وکیل سرمایه گذاری

وکیل سرمایه گذاری به فردی گفته می شود که به عنوان موکل افراد در زمینه‌های مربوط به املاک و یا اموال اشخاص وارد شده و به حل مشکلات و مسائل مربوط به اموال املاک و یا هر گونه فساد مالی دیگر که مربوط به فرد مورد نظر باشد می پردازد.

معرفی وکیل سرمایه گذاری

مطمئناً شما با وظایف وکلا در مواجه با پرونده های مختلف و بررسی و رسیدگی به شکایات در امور مختلف تا حدودی آشنایی دارید. همچنین باید بگویم وکلایی هستند که تحت عنوان وکیل سرمایه‌گذاری با توجه به ماهیت کاری خود در قراردادهای پیمانکاری و پیمانی و همچنین سرمایه‌گذاری و مشارکت هایی که بین اشخاص مختلف و شرکت های مختلف تنظیم می گردد دخالت کرده و به انجام این امور به عنوان یک ناظر بر عملکرد افراد و شرکت ها فعالیت می کند.
در صورتی که در روند انجام کارها هرگونه مشکل حقوقی و مالی پیش‌بینی نشده حادث گردد، وکیل سرمایه‌گذاری حضور داشته و به حل مشکلات و معضلات موجود در فرآیندها می پردازد تا زمانی که به نتیجه مورد نظر برسد.

وظایف وکیل سرمایه گذاری

در قراردادهای پیمانی و همچنین سرمایه گذاری که مابین شرکت های مختلف به وجود می‌آید، وکیل سرمایه‌گذاری می‌تواند نقش مهم و حیاتی را ایفا نماید. اگر بخواهیم به معنای قراردادهای پیمانی بپردازیم باید بگویم که این قراردادها به منزله عقد یک پیمان برای انجام یک فعالیت و پایان رساندن آن و همچنین معنای قراردادهای سرمایه گذاری این می باشد که در بخشی از فعالیت های یک شرکت یا خرید کل فعالیت و تولیدات آن مشارکت به وجود می آید. در مورد این شاخه از علم حقوق باید بگوییم که متأسفانه هنوز در کشور عزیزمان ایران وکیل سرمایه گذاری زیادی یافت نمی شود و این شاخه از حقوق هنوز به خوبی در ایران رواج پیدا