موضوعات و مسائل حقوقی به قدری در زندگی انسان ریشه دوانده که گویا نمی توان لحظه ای بدون آنها بود ، بطوریکه با به دنیا آمدن انسان و حتی قبل از آن و در دوران جنینی و به دنیا آمدن ، دوران کودکی ، بلوغ ، رشد ازدواج ، میانسالی و سالخوردگی و حتی بعد از فوت انسان ، مسائل حقوقی در کنار انسان هستند و از او جدا شدنی نیست علی الخصوص در دوران حاضر که علوم ، تکنولوژی ، ارتباطات ، اینترنت و قوانین به طور روز افزون در حال توسعه و گسترش می باشد که به تبع آنها روابط حقوقی اشخاص و رفع اختلافات حقوقی آنها حالت تخصصی به خود گرفته و لازمه رفع مسائل و مشکلات حقوقی پدید آمده ، حداقل مشاوره حقوقی و مراجعه به وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی میباشد ، که حتی برخی از اشخاص با اطلاع از مراتب فوق و قبل از بوجود آمدن مسئله حقوقی ، مشاوره حقوقی با وکیل از بوجود آمدن مشکلات حقوقی و یا کم کردن آثار منفی اختلافات و خسارات احتمالی اقدام می نمایند و با توجه به اینکه با تعیین تکلیف نهایی و صدورحکم قطعی از سوی دادگاه ، امکان برگشت به قبل از صدور حکم ممکن نخواهد بود از این رو انسان مصلحت اندیش را قبل از هرگونه اقدامی به مشاوره و مراجعه به وکلای دادگستری و اطلاع از قوانین و موقعیت قانونی خویش راهنمایی می نماید .

وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه ؟

ما در وب سایت موسسه حقوقی ثمین عدالت قبل توضیح دادیم یک شخص چگونه وکیل خواهد شد ، وکیل پس از طی کردن دوره هایش و اثبات خود میتواند دیگر یک وکیل پایه یک دادگشتری نامیده شود.اما مهم در اینها نیست اهمیت موضوع در آنحاست که مورد اعتماد ، دلسوز و کارآمد باشد. وکیل دادگستری کسی است که با داشتن پروانه وکالت و عضویت در یکی از کانون های وکلای دادگستری از طرف اشخاص حقیقی یا حقوقی (دولتی یا غیردولتی) دفاع از حقوق موکل و پاسخ به ادعاها و دلایل و ارائه آن ها را در دادسراها و دادگاه ها و ادارات ثبت اسناد و املاک می پذیرد. بنابراین فقط وکیل دادگستری یا نماینده حقوقی سازمان های دولتی یا مدیر شرکت در اختیارات قانونی از سوی شرکت یا موسسه مربوطه می توانند در مراجع قضایی، ثبتی و اداری، از طرف موکل یا شرکت یا موسسه یا مرکزی که نمایندگی داده است، حاضر شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  اصل ۱۶۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

به جای تمرکز و دقت بر روی سن و جنسیت وکیل، بهتر است در مورد توانائی های او در انجام موضوع پرونده تمرکز شود. اینکه گاهی شنیده می شود وکلای سالخورده باتجربه تر هستند یا وکلای جوان پیگیرتر از مسن ها هستند و یا اینکه خانم ها دلسوزتر از آقایان هستند یا آقایان شجاعت بیشتری در مواجهه با محاکم دارند، همه و همه نسبی است و عکس همه آنها نیز صادق است.

موسسه حقوقی ثمین عدالت اعم از مشاوره حقوقی خانواده ، مشاوره حقوقی دعاوی کیفری و … همچنین بهترین وکیل ها را در اختیار شما قرار میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button