موضوعات و مسائل حقوقی به قدری در زندگی انسان ريشه دوانده كه گويا نمی توان لحظه ای بدون آنها بود ، بطوريكه با به دنيا آمدن انسان و حتی قبل از آن و در دوران جنينی و به دنيا آمدن ، دوران كودكی ، بلوغ ، رشد ازدواج ، ميانسالی و سالخوردگی و حتی بعد از فوت انسان ، مسائل حقوقی در كنار انسان هستند و از او جدا شدنی نيست علی الخصوص در دوران حاضر كه علوم ، تكنولوژی ، ارتباطات ، اينترنت و قوانين به طور روز افزون در حال توسعه و گسترش مي باشد كه به تبع آنها روابط حقوقی اشخاص و رفع اختلافات حقوقی آنها حالت تخصصی به خود گرفته و لازمه رفع مسائل و مشكلات حقوقی پديد آمده ، حداقل مشاوره حقوقی و مراجعه به وكيل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی ميباشد ، كه حتی برخی از اشخاص با اطلاع از مراتب فوق و قبل از بوجود آمدن مسئله حقوقی ، مشاوره حقوقی با وكيل از بوجود آمدن مشكلات حقوقی و يا كم كردن آثار منفی اختلافات و خسارات احتمالی اقدام می نمايند و با توجه به اينكه با تعيين تكليف نهايی و صدورحكم قطعی از سوی دادگاه ، امكان برگشت به قبل از صدور حكم ممكن نخواهد بود از اين رو انسان مصلحت انديش را قبل از هرگونه اقدامی به مشاوره و مراجعه به وكلای دادگستری و اطلاع از قوانين و موقعيت قانونی خويش راهنمایی مي نمايد .

وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه ؟

ما در وب سایت موسسه حقوقی ثمین عدالت قبل توضیح دادیم یک شخص چگونه وکیل خواهد شد ، وکیل پس از طی کردن دوره هایش و اثبات خود میتواند دیگر یک وکیل پایه یک دادگشتری نامیده شود.اما مهم در اینها نیست اهمیت موضوع در آنحاست که مورد اعتماد ، دلسوز و کارآمد باشد. وكيل دادگستری كسي است كه با داشتن پروانه وكالت و عضويت در يكی از كانون های وكلای دادگستری از طرف اشخاص حقيقی يا حقوقی (دولتی يا غيردولتی) دفاع از حقوق موكل و پاسخ به ادعاها و دلايل و ارائه آن ها را در دادسراها و دادگاه ها و ادارات ثبت اسناد و املاك می پذيرد. بنابراين فقط وكيل دادگستری يا نماينده حقوقی سازمان های دولتی يا مدير شركت در اختيارات قانونی از سوی شركت يا موسسه مربوطه می توانند در مراجع قضايی، ثبتی و اداری، از طرف موكل يا شركت يا موسسه يا مركزی كه نمايندگی داده است، حاضر شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  وکیل دادگستری در ایران

به جای تمرکز و دقت بر روی سن و جنسیت وکیل، بهتر است در مورد توانائی های او در انجام موضوع پرونده تمرکز شود. اینکه گاهی شنیده می شود وکلای سالخورده باتجربه تر هستند یا وکلای جوان پیگیرتر از مسن ها هستند و یا اینکه خانم ها دلسوزتر از آقایان هستند یا آقایان شجاعت بیشتری در مواجهه با محاکم دارند، همه و همه نسبی است و عکس همه آنها نیز صادق است.

موسسه حقوقی ثمین عدالت اعم از مشاوره حقوقی خانواده ، مشاوره حقوقی دعاوی کیفری و … همچنین بهترین وکیل ها را در اختیار شما قرار میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
EnglishPersian