بین آنها جاری شود. تشریفات جاری شدن صیغه طلاق نیازمند آگاهی از قوانین ایران و مشاوره با وکلای فعال در ایران می‌باشد

نکاح

ایرانیان مقیم خارج از کشور از حیث نکاح، تابع قانون ایران هستند. یعنی از جهت اصل ازدواج باید قانون کشور جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند و از آنجا که مسافت موجود و عدم آشنایی با قوانین ایران می‌تواند برای آنها مشکل ساز باشد، می‌توانند با وکالت دادن به وکیلی که در ایران فعالیت می‌کند و به قوانین ایران نیز آشنا می باشد هرچه زودتر و مطمن تر به مطلوب خود برسند.

اهلیت اشخاص

از آنجا که اهلیت هر شخص برای معامله کردن تابع دولت متبوع خودش می باشد، اگر یک نفر تبعه ایران در خارج از کشور معامله ای انجام دهد، از حیث قواعد مربوط به اهلیت که در صحت آن معامله نقش به سزایی دارد، تابع قوانین ایران است و بایستی با آگاهی از قواعد اهلیت در ایران به معامله بپردازد و این آگاهی از قوانین مستلزم مشاوره با وکلای ایرانی ثمین عدالت می‌باشد.

اجرای قراردادها

تعهدات ناشی از عقود تابع محل وقوع عقد است. بنابراین اگر قراردادی خارج از ایران تنظیم شود، تابع قوانین محل تنظیم خود خواهد بود حتی اگر طرفین این قرارداد ایرانی باشند اما همین قرارداد اگر بخواهد در ایران تنظیم شود، در صورتی که برخلاف اخلاق حسنه بوده و یا به واسطه جریحه دار کردن احساسات جامعه یا به علت دیگر مخالف نظم عمومی محسوب شود، محکمه نمی تواند آن را به موقع اجراء گذارد. آشنایی به مسائل مرتبط با نظم عمومی در ایران، مستلزم آشنایی با قوانین ایران می باشد که یک وکیل آشنا به مقررات ایران برای اجرای سریعتر و درست تر این قراردادها نقش موثری ایفاء خواهد نمود.

قانون حاکم بر اموال غیر منقول

احکام صادره از محاکم خارجه و همچنین اسناد رسمی لازم الاجراء تنظیم شده در خارجه را نمی توان در ایران اجرا نمود، مگر اینکه مطابق قوانین ایران امر به اجراء آنها صادر شده باشد. پس اگرسندی در خارج از ایران تنظیم شود و افرادی که این سند برایشان تنظیم شده ایرانی باشند و خواهان اجرای این اسناد در ایران باشند، به علت عدم آشنایی با قواعد ایران باید با وکلای ایرانی که آشنا با قوانین ایران هستند، مشورت نمایند تا بتوانند از مزایای اجرای قانونی آراء خود در ایران بهره مند شوند.

قانون حاکم بر ترکه

از آنجا که مسائل مربوط به ارث و ترکه متوفی از قواهد مربوط به احوال شخصیه می باشند، در صورت فوت تبعه ی ایران که در خارج زندگی می کند، قواع مربوط به ارث او تابع قوانین ایران خواهد بود و از آنجا که شناخت مسائل مربوط به ترکه و حقوق ارثی نیازمند اشراف به این قوانین است، لزوم داشتن یک وکیل که دارایی موجود متوفی در ایران را تحت نظارت و اداره خود درآورد بیش از پیش محسوس است. پس لازم است با تعیین وکیل پیش از فوت، به این امر مهم جامه عمل پوشانید.

ایرانی مقیم خارج از کشور هستید و نیاز به خدمات حقوقی داخل ایران دارید؟

موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت با در اختیار داشتن کادر مجرب حقوقی و سابقه ی درخشان چندین ساله در امور حقوقی هم اکنون آماده ارائه انواع خدمات حقوقی به ایرانیان خارج از کشور عزیزمان ایران می باشد. فاصله ی شما با ایران تنها یک وکیل است. همین الان با مشاوران موسسه حقوقی ثمین عدالت تماس بگیرید : ۲۶۷۱۱۲۸۹ ۰۲۱

وکالت‌نامه

هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند پاره‌ای از امور خود را به شخص دیگر واگذار کند و وکیل از طرف او به انجام آن امور بپردازد. این موضوع در مواردی که موکل به مراجع مختلف دسترسی ندارد و یا به دلیل پاره‌ای از محدودیت‌ها امکان انجام آن را ندارد بسیار کاربردی است.

