وقتی صحبتی از وکیل و انجام کارهای حقوقی به میان می آید، در نظر همگان چنین تصور می شود که شخصی به عنوان وکیل و افرادی به عنوان همکار در دفتری یا موسسه مشغول به کارند که آن را دفتر وکالت می نامند. موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت با داشتن بیش از یک دهه سابقه کاری در بخش‌های، حقوقی، کیفری، ملکی، ثبتی، بین المللی و دیگر امور حقوقی با ارائه مشاوره حقوقی، قبول وکالت و ارزیابی پرونده‌ها، موکلین را از روند رسیدگی، درصد موفقیت و شرایط کلی پرونده آگاه می سازد. ثمین عدالت تلاش دارد تا زمان رسیدن به نتایج پرونده را با هزینه‌های مشخص برای موکلین تسهیل کند.

موسسه حقوقی ثمین عدالت ایستا ، مجموعه ای متشکل از وکلا، کارشناسانان ارشد حقوق و زیر شاخه های آن است. مسائل و مشکلات حقوقی شما از طریق اشتراک گذاری مطالب حقوقی، ارائه مشاوره و قبول وکالت در موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت ایستا بررسی و مرتفع می گردد. ایده ایجاد موسسه حقوقی ثمین توسط کارگروهی از کارشناسان حقوقی در سال ۱۳۹۰ زده شد. و پس از رایزنی های فراوان در نهایت در سال ۱۳۹۵ این موسسه به صورت رسمی به شماره ثبت ۳۹۵۷۱ فعالیت خود را ادامه داد.

رسالت‌های کاری ثمین عدالت

  • مدیریت و انتشار دانش حقوقی بر اساس نیازهای مخاطبین و حقوق دانان
  • اطلاع رسانی هدفمند بر اساس نیازهای روز جامعه موکلین
  • ارائه ابزارهای با کیفیت و قابل دسترس جهت تسهیل در دسترسی محتوا و خدمات
  • پژوهش و بررسی دقیق بر روند امور حقوقی و ارائه آنها در قالب آموزش های حقوقی عمومی
  • آموزش های حقوقی برای تمامی اقشار جامعه (مردم – حقوق دانان – وکلا – علاقمندان به حقوق و افرادی که نیازهای مهم حقوقی دارند مانند مدیرعاملان شرکتها)
  • سوالات و ابهامات مردم را پاسخگو هستیم
  • سرویس های مهم محاسباتی حقوقی را ایجاد کرده ایم تا مردم بصورت کاملا رایگان از آنها بهره مند شوند
  • خدمات و سرویس های بسیاری برای جامعه فارسی زبان ایجاد کرده ایم، اما در نهایت نیازمندان را به رسیدن اهداف خود کمک می کنیم.
  • هر پرونده ای را نمی‌گیریم

موکلین بسیاری مشکلات و پرونده های خود را با در میان می گذارند. اما پس از بررسی گروه مشخص می شود کار قابل انجام نیست و یا درصد موفقیت بسیار پایین است. چرا باید وارد پرونده ای بشویم که درصد موفقیت ندارد و باعث اتلاف وقت و هزینه موکل خود شویم. از این رو بر اساس تجربه و رعایت کامل حقوق موکل خود وارد میدان شده و بر این سیاست کاری در هر شرایطی تاکید داریم.

اطلاع رسانی حقوقی را دوست داریم

همیشه تلاش کرده ایم چیکده ای از تجربیات و قوانین حقوقی را در قالب اطلاع رسانی های حقوقی در اختیار هم وطنان قرار دهیم. متاسفانه با شکایات بسیار زیادی از طرف همکاران و موسسه های حقوقی دیگر مواجه شده ایم. اما ما به اصل اطلاع رسانی و آگاه سازی همه عموم از حقوق خود اعتقاد داشته و تلاش می کنیم با رعایت کامل حقوق همکاران و عموم مردم به این مهم ادامه دهیم.

تمام فرایندهای کاری الکترونیکی می باشد

با حجم بسیار زیاد تقاضا (مشاوره حقوقی، قرار ملاقات، تماس های تلفنی، ایمیل، پیامک، تیکت و پرونده های حقوقی) زیرساختی قوی و مطمئن برای مدیریت ارتباطات، درخواست ها، اطلاع رسانی ها، امور مالی، تعیین وضعیت هر درخواست و پرونده و کلیه فرایندهای درون سازمانی بوسیله اتوماسیون جامع تهیه شده توسط دپارتمان فناری اطلاعات مدیریت می شود که در انجام وظایف محوله و پیگیری امور نقش بسیار کلیدی ایفا می کند. از طرفی موکلین و مراجعین پس از در جریان قرار گرفتن در این سامانه تمامی امور خود را در کوتاهترین زمان ممکن مشاهده و مدیریت می کنند.

رعایت فرهنگ احترام به ارباب رجوع (گواهی‌های حسن انجام کار)

به طور کلی زمان پاسخگویی و پیگیری ها را در سازمان به حداقل رساندیم. نمی گوییم ایده آل عمل می کنیم، زیرا حوزه حقوقی و تنوع درخواست ها انقدر زیاد است که نمی توان روال %۱۰۰ استانداردی برای آنها مشخص نمود. اما با ایجاد ۲ لایه مدیریتی و نظارتی در سطوح مختلف سازمان توانسته ایم از حداکثر توان و بهره وری درون سازمانی خود استفاده کرده و موکلین را در پروسه های منطقی و دور از پیچیدگی در سازمان خود حرکت دهیم.

حفاظت از اطلاعات و اسرار موکلین

یکی از دغدغه‌های به جای موکلین حفظ اسرار و هویت آنها می باشد. خود را در قبال مشخصات و اطلاعات موکلین خود متعهد می داند و منافع موکلین خود را بالاترین رکن خدمات در سازمان می داند.

امیدواریم همیشه با پیگیری مستمر ایده‌ها و گفته هایمان، برای آینده‌ای بهتر نه فقط برای مجموعه، بلکه برای جامعه حقوقی قدمی هرچند کوچک برداشته باشیم.