آشنایی با موسسه حقوقی و مزایای آن

توضیحاتی در مورد موسسه حقوقی

موسسه حقوقی را می توان از جمله موسسات غیر تجاری حقوقی بر شمرد. معمولا افراد بسیار زیادی در روز با مشکلات حقوقی مختلف مواجه می شوند، این موضوع ایجاب می کند که این افراد به مشاورین حقوقی و یا وکلای پایه یک دادگستری مراجعه نمایند. معمولا در هر کدام از موسسات حقوقی، افراد زیادی فعالیت دارند که هر کدام از آنها وکیل پایه یک دادگستری و یا مشاور حقوقی در زمینه خاصی می باشد. زیرا معمولا حوزه کاری هر کدام از وکلا به صورت اختصاصی بوده و این موضوع باعث می شود تا کارایی بهتری داشته باشند.

موسسه حقوقی می تواند به روش های مختلفی، خدمات خود را به مراجعه کنندگان عرضه نماید. یکی از بهترین و مدرن ترین روش هایی که موسسات حقوقی برای ارائه خدمات انتخاب کرده اند، استفاده از اینترنت می باشد. اینترنتی یا آنلاین می تواند کمک کند تا مشکلات عمده ای که در رفت و آمد برای مراجعه کنندگان به وجود آمده، از بین بروند. بدین ترتیب افراد زیادی در اقصی نقاط کشور تمایل دارند برای حل مشکل حقوقی خود، به موسسات حقوقی مراجعه کنند که به صورت آنلاین فعالیت دارند.در این نوشتار به مبحث آشنایی با موسسه حقوقی و مزایای آن در جامعه می پردازیم.

آشنایی با موسسه حقوقی و مزایای آن
آشنایی با موسسه حقوقی و مزایای آن

چه افرادی می توانند در موسسه حقوقی فعالیت کنند؟

معمولا کار کردن در موسسه حقوقی مانند هر نهاد دیگری نیاز به داشتن یک سری شرایط دارد. در صورتی که افراد فاقد هر کدام از این شرایط باشند، نمی توانند در موسسه حقوقی فعالیت داشته باشند. یکی از مواردی که باید برای افراد مهیا باشد، این است که دفتر وکالت نداشته باشند و یا در سایر موسسات حقوقی فعالیت نداشته باشند. بدین ترتیب هیچ فردی نمی تواند به صورت همزمان در دو موسسه حقوقی فعالیت کند و یا اینکه به صورت همزمان در موسسه حقوقی و در دفتر وکالت مشغول به کار باشد.

از دیگر شرایطی که برای کار در موسسه حقوقی نیاز است، تمدید بودن پروانه وکالت می باشد. بدین ترتیب افرادی که پروانه وکالت تمدید نشده دارند و یا مشکلی برای تمدید پروانه وکالت داشته باشند، نمی توانند در موسسات حقوقی فعالیت داشته باشند. افرادی که می خواهند در یک موسسه حقوقی فعالیت داشته باشند، نباید دارای سابقه کیفری باشند. از طرفی دیگر افرادی که در سابقه شغلی خود به عنوان وکیل مشکلاتی از نظر قانونی و اخلاقی داشته اند نیز نمی توانند در موسسات حقوقی مشغول به کار شوند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  برخورد قاطع دستگاه قضایی استان قزوین با مخلان امنیت

تفاوت موسسه حقوقی و دفتر وکالت

دفتر وکالت به دفتری گفته می شود که فردی با رسیدن به عنوان وکیل پایه یک دادگستری برای خود احداث می کند. بدین ترتیب افرادی که در حوزه کاری وی مشکل حقوقی داشته باشند، می توانند به او مراجعه کرده و اقدامات لازم برای رسیدگی به امور پرونده حقوقی خود را انجام بدهند. اما موسسه حقوقی تنها محدود به یک وکیل نمی باشد. در یک موسسه حقوقی چندین وکیل با حوزه های کاری مختلف فعالیت می کنند. برای مثال برخی از وکلا در حوزه کیفری و برخی دیگر ممکن است در حوزه خانواده و یا دیه، املاک و… تخصص داشته باشند.