به‌طور مثال افرادی که برای ادامه تحصیل، تجارت، کسب و کار و یا زندگی به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند نمی‌توانند بسیاری از امور خود را انجام دهند چون قطعاً حضور مجدد ایشان برای انجام کارها مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار گزاف است. این دسته از افراد قبل از عزیمت به خارج از کشور اقدام به تنظیم وکالت‌نامه می‌کنند که در نبودشان بستگان و یا وکلای رسمی دادگستری به نیابت از طرفشان به این امور رسیدگی کنند.

بهتر است این وکالت‌نامه‌ها تحت نظر وکیل مسلط به وکالت ایرانیان خارج از کشور تنظیم شود چون متاسفانه در اغلب موارد به دلیل عدم آگاهی و تنظیم وکالت‌نامه‌هایی که ناقص هستند و یا در آن‌ها کلی‌گویی شده افراد با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند.

به‌عنوان مثال درخصوص امور بانکی صرفا کلمه مراجعه به و یا کلمه اخذ وجه بانک قید می‌شود و گاها زمانی که وکیل مراجعه نموده و تقاضای اخذ رمز اینترنت بانک، موبایل بانک و سایر خدمات مجازی و الکترونیکی را می‌نماید به مشکل بر می‌خورد چون وکالت‌نامه کامل نیست و دربردارنده موارد مختلفی مانند افتتاح حساب، برداشت و اخذ وجه، بستن حساب، اخذ سود، خدمات مجازی و الکترونیکی، اخذ تسهیلات  و… نمی‎باشد. بنابراین ملاحظه می‌شود که تنظیم متن وکالت‌نامه به‌خصوص برای عزیزانی که  قصد خروج از کشور را دارند بسیار اهمیت دارد و باید تحت نظر متخصص وکالت ایرانیان خارج از کشور انجام شود.

حال به این موضوع می‌پردازیم که اگر شخصی به خارج از کشور مهاجرت کند و پس از مهاجرت قصد تنظیم سند و یا انجام امور حقوقی مانند تنظیم وکالت‌نامه داشته باشد چطور باید این کار را انجام دهد؟

برای ایرانیان خارج از کشور سامانه‌ای به نام سامانه میخک راه‌اندازی شده است که متعلق به وزارت امور خارجه ایران است. در این سامانه افراد اقدام به تنظیم متن وکالت‌نامه جهت انجام
 هرگونه امور اداری، بانکی، فروش اموال و امور ارثیه، انحصار وراثت وکالت‌نامه‌هایی جهت اقامه دعوی نزد مراجع قضایی و یا امور دانشگاهی و دریافت مدارک دانش‌آموختگی و یا امور نظام وظیفه می‌نمایند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از تنظیم و امضای وکالت‌نامه از درستی محتوای آن توسط یک وکیل معتبر وکالت ایرانیان خارج از کشور آگاه شوید.

از آنجایی که هموطنان ما پس از مهاجرت نیازمند رسیدگی به کارها و انجام امور حقوقی و دخل و تصرف بر روی اموال و امورات نیمه تمام خود در کشور هستند؛ در موسسه حقوقی ثمین عدالت تیم متبحر وکالت ایرانیان خارج از کشور آماده ارائه مشاوره حقوقی و قبول وکالت این عزیزمان در تمام جهان است. در هر نقطه جهان که باشید کافی است با ما تماس بگیرید و انجام امور اداری و حقوقی خود را به متخصصین متبحر وکالت ایرانیان خارج از کشور بسپارید تا تمام امور در سریع‌ترین زمان و با صرف هزینه‌ معقول و مقرون به صرفه به انجام برسد.

وکالت ایرانیان خارج از کشور

Call Now Button