وکیل مواد مخدر

اگر با اتهامات مختلف در مورد مواد مخدر روبرو هستید وکلا می توانند نماینده شما باشند و از حقوق شما در دادگاه دفاع کنند. وکیل مواد مخدر می تواند شما را در دفاع از خود وکالت دهد. ما می فهمیم که این ادعاها چقدر جدی هستند و با مجازات هایی که می توانند در نتیجه ایجاد شوند آشنا هستیم. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان با اتهامات مربوط به مواد مخدر روبرو هستید برای تهیه دفاعیات خود به یک وکیل جنایی آگاه احتیاج دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ثمین عدالت مراجعه نمایید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع اتهامات مواد مخدر

اتهام مواد مخدر به نگهداری، فروش، استفاده یا تهیه هر ماده غیرقانونی گفته می شود. انواع مختلفی از اتهامات مواد مخدر وجود دارد از جمله:

توزیع مواد مخدر


این به جرمی اشاره دارد که در آن ماده کنترل شده ای فروخته، تحویل یا تهیه می شود. اغلب اوقات افرادی که به توزیع متهم شده اند اقدام به فروش داروهای غیرقانونی برای اجرای قانون مخفی کرده اند.

ساخت

این امر به ایجاد یا تولید مواد غیرقانونی از جمله در آزمایشگاه های مت یا عملیات رشد ماری جوانا اشاره دارد. بعلاوه داشتن برخی از پیش ماده های دارویی مانند مایعات سبک تر، کبریت و داروهای سرماخوردگی جرم محسوب می شود. از آنجا که این محصولات قصد تولید را دارند اکنون بسیاری از داروخانه ها با دقت فروش این اقلام را کنترل می کنند.

قاچاق

عناصر مربوط به اتهام قاچاق شامل جابجایی مواد غیرقانونی از خطوط کشوری و در اختیار داشتن یا توزیع مقدار زیادی داروی غیرقانونی است.

استفاده شخصی از ماری جوانا

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید  راهنمای انتخاب یک وکیل خوب

داشتن کمتر از ۵۰ گرم ماری جوانا یک جرم جزئی محسوب می شود و مجازات آن حداکثر شش ماه زندان و ماه ها زندان است. با این حال مجرمان نخستین بار واجد شرایط یک برنامه انحرافی هستند که شامل آزمایش مواد مخدر به جای زمان زندان است.

نگهداری یا توزیع هرگونه ماده غیرقانونی می تواند دلیل پیگرد قانونی باشد. شایع ترین اتهامات مواد مخدر عبارتند از:

ماری جوانا

 

کشت، توزیع یا نگهداری بیش از ۵۰ گرم ماری جوانا تخلفی است که می تواند منجر به جریمه نقدی، از دست دادن گواهینامه رانندگی، توانبخشی مواد مخدر و تا ۱۸ ماه زندان شود.

مت آمفتامین

 

جرایم دارویی در مورد مت آمفتامین به طور معمول به عنوان یک جرم درجه سه متهم می شود که مجازات یک جریمه نقدی و تا پنج سال زندان را صادر می کند.

کوکائین

 

جرایم مربوط به کوکائین درجه سه است و مجازات آن تا پنج سال حبس به اضافه جریمه است.

هروئین

 

جرایم درجه سه مربوط به هروئین منجر به تعلیق گواهینامه رانندگی، مشاوره دارویی، جریمه نقدی و تا پنج سال زندان می شود.

مواد کنترل شده

 

داشتن داروی کنترل شده مانند قرص های تجویز شده اگر دارنده معتبری نیستید برخلاف قوانین ایالتی و فدرال است. همچنین تهیه داروهای تجویز شده خود به شخص دیگری جرم است. جعل یا تغییر نسخه نیز جرم است.

قوانین مواد مخدر در همه جای دنیا سختگیرانه است. اگر شما متهم شدید یافتن سریع وکیل مواد مخدر مهم است. برای ارزیابی گزینه های قانونی خود با ما تماس بگیرید. دامنه اتهامات مواد مخدر در ایران شامل موارد زیر است:

شهری

 

شاید دوست داشته باشید بخوانید  سؤال‌های حقوقی مهم در مورد استرداد جهیزیه

این دادگاه ها صلاحیت افراد بی نظم جرایم مربوط به مواد مخدر مانند داشتن ماری جوانا یا مواد مخدر را دارند.

جرم جنایتی

 

اکثر اتهامات مربوط به مواد مخدر در ایران در دادگاه های عالی محاکمه می شوند.

مجازات های مبتنی بر مکان

اتهام مواد مخدر اعم از دارایی، توزیع یا تولید مجازات های جدی دارد. عواقب حتی اگر جنایت در اموال مدرسه یا در مجاورت آن انجام شود شدیدتر خواهد بود. سیاست کشور ایران حمایت از کودکان در برابر هرگونه فعالیت مواد مخدر را می طلبد. اگر هنگام دستگیری به اتهام مواد مخدر در فاصله ۱۰۰۰ فوت از مدرسه باشید می تواند منجر به افزایش مجازات شود.

شما عزیزان می توانید برای مشاوره با وکیل متخصص در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
EnglishPersian