دعاوی ملکی یکی از عنوانی است که در دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری مطرح می شود. در این مجموع موضوعات متنوعی مطرح می شود. مانند دعوای الزام به تنظیم سند، الزام به اخذ پایان کار، الزام به ایفای تعهد، الزام به اخذ صورت جلسه تفکیکی و تخلیه املاک تجاری و مسکونی و مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه تجارب و تجویز انتقال منافع، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، رفع مزاحمت و رفع ممانعت از حق تفکیک، تحدید حدود املاک و … همه ی این موضوعات در دایره دعاوی ملکی قرار می گیرد

منظور از ملک مشاع ملکی است که میان چند نفر مشترک است و در قبال آن ملک استعمال می شود. ممکن است دو یا چند نفر ملکی را به شرکت مالک باشند بدون اینکه سهم هر کدام از آنان از نظر حدود و مشخصات مشخص باشد این ملک مشاع بین مالکین است و اگر مالکین با رضایت هم قسمت های معلوم و مجزا را برای هر یک از شرکا مشخص و تصرف کردند به عبارت دیگر در ازای سهم مشاعی قسمت معینی از ملک را اختصاص به مالک معین دادند سهم هر یک را مفروز می نامیماصطلاح مفروز در برابر مشاع زمانی به کار می­رود که از نظر مقررات ثبتی، قصد جداکردن یک قسمت از سهم مالکیت یکی از شرکاء از سهم سایر شرکاء در ملک معین مطرح باشد. یعنی اگر چند نفر هر کدام مقدار مشاعی از ملک را مالک باشند و بخواهند سهم خود را مفروز کنند تا مستقلاً از ملک خود بهره ­برداری کنند، باید آن ملک به نسبت سهم مشاعی مالکان میان آنان افراز شود.

ویژگی های وکیل ملکی

وکیل ملکی علاوه بر ویژگی های عموم وکلا باید در حوزه املاک متخصص باشد و بر قانون آیین دادرسی مدنی تسلط کامل داشته باشد همچنین در حوزه حقوق خصوصی و قراردادها حرفه ای باشد.

به آن دسته از دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری که به نوعی موضوع آن ها املاک است، دعاوی ملکی گفته می شود.

وکیل متخصص قرارداد

وکیل امور ملکی، وکیلی است که در زمینه تنظیم قراردادهای تجاری و بین المللی، تنظیم عقد نکاح، تعیین داور در قراردادها و اختلافات خانوادگی، امور بیمه، تقسیم ارث و منافع تخصص دارد. 

وکیل ملکی علاوه بر ویژگی های عموم وکلا باید در حوزه املاک متخصص باشد و بر قانون آیین دادرسی مدنی تسلط کامل داشته باشد همچنین در حوزه حقوق خصوصی و قراردادها حرفه ای باشد.

مشاوره و قبول وکالت وکیل ملکی

هر یک از طرف قرارداد نقل و انتقال املاک برای احقاق حقوق ملکی خود و همچنین تنظیم و امضای اسناد و قراردادها می توانند به وکیل امور ملکی مراجعه نمایند.

مؤسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت به همراه گروهی خبره از وکلای باتجربه پایه یک دادگستری، آمادگی رسیدگی به وکالت دعاوی ملکی شما می باشد.

اگر این مطالب شما را در زمینه وکالت دعاوی ملکی راهنمایی نمود و با مشکل وکالت ملکی مواجه هستید، می توانید هم اکنون با مؤسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت تماس گرفته و از مشاوره وکلای باتجربه بهره مند شوید.

پاسخگویی به سوالات حقوقی ملکی

تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۲۱۷۶۵۳

تیم قدرتمند موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آمادگی بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی را داراست.کافیست به ما اعتماد کنید تا از پشتیبانی وکلای پایه یک دادگستری به طور همزمان تا مرحله اجرا برخوردار شوید

Call Now Button
EnglishPersian