وکیل مواد مخدر

وکیل مواد مخدر فردی است که با توجه به سخت بودن پرونده های مربوط به مواد مخدر دارای تجربه و آگاهی کاملی در زمینه مواد مخدر می باشد. در زمینه مواد مخدر و پرونده های مربوط به آن تعداد وکیل مواد مخدر در ایران بسیار کم بوده و طبق آمار چیزی کمتر از ۱۰۰ نفر می باشد.

معرفی وکیل مواد مخدر

زمانی که مسائل و جرائم مربوط به مواد مخدر پیش بیاید قوانین مربوط به مجازات حمل مصرف و همچنین قاچاق مواد مخدر نمایان می‌شوند که دارای مواد و تبصره های گوناگونی هستند. پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که پرونده مربوط به مواد مخدر دارید حتماً با یک وقت وکیل مواد مخدر که دارای تجربه و آگاهی کافی است و همچنین فرد مجرب و حرفه ای است مشورت کنید و وکیل مواد مخدر را اخذ نمایید تا بتواند به خوبی از حقوق شما دفاع کرده و به شما در این زمینه کمک های لازم را برساند.
از آنجایی که موضوع حمل مواد مخدر و همچنین قاچاق و خرید و فروش آن بسیار حساس و دارای اهمیت بالایی است یک دادگاه ویژه به نام دادگاه انقلاب و همچنین یک وکیل ویژه به نام وکیل مواد مخدر به چنین پرونده هایی در کشور عزیزمان ایران رسیدگی می کنند. اهمیت پرونده های مربوط به قاچاق و فروش و یا حمل مواد مخدر از آنجایی مشخص می شود که دادگاه مخصوص به پرونده اختصاص داده شده است. براساس قانون مدون جمهوری اسلامی ایران کسانی که به ارتکاب خرید یا فروش و یا توزیع و یا حمل مواد مخدر مبادرت می ورزند به مجازات هایی از قبیل حبس های طولانی مدت و یا اعدام نائل می گردند. همچنین باید بگویم که کشور ما ایران جزء معدود کشورهایی است که برای پرونده های مواد مخدر و همچنین مجرمانی که در این پرونده وجود دارند مجازات هایی از قبیل اعدام را در نظر می گیرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  صلاحیت دادگاه ها

چه موادی مواد مخدر اطلاق می گردد؟

در مورد تعریف مواد مخدر باید بگوییم که هر نوع ماده گاز مایع خالص و یا ترکیب شده که باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد در افراد جامعه گردد به عنوان مواد مخدر شناخته می شوند. مواد مخدر در انواع مختلف خودش تأثیرهای بسیار مخربی بر سیستم های عصبی و یا سایر سیستم های بدن از قبل سیستم گوارش بر جای می گذارد و همچنین در صورتی که فردی که دچار اعتیاد به مواد مخدر شده به صورت مرتب و با نظم از این مواد جانکاه استفاده نکند دچار درگیری‌های شدید از قبیل درد، تنش های شدید عصبی و همچنین اختلال و بی نظمی در سیستم گوارش بدن خود می شود.
چیزی که کاملاً مشخص است و در همه جای دنیا یکسان است این موضوع می باشد که با توجه به این که اثرات و تأثیرات مواد مخدر بر روی قسمت های مختلف بدن و سیستم های عصبی و گوارشی آن کاملاً مشهود است فروش و نگهداری و یا حمل و قاچاق مواد مخدر و یا هرگونه ماده ای که باعث اعتیاد گردد به نوعی خلاف قانون و جرم شناخته شده و دارای مجازات مشخص شده می باشد.

وکیل مواد مخدر
وکیل مواد مخدر

پرونده های مواد مخدر مربوط به وکیل مواد مخدر

تمام پرونده هایی که در موضوعات مواد مخدر باشد به وکیل مواد مخدر مربوط می باشد. در تقسیم بندی پرونده‌ها، این پرونده‌ها در انواع پرونده های کلان و پرونده‌های خرد تقسیم می‌شوند که وظیفه رسیدگی به این پرونده ها در نهایت امر بر عهده وکیل مواد مخدر می باشد. همچنین باید بگوییم که هر دو نوع پرونده های مواد مخدر دارای حساسیت و شرایط بسیار خاصی هستند. در مورد پرونده های مواد مخدر باید بگوییم به دلیل مسائل مالی و همچنین ایجاد انگیزه هایی که این پرونده‌ها می کنند معمولاً تمامی افرادی که به عنوان وکیل مواد مخدر هستند نسبت به پذیرش این پرونده‌ها مشتاق می‌باشند. متأسفانه یا خوشبختانه تعداد افرادی که به عنوان وکیل مواد مخدر در حوزه شناخته شده مواد مخدر در کل کشور ما مشغول به فعالیت هستند بسیار اندک و طبق آمار اعلام شده چیزی در حدود ۱۰۰ نفر می باشند.
از آنجایی که تعداد پرونده های مواد مخدر در کشور ما در حال افزایش می باشد این موضوع می‌تواند معضلات فراوانی در جامعه ایجاد نماید. در نهایت پیشنهاد ما به شما در صورتی که دارای پرونده در زمینه بسیار حساس و پیچیده موادمخدر هستید باید پیگیری و رسیدگی انجام امور مربوط به پرونده خود را حتماً به یک وکیل مواد مخدر که دارای تجربه و تخصص و آگاهی کافی در زمینه های قانونی در پرونده های مواد مخدر می‌باشد بسپارید. چرا که همان طور که گفته شد حساسیت و پیچیدگی در موضوعات مربوط به پرونده های مواد مخدر بسیار زیاد بوده و در صورتی که فردی که به عنوان وکیل مواد مخدر انتخاب می گردد، دارای تجربه و آگاهی کافی در این زمینه نباشد در نهایت امر و با توجه به هزینه‌هایی که انجام داده اید نتیجه لازم و مد نظر را نگرفته و عواقب خطرناک و جبران ناپذیری را برای شما می تواند به بار بیاورد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دعاوی حقوقی آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button