وجود وکلای مختلف با تخصص های متفاوت کمک می کند تا بتوانند هر پرونده را با بهترین کیفیت ممکن انجام بدهند. زیرا پرونده های حقوقی گاهی نیاز به بررسی های مختلف از ابعاد متفاوتی دارند. این موضوع به خاطر پیچیدگی برخی از پرونده های حقوقی می باشد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند روند رسیدگی به پرونده خود را با بهترین شرایط ممکن انجام بدهند، می توانند به موسسات حقوقی مختلف مراجعه کنند. برخی از موسسات حقوقی امکانات بسیار مختلفی داشته که آنلاین بودن یکی از امکاناتی بوده که برخی از بهترین موسسات حقوقی در سراسر کشور آن را برای مراجعه کنندگان فراهم کرده اند.

مزایای موسسه حقوقی آنلاین

موسسات حقوقی که به صورت آنلاین فعالیت می کنند، دارای مزایای بسیار زیادی می باشند. یکی از مزایای اصلی که موسسات حقوقی آنلاین دارند، عدم محدودیت مکانی است. زیرا هیچ فرقی نمی کند که در کدام نقطه از کشور باشید، با مراجعه به موسسات حقوقی آنلاین، می توان از خدمات آنها بهره مند شد. از دیگر مزایای این موسسات، رسیدگی سریع به پرونده ها می باشد. زیرا تعداد وکلایی که در موسسات حقوقی فعالیت داشته زیاد بوده و این موضوع کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی به پرونده های مختلف انجام شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دادگاه های انقلاب

از دیگر مزایای موسسه حقوقی آنلاین، وجود وکلای پایه یک دادگستری در زمینه های مختلف حقوقی کمی باشد. زیرا پرونده های حقوقی ممکن است در زمینه هایی مانند املاک، دیه، خانواده، مطالبه وجه، خانواده، موجر و مستاجر، کیفری، تصادفات، ارث و میراث و… باشند. وجود وکلای مختلف برای رسیدگی تخصصی به هر کدام از پرونده ها، کمک می کند تا مراجعه کنندگان بتوانند بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورند. بدین ترتیب مراجعه کنندگان در اغلب موارد از موسسات حقوقی رضایتمندی کامل دارند. بدین ترتیب با مراجعه به یک موسسه حقوقی، می توان از وجود وکلای مختلفی بهره مند شد.

آشنایی با برخی از خدمات موسسه حقوقی

مشاوره خانواده

یکی از اصلی ترین خدمات موسسات حقوقی، مشاوره خانواده می باشد. زیرا معمولا در سال های اخیر پرونده های که نیاز به مشاوره خانواده دارند، بسیار بیشتر از قبل شده است. وجود اختلافات خانوادگی باعث شده تا مشاوره خانواده یکی از مهمترین خدمات هر کدام از موسسات حقوقی به شمار برود. مشاوره خانواده در زمینه های مختلفی همچون طلاق، نفقه، مهریه، فسخ نکاح، طلاق توافقی، ملاقات فرزند، فرزند خواندگی، استرداد جهیزیه، الزام به تمکین، حضانت فرزند، اجرت المثل، طلاق خلع و مبارات، شروط ضمن عقد و… ارائه می شود.

وصول مطالبات

معمولا در سال های اخیر به دفعات نام چک و سفته را شنیده اید. معمولا افرادی که نتوانند پول چک و یا سفته خود را تامین کنند، از نظر قانونی متخلف می باشند. بدین ترتیب افرادی که چک و یا سفته از فرد دیگری دارند، می توانند از راه های قانونی پیگیر وجه چک یا سفته شوند. وکلای زبده در این حوزه می توانند به راه حل های مناسبی برای رسیدن به پول چک و سفته را ارائه کنند.

مشاوره کیفری

معمولا همه افرادی که جرمی را مرتکب می شوند، مجرم شناخته می شوند. بدین ترتیب شکایاتی که در این زمینه انجام می شود را کیفری می نامند. منظم بودن و روان بودن شکوائیه می تواند در روند اجرای رسیدگی به پرونده های کیفری تاثیر گذار باشد. وکلای موسسات حقوقی می توانند پرونده های کیفری را به بهترین شکل ممکن پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button