وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر موسسه حقوقی ثمین عدالت

اگر با اتهامات مختلف در مورد مواد مخدر روبرو هستید، وکلای ثمین عدالت می‌توانند نماینده شما باشند و از حقوق شما در دادگاه دفاع کنند. وکیل مواد مخدر می‌تواند به شما کمک کند به خوبی از خود در دادگاه دفاع کنید. ما می‌دانیم که اتهامات حوزه مواد مخدر چقدر جدی هستند و کوچک‌ترین خطایی غیر قابل جبران است. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان با اتهامات مربوط به مواد مخدر روبرو هستید برای تهیه دفاعیات و لوایح خود به یک وکیل آگاه احتیاج دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با خط اختصاصی ثمین عدالت با شماره ۱۴۵۷ (بدون کد) با ما در تماس باشید. در هر نطقه کشور که باشید برای تماس نیاز به شماره‌گیری کد نیست. در ادامه اطلاعات مفیدی که جزو مسائل مهم و پر تکرار در حوزه مواد مخدر است آورده شده است. با ما همراه باشید:

انواع اتهامات حوزه مواد مخدر

طبق ماده ۱ قانون ‌مبارزه با مواد مخدر اعمال زیر جرم است و فرد مرتکب به مجازات‌های مقرر در این قانون محکوم می‌شود:
• کشت خشخاش مطلقاً و کشت شاهدانه به منظور تولید مواد مخدر.
• وارد کردن، صادر کردن و تولید انواع مواد مخدر.
• نگهداری، حمل، خرید، توزیع و فروش مواد مخدر.
• دایر کردن یا اداره کردن مکان برای استعمال مواد مخدر.
• استعمال مواد مخدر به هر شکل و طریق مگر در مواردی که قانون مستثنی کرده باشد.
• تولید آلات و ادوات و ابزار مربوط به تولید و استعمال مواد مخدر.
• فرار دادن یا پناه دادن متهمان، مجرمان مواد مخدر که تحت تعقیب‌اند و یا
دستگیر شده‌اند.
•محو و یا اخفاء ادله جرم مجرمان.
همانطور که مشاهده کردید طبق بند ۵ این ماده قانون، بر خلاف تصور برخی افراد استعمال مواد مخدر در قانون جرم است. افراد معتادی که اعتیاد خود را ترک نکنند مجرم هستند و معتادان به مواد مخدر و روان‌گردان و متجاهر به اعتیاد و متخلف از تکالیف ناظر بر ترک اعتیاد به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ‌ماه مجازات می‌شوند.
اتهام مواد مخدر به نگهداری، فروش، استفاده یا تهیه هر ماده غیرقانونی اطلاق می‌شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  برخی از اقدامات وکیل امور ملکی

انواع مختلفی از اتهامات مواد مخدر وجود دارد که در ادامه در موردش صحبت خواهیم کرد:

توزیع مواد مخدر

توزیه مواد مخدر به جرمی اشاره دارد که در آن ماده تخدیری فروخته، تحویل یا تهیه می‌شود. اغلب اوقات افرادی که به توزیع متهم شده‌اند اقدام به فروش داروهای غیرقانونی نیز کرده‌اند.

ساخت مواد مخدر

این امر به مواردی مانند تولید مواد غیرقانونی در آزمایشگاه‌های یا عملیات رشد ماری جوانا اشاره دارد.

قاچاق

عناصر مربوط به اتهام قاچاق شامل جابجایی مواد غیرقانونی از خطوط کشوری و در اختیار داشتن یا توزیع داروی غیرقانونی است.

استفاده شخصی

مجازات مواد مخدر

یک وکیل مواد مخدر چه توانمندی‌هایی باید داشته باشد؟

وکیل مواد مخدر خوب باید به تمام قوانین مرتبط با حوزه قاچاق مواد مخدر، حمل مواد مخدر و فروش و مصرف آن اشراف کامل داشته باشد. اما دانش تنها مشخصه یک وکیل کیفری خوب برای ورود به حوزه این حوزه و تبدیل شدن به یک وکیل مواد مخدر خوب نیست. اگر بخواهیم مهم‌ترین ویژگی یک وکیل مواد مخدر خوب را نام ببریم باید بگوییم تجربه، تجربه و باز هم تجربه.
تجربه برای بررسی شرایط موکل و یافتن بهترین استراتژی و راهکار برای دفاع از او شرطی بلا منازع است. جرائم حوزه مواد مخدر اغلب بسیار جدی هستند و مجازات‌های سنگینی برای آنها در نظر گرفته شده است. لذا هیج جایی برای سعی و خطا و بی تجربگی نیست و هر اشتباهی می‌تواند تاوان سنگینی برای موکل به همراه داشته باشد. وکیل مواد مخدر باید دانش، تجربه و فن بیان خوبی داشته باشد.

قانون مجازات اسلامی برای مواد مخدر چیست؟

یکی از سوالاتی که دائما از وکیل مواد مخدر پرسیده می‌شود مجارات حمل مواد مخدر است. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد:
اگر میزان مواد مخدر بیش از ۵۰ گرم تا ۵۰۰ مجازات از پنج میلیون تا پانزده میلیون ریال جریمه نقدی و ده تا هفتاد و چهار ضربه شلاق است.
اگر میزان مواد مخدر بیش از ۵۰۰ گرم مجازات تا۵ کیلوگرم پانزده میلیون تا شصت میلیون ریال جریمه نقدی و چهل تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس است.
اگر مواد مخدر بیش از ۵ کیلوگرم تا ۲۰ کیلوگرم مجازات شصت تا دویست میلیون ریال جریمه نقدی و پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و پنج تا ده سال حبس است. و اگر جرم حمل بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم تکرار شود علاوه بر مجازاتهایی که برشمردیم اموال ناشی از جرم مصادره می‌شود و در تکرار برای بار سوم اعدام و مصادره اموال در انتظار فرد خواهد بود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  سرپرستی کودکان بی سرپرست در سایه قانون

 

موسسه حقوقی ثمین عدالت

مجازات حمل مواد مخدر بیش از ۲۰ کیلوگرم تا ۱۰۰ کیلوگرم همان مجازات بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم است علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلوگرم مازاد بر قانون بند قبل، دو میلیون ریال به مجازات جزای نقدی اضافه می‌شود و اگر تکرار شود مجازات آن اعدام و مصادره اموال خریداری شده با جرم خواهد بود.
در حمل مواد مخدر بیش از یکصد کیلوگرم مجازات همان مجازات بیان شده در بند سوم است. علاوه بر این مرتکبین به حمل مواد مخدر بیش از یکصد کیلوگرم به حبس ابد نیز محکوم خواهند شد. اگر مجرم صورتی جرم را تکرار کنند مجازات اعدام و مصادره اموال در انتظارش است.
به دلیل اثرات مخربی که مواد مخدر در آینده کشور دارد و ضربات مهلکی که وارد می‌کند قانون کشور مجازات اعدام را برای مقابله با این جرم در نظر گرفته است. ارائه خدمات حقوقی تراز اول، صداقت با موکل و دفاع دلسوزانه از او در دادگاه از اهداف اولیه تأسیس ثمین عدالت است که با یاری خداوند و تلاش مستمر تیم حقوقی محقق شده است. شما عزیزان می‌توانید برای مشاوره با وکیل مواد مخدر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. گروهی از وکلای با سواد و باتجربه در موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت گرد هم جمع شده‌اند تا خدمات حقوقی متعهدانه و با کیفیتی به شما ارائه دهند. اگر سؤال حقوقی دارید یا نیاز به مشاوره با وکیل مواد مخدر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button