وکیل متخصص

در زیر برخی از مهارت ها، توانایی ها، عادت ها و نگرش هایی وجود دارد که نشان دهنده ویژگی های یک وکیل متخصص است.

 1. مهارت های ارتباطی خوب

یک وکیل متخصص باید مهارت های ارتباطی عالی چه شفاهی و چه کتبی را داشته باشند. بحث و گفتگو با اقناع بیشتر در برابر قاضی محترم (ع) در دادگستری، صحبت با تسلط موثر مهارتی است که می توان در طول زمان یادگیری فارغ التحصیلی را یاد گرفت و در عین حال مشغول فعالیت های فوق برنامه شد.

گویی این فعالیت ها با ارائه تحقیقات انجام شده در برابر قاضی یا حتی به طور گسترده مهارت های ارتباطی فرد را در نوشتن با تحقیق در موضوعات مختلف و شفاهی ایجاد می کند.

 1. مهارت های تحلیلی

درگیر بودن و به عنوان بخشی از صنعت حقوقی یک وکیل باید دارای ویژگی متمایزی از مهارت های تحلیلی باشد به گونه ای که گویا اطلاعات دریافتی را به صورت نیمه یا غلط تبلور می دهد. یک وکیل باید بتواند با استفاده از روش های مختلف تحلیل، وقایع را تجزیه و تحلیل نماید.

 1. مهارت های تحقیق

مهمترین مهارت برای یک وکیل متخصص توانایی تحقیق به سرعت رعد است و همچنین برای آماده بودن تحقیق و رویکرد نسبت به همان مورد باید معتبر و کارآمد باشد.

 1. استقامت

پشتکار مهارت از یک طرف و نگرش از طرف دیگر است. من می خواهم اعتراف کنم که پشتکار ماهیت و نگرشی است که توانایی مقابله و انجام فعالیت ها و وظایفی را که به طور مولد و سازنده با حوادث متعدد و متنوع کامل محصور می شود و در ادامه تجسم حواس پرتی است ایجاد می کند.

 1. خلاقیت
شاید دوست داشته باشید بخوانید  جرایم رایانه‌ای چه مواردی را شامل می‌شود؟

تعداد کمی از حقوقدانان و وکلای دادگستری نه تنها پشتکار دارند بلکه منطقی و تحلیلی دارای صفات خلاقیت نیز هستند. برای رسیدن به یک بهترین نتیجه ممکن همیشه گام برداشتن در مسیر سابقه یا بدیهی نیست و باید خلاق بود و توانایی تفکر خارج از چارچوب را داشت.

 1. توانایی تفکر منطقی

برای نتیجه گیری هر چه بهتر باید به دنبال رویکرد توجیه پذیری و منطقی بودن بود.

حتی اگر مشاور دیگر مخالف شما باشد شما نباید به آن توجه کنید و نباید آن را دشمن موکل یا وکیل یا وکیل خود قلمداد کرد.

یک مقدار مناسب از روابط خوب باید با مشاور مخالف شکل بگیرد اما این روابط نباید منافع مشتری را تحت تأثیر قرار دهد یا نادیده بگیرد.

 1. مهارت های سخنرانی در جمع

خوش صحبت بودن بیانگر مهارت مهمی است که یک وکیل متخصص دارد. یک عنصر یا عناصر مهم مانند سخنرانی در جمع و خطاب به یک دادگاه یک وکیل باید بی عیب و نقص و باشکوه باشد.

سخنرانی عمومی مهارتی است که می تواند با تأیید این واقعیت که فرد می خواهد به درستی و واقعاً بخواهد این مهارت خود را به کار گیرد توسعه یابد.

 1. مهارت های نوشتن

مهارت عالی نوشتن به شما کمک می کند و موقعیت مشتری و پرونده را تقویت می کند و تلفیق مهارت های گفتاری و نوشتاری شکست ناپذیر است. برای تبدیل شدن به یک وکیل یا مدافع عالی مهارت های نوشتاری فوق العاده ای لازم است که هنگام تهیه استدلال های پرونده، خلاصه ها و سایر اسناد حقوقی مفید باشد.

 1. مهارت های رهبری
شاید دوست داشته باشید بخوانید  طبقات و درجات در ارث

هیچ فردی که فاقد کیفیت رهبری باشد به خودی خود نمی تواند وکیل شود. یک وکیل باید دارای مهارت های مدیریتی (مدیریت افرادی که فرد در آن کار می کند به گونه ای صلح آمیز و پاسخگو باشد) و مهارت های رهبری همراه باشد بنابراین مهارت های رهبری برای موفقیت یک وکیل یا وکالت لازم است.

 1. مهارت های شنیداری

برای بودن یک وکیل متخصص باید از کیفیت و مهارت لازم برای گوش دادن به هر یک برخوردار باشید و توانایی گوش دادن با صبر و دقت به دیگران را داشته باشید.

در عمل این مهارت به وکیل و عملکرد آ نها از هر طریق ممکن کمک می کند تا شاهد را مورد بازجویی قرار دهد یا با یافتن وکیل مخالف و مخالفت موثر را تسهیل کند.

 1. مهارت های تصمیم گیری

بر اساس درک واقعه با منطقی کامل و به روشی منطقی وکیل می تواند بر اساس اطلاعاتی که به وی و تجربه (های) گذشته وی ارائه داده است نتیجه گیری کند.

مهارت های تصمیم گیری توانایی تصمیم گیری در شرایط و حوادث پس از تجزیه و تحلیل آنها است و شخص دیگری می تواند از طریق توانایی تصمیم گیری در مورد وکیل قضاوت کند که ممکن است در حوادث آینده ثبات ایجاد کند و شخصیت مشتری خود را ارتقا دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
EnglishPersian