وکیل متخصص

ویژگی وکیل متخصص چیست؟

در این مقاله از موسسه حقوقی ثمین عدالت می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که ویژگی وکیل متخصص چیست و آیا فردی که به حرفه وکالت مشغول است باید ویژگی منحصربفردی داشته باشد؟
همانطور که حدس می‌زنید پاسخ به پرسخ مطرح شده مثبت است. مردم با مشکلات روزمره‌ای مواجه هستند که بار حقوقی زیادی برایشان در پی دارد. کم توجهی به این مسائل می‌تواند آسیب جدی به اموال و روابط فردی و اجتماعی آنها بزند و حتی آینده آنان را تحت تاثیر قرار دهد. حساس بودن حرفه وکالت ایجاب می‌کند به دنبال این باشیم که بدانیم ویژگی وکیل متخصص چیست؟ از نظر ما وکیل خوب باید توانمندی‌ ویژه‌ای داشته باشد که در ادامه مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نکات مهم انتخاب وکیل

به عنوان یک موسسه حقوقی معتبر با تجربه کاری در زمینه وکالت هنرمندان، ویژگی‌هایی که یک وکیل خبره باید داشته باشد تا تبدیل به وکیل هنرمندان شود را برای شما بیان خواهیم نمود. لازم به ذکر است نکاتی که در ادامه بیان می‌شود جدا از مسائل عمومی انتخاب وکیل است و باید در کنار آن‌ها مد نظر قرار گیرد. جالب است بدانید تمام کسانی که مجوز وکالت دارند مهارت‌هایی که در ادامه شرح خواهیم داد را ندارند و باید در انتخاب وکیلتان دقت کنید. کسی که علم حقوق تحصیل کرده است باید این ویژگی‌ها را داشته باشد تا تبدیل به وکیل متخصص و متبحر شود.

دانش به روز در علم حقوق داشته باشد

وکیل خوب باید علم ویژه در زمینه مشکل حقوقی شما داشته باشد.اگر مشکل شما در خوزه وکالت امور ملکی است سراغ کسی که در امور خانواه متبحر است نروید.
تجربه، تجربه و باز هم تجربه
وکیل خوب بودن مهارتی نیست که بتوان تنها با مطالعه کتاب‌ها بدست آورد. تجربه لازمه موفقیت وکیل است. این مورد از مهم‌ترین آیتم‌های ویژگی وکیل متخصص است چون تجربه در حصول نتیجه مورد انتظار ضروری است. وکیل با تجربه هزینه شما را در طی دادرسی کم‌تر خواهد کرد چون می‌داند کدام راه را انتخاب کند تا بهترین نتیجه را بگیرید.

امانت‌داری

شاید در فیلم‌ها دیده باشید که تبهکاری که هیچ کس اسرار زندگی شخصی و کاری او را نمی‌داند تنها با وکیل خود رو راست و صادق است. این امر دلیل مهمی دارد و آن این است که صداقت با وکیل باعث می‌شود حقتان در دادگاه پایمال نشود و او بتواند بهتر از شما دفاع کند.روی دیگر سکه صداقت با وکیل این است که او نیز باید امانت‌دار اسرا شما باشد.
ویژگی وکیل متخصص : از هیچ تلاشی مضایقه نکند.
وکیل خوب نباید در پرونده شما مسامحه و کوتاهی کند. اگر شناخت کافی از وکیل ندارید هرگز این امر را به خود او واگذار نکنید و دائم از او گزارش کار بخواهید تا کار شما با جدیت پیگیری شود. اطلاع‌رسانی و گزارش‌دهی مستمر حق شما است و وکیل باید با احترام و با جزئیات گزارش را تقدیم شما کند. ناظر کار وکیلتان باشید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  جرم مزاحمت تلفنی

نگارش خوب

قلم وکیل متبحر باید خوب باشد. البته منظور ما این نیست که بتواند رمان یا شعر بنویسد. وکیل خوب باید بتواند لوایح خوبی تقدیم دادگاه کند که هم کامل باشد و هم کوتاه و ضامن حفظ حقوق شما باشد. مهارت عالی نوشتن به وکیل کمک می‌کند موقعیت موکل و پرونده را تقویت کند. تلفیق مهارت گفتاری و نوشتاری شکست‌ناپذیر است. برای تبدیل شدن به یک وکیل یا مدافع عالی مهارت نوشتاری شدیدا نیاز است و هنگام تهیه استدلال پرونده، خلاصه پرونده و سایر اسناد حقوقی مفید است.

