وکیل جرایم پزشکی

یک وکیل جرایم پزشکی به نمایندگی از موکل خود که ممکن است بیمار باشند یا اعضای خانواده بیمار دعاوی می کنند. این موکلین از پزشکان مختلف به دلیل قصور پزشکی شکایت می کنند.

در زمینه پزشکی قصور شامل رفتار سهل انگارانه پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، درمانگران، تکنسین ها و سایر متخصصان پزشکی و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی است.

موارد قصور پزشکی می تواند ناشی از خطاهای جراحی، آسیب های ناشی از تولد، تشخیص های اشتباه پزشکی، خطاهای بیهوشی، تاخیرهای غیر معقول در درمان بیماری تشخیص داده شده، عدم کسب رضایت آگاهانه از بیمار قبل از درمان و موارد دیگر باشد.

سهل انگاری پزشکی چیست؟

سهل انگاری پزشکی هنگامی است که متخصصان پزشکی اشتباه کنند یا در وظیفه مراقبت از شما کوتاهی کنند و منجر به آسیب دیدگی یا وخیم شدن وضعیت موجود شوند. راه های مختلفی وجود دارد که ممکن است سهل انگاری پزشکی رخ دهد مانند تشخیص اشتباه، درمان نادرست یا اشتباهات جراحی.

چگونه ادعای سهل انگاری پزشکی می کنید؟

اولین قدم برای ادعای سهل انگاری پزشکی تماس با موسسه حقوقی ثمین عدالت در اسرع وقت است. ما یک مشاوره اولیه رایگان ارائه می دهیم که در صورت امکان فکر کردن در مورد پرونده شما و میزان پرداخت غرامت می توانید به شما بگوییم. تماس زودهنگام با ما این امکان را برای ما فراهم می کند تا در مورد پرونده شما کار کنیم در حالی که جزئیات هنوز در ذهن شما تازه است.

محدودیت زمانی برای ادعای سهل انگاری پزشکی به چه صورت است؟

معمولاً ظرف سه سال پس از فهمیدن اینکه شما تحت درمان سهل انگاری قرار گرفته اید باید ادعای سهل انگاری پزشکی را شروع کنید (ممکن است فوراً متوجه نشوید اما فقط بعد از وخیم شدن آسیب یا بیماری خود). با این حال چند مورد استثنا در این قانون وجود دارد:

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دعاوی حقوقی و شخص سفیه

کودکان – ادعای سهل انگاری پزشکی درمورد کودک می تواند هر زمان قبل از ۱۸ سالگی کودک شما مطرح شود. در هجدهمین سالگرد تولد کودک شما قانون سه ساله لازم الاجرا است بنابراین باید ادعا را قبل از ۲۱ سالگی شروع کنید.

ظرفیت ذهنی – اگر شخصی توانایی ادعای خود را نداشته باشد طرح ادعا محدودیت زمانی ندارد.

وکیل جرایم پزشکی چه کارهایی انجام می دهد؟

وکلای جرایم پزشکی بسیاری از کارهای روزمره یک دادخواست مدنی معمولی را انجام می دهند. دعاوی مدنی در مواردی کار می کنند که اختلاف نظر قانونی وجود داشته باشد اما هیچگونه اتهام کیفری در این باره وجود ندارد طرفین دعوی مدنی وقت خود را صرف مصاحبه با مشتری، انجام تحقیقات، تهیه پیش نویس، تدوین استراتژی های دادرسی و پرونده های قضایی می کنند.

وکلای قصور پزشکی همچنین کارهای دیگر مانند موارد زیر را انجام می دهند:

  • همکاری با کارشناسان پزشکی برای تهیه نظریه های پرونده، گزارش های تخصصی و شهادت برای حمایت از پرونده شاکی
  • اخذ سپرده های کارشناسان پزشکی، پرسنل پزشکی و سایر اشخاص ثالث
  • جمع آوری و تجزیه و تحلیل سوابق پزشکی
  • تنظیم معاینات پزشکی مستقل (IME) برای بدست آوردن ارزیابی عینی از وضعیت شاکی آسیب دیده
  • انجام تحقیقات پزشکی درمورد وضعیت شاکی
  • کار با مشاوران حقوقی پرستار برای تجزیه و تحلیل شایستگی های پرونده، بررسی سوابق پزشکی و رمزگشایی یادداشت های پزشک

یک وکیل جرایم پزشکی معمولاً در انواع خاصی از موارد قصور پزشکی مانند آسیب های هنگام تولد، اشتباهات جراحی، سوء استفاده در خانه سالمندان یا قصور دندان تخصص دارد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دعاوی کیفری و اقرار در آن

شرایط لازم برای یک وکیل جرایم پزشکی

یک وکیل قصور پزشکی باید همان شرایط تحصیلی را که هر وکیل دیگری دارد پشت سر بگذارد: هفت سال تحصیلات بعد از دبیرستان. این کار با مدرک لیسانس شروع می شود که می تواند در هر موضوعی باشد.

دانشکده حقوق گام بعدی است که به طور معمول سه سال به طول می انجامد. در بیشتر موارد متقاضیان دانشکده های حقوق باید در آزمون پذیرش دانشکده حقوق  شرکت کنند تا در نظر گرفته شود. در دانشکده حقوق دانشجویان می توانند یک تخصص را انتخاب کنند. برای قصور پزشکی دانشجویان باید درک درستی از دعاوی مدنی از جمله گزینه های دادرسی داشته باشند زیرا بسیاری از موارد هرگز به دادگاه نمی روند.

دانشجویان حقوق ممکن است بخواهند دوره کارآموزی را با وکلای محترم قصور پزشکی دنبال کنند. پس از اتمام دانشکده حقوق وکلای احتمالی باید در هر استانی که می خواهند تمرین کنند در آزمون وکالت شرکت کنند.

ادعای سهل انگاری پزشکی چه مدت طول می کشد؟

اینکه چه مدت طول می کشد تا یک پرونده سهل انگاری پزشکی حل شود به موارد مختلفی بستگی دارد. هدف ما حل و فصل ادعاهای جرایم پزشکی در عرض چند ماه است اما حل پرونده های پیچیده تر ممکن است چند سال طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button