وکیل هنرمندان

وکیل هنرمندان فردی است که به موضوعات و مباحث و همچنین مشکلاتی که برای هنرمندان جامعه پیش می‌آید، آگاهی و اطلاع کافی داشته و به حل مشکلات پیرامون این افراد می پردازد. در سراسر دنیا هنرمندان به عنوان اقشار خاص به حساب می آیند و از وکیل هنرمندان و تسلط بر قوانین ویژه هنرمندان در سراسر دنیا و همچنین کشورهای مدرن و پیشرفته به عنوان یک فرد مهم و همچنین یک اصل انکارناپذیر یاد می شود. پرونده هایی که مرتبط با هنرمندان است در حیطه پرونده های تخصصی قرار می گیرد.
افرادی که به عنوان وکیل هنرمندان در نظر گرفته می‌شوند با توجه به پایه و رتبه و سابقه وکالت خود می توانند این پرونده‌ها را به عنوان وکیل هنرمندان قبول کنند و همچنین وکیل هنرمندان به عنوان یک متخصص در امور هنرمندان و جرایم و مواردی که در ارتباط با هنرمندان پیش می آید وارد عمل شده و به حل مشکلات پیش آمده می پردازد.

هنرمند کیست؟

در جامعه هستند افرادی که دارای یک نوع نبوغ ذاتی و یا اکتسابی بوده و یا دانش کافی را در زمینه‌های مختلف هنری مانند نقاشی، نمایشنامه، بازیگری و یا انواع آثار سمعی و بصری مانند موزیک و ترانه و غیره را دارا می باشند که اصطلاحاً به این افراد هنرمند می گویند. همچنین افرادی که یک نوع اثر معماری و یا صنعتی اختراع می‌کند و یا آثار هنری مختلفی را پدید می آورند نیز نوعی هنرمند محسوب می شوند.

حقوق و مزایای در نظر گرفته شده برای هنرمندان

تمامی هنرمندان نسبت به اثر که خود خالق آن هستند دارای یک حق انحصاری و حقوق مادی و معنوی برای نشر و پخش آثار خود به صورت کاملاً حقوقی و قانونی می باشد، که این حق انحصاری در نظر گرفته شده برای این افراد دارای مکان و زمان خاصی نمی باشد و تا ابد برای این افراد محفوظ است. اما در بعضی مواقع هنرمندان این امکان را دارند که اثر هنری خود را به شخص دیگری انتقال دهند. همچنین تمامی افرادی که می‌خواهند از آثار هنری یک هنرمند به هر نحوی استفاده نمایند، باید با ذکر منبع باشد و در چارچوب قوانین مربوطه این کار انجام گیرد و در صورتی که این موارد توسط هر فردی نفی گردد فرد هنرمند می تواند با استفاده از اتخاذ یک وکیل هنرمندان نسبت به حقوق مادی و معنوی اثر خود شکایت کرده و با استفاده از یک وکیل هنرمندان باتجربه نسبت به حق خود و همچنین رسیدگی به شکایت خود اقدام نماید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  آشنایی با دعاوی حقوقی
وکیل هنرمندان
وکیل هنرمندان

برخورد با هر نوع استفاده از آثار هنرمندان و مجازات‌های در نظر گرفته شده برای آن

همان طور که پیشتر ذکر شد هر کس که به صورت غیرقانونی و همچنین غیرمجاز و یا از راه تقلب و مکر نسبت به آثار یک هنرمند نیت سویی داشته باشد و یا آنها را بدون اجازه فرد هنرمند انتشار دهد، فرد هنرمند می تواند با استفاده از یک شخص که به عنوان وکیل هنرمند فعالیت می‌کند نسبت به اثر خود ادعای حیثیت کرده و در صورتی که جرم فرد مجرم مشخص گردد برای وی انواع مجازات از نوع حبس تعزیری و یا جزای نقدی و غیره در نظر گرفته می شود و همچنین فرد مجرم باید جبران خسارات وارد شده به هنرمند را نیز قبول نماید در غیر این صورت برابر قانون با او رفتار می گردد.

جرایم مربوط به هنرمندان و نقش وکیل هنرمندان

هنرمندان نیز مانند دیگر افراد جامعه می توانند مرتکب خطا و جرائم مربوط به خود شوند برای مثال اگر یک فرد هنرمند در یک صحنه بازیگری که مشغول به بازی می باشد مرتکب نوعی جرح یا تصادف شود که در نهایت به زخمی شدن یا فوت فرد مفعول منجر گردد، مجازات فرد هنرمند با افراد دیگر هیچ تفاوتی ندارد و یا اگر فرد هنرمند مرتکب اتلاف مال فرد دیگری شود، باید خسارت وارده را جبران کند و در این زمینه به بسیاری موارد دیگر از این دست می توان اشاره کرد. در چنین مواردی فرد هنرمند می تواند یک وکیل هنرمندان برای خود اتخاذ نموده و با استفاده از دانش و آگاهی و تجربه این فرد به حل مشکلات و مسائل که برایش پیش آمده بپردازد. پیشنهاد ما به شما این است که حتماً برای فردی که به عنوان وکیل هنرمندان برای خود اتخاذ می کنید وسواس زیادی قائل باشید، چرا که در صورتی که فردی که به عنوان وکیل هنرمندان اتخاذ شده، دارای دانش و آگاهی و تجربه کافی در زمینه پرونده ها و مسائل پیش آمده برای هنرمندان نباشد، علاوه بر این که وقت و هزینه زیادی از شما صرف می شود، نتیجه ای که می خواهید به آن دست پیدا کنید برای شما حاصل نمی گردد. همچنین باید به این نکته توجه کنیم که به خاطر شهرتی که هنرمندان دارند در صورتی که فرد هنرمند مرتکب جرم و یا خطایی در جامعه گردد با توجه به اینکه اغلب جوانان جامعه از هنرمندان به عنوان یک الگو برای زندگی خود یاد می کنند، معمولاً قانون حاکم بر کشور مجازات بسیار شدیدتری را برای هنرمندان در نظر گرفته و یا اعمال مجازات به صورت بازدارنده و تکمیلی انجام می شود. در نهایت باز هم تأکید ما در مواجه با چنین مشکلاتی استفاده از یک وکیل هنرمندان باتجربه و مستعد است تا بتوانید به بهترین نتیجه لازم و مورد نظر خود دست یابید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  آشنایی با وکیل امور جزایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button