مهارت ارتباطی خوب

از جمله ویژگی وکیل متخصص این است که باید مهارت ارتباطی عالی (شفاهی و کتبی) داشته باشند. بحث و گفتگو با اقناع بیشتر در برابر قاضی در دادگستری، صحبت با تسلط موثر مهارتی است که می‌توان در طول زمان یادگیری فارغ التحصیلی را یاد گرفت و در عین حال مشغول فعالیت‌های فوق برنامه شد. گویی این فعالیت‌ها با ارائه تحقیقات انجام شده در برابر قاضی یا حتی به طور گسترده مهارت‌های ارتباطی فرد را در نوشتن با تحقیق در موضوعات مختلف و شفاهی ایجاد می‌کند.

مهارت تحقیق و تحلیل

یک وکیل باید دارای ویژگی متمایزی از مهارت‌های تحلیلی باشد به گونه‌ای که بتوانند بهترین تحلیل را از مستندات داشته باشد و بهترین تصمیم را بگیرد. او باید بتواند با استفاده از روش‌های مختلف تحلیل، وقایع را تجزیه و تحلیل نماید. مهمترین ویژگی وکیل متخصص تحقیق به سرعت رعد است و همچنین برای آماده بودن تحقیق و رویکرد نسبت به همان مورد باید معتبر و کارآمد باشد.

خلاقیت

تعداد کمی از حقوقدانان و وکلای دادگستری نه تنها پشتکار دارند بلکه منطقی و تحلیلی بوده و دارای مهارت خلاقیت نیز هستند. برای رسیدن به یک بهترین نتیجه ممکن همیشه گام برداشتن در مسیر رایج و معمول پاسخگو نیست و باید خلاق بود و توانایی تفکر خارج از چارچوب را داشت. البته برای نتیجه‌گیری هر چه بهتر باید به دنبال رویکرد توجیه پذیری و منطقی بودن بود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  همه چیز درباره جرم «خیانت در امانت»

مهارت سخنرانی در جمع و شنونده خوبی بودن

خوش صحبت بودن بیانگر مهارت مهمی است که یک وکیل متخصص دارد. یک عنصر یا عناصر مهم مانند سخنرانی در جمع و خطاب به یک دادگاه یک وکیل باید بی‌عیب و نقص و باشکوه باشد. سخنرانی عمومی مهارتی است که می‌تواند با تأیید این واقعیت که فرد می‌خواهد به‌درستی و واقعاً بخواهد این مهارت خود را به کار گیرد توسعه یابد. ویژگی وکیل متخصص این است که شنونده خوبی است. شنونده بودن یک وکیل توانایی گوش دادن با صبر و دقت به دیگران را داشته باشد. در عمل این مهارت به وکیل کمک می‌کند تا شواهد را بررسی کند. هیچ فردی که فاقد کیفیت رهبری باشد به خودی خود نمی‌تواند وکیل خوبی شود. یک وکیل باید دارای مهارت‌های مدیریتی (مدیریت افرادی که با آنها کار می‌کند) و مهارت رهبری باشد بنابراین یادگیری مهارت رهبری برای موفقیت یک وکیل لازم است.

مهارت تصمیم‌گیری

وکیل باید بر اساس درک واقعیت با منطقی کامل و به روشی منطقی بر اساس اطلاعاتی که به وی داده شده و به کمک تجربه وی ارائه داده نتیجه‌گیری کند. مهارت تصمیم‌گیری در شرایط سخت و تجزیه و تحلیل آنها مهم است. تصمیم‌گیری درست و هوشمندانه می‌تواند آینده پرونده را تغییر دهد و آن را در مسیر درست قرار دهد. مهارت تصمیم‌گیری بالا برای یک وکیل نیاز به تجربه و تمرین دارد و یک شبه به دست نمی‌آید.
با توجه به موارد بیان شده درباره ویژگی وکیل متخصص، حضور وکیل در مواردی که با مشکل حقوقی برخورد کرده‌اید یا در موقعیتی قرار دارید که باید تصمیمی بگیرید که تعهداتی بر دوش شما می‌گذارد کمک گرفتن از وکیل یک تصمیم حرفه‌ای است. موسسه حقوقی ثمین عدالت با تجربه در امر وکالت با افتخار آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان در سراسر کشور است. برای ارتباط با وکلای ما می‌توانید با خط ما با شماره ۰۲۱-۲۶۷۱۱۲۸۹ تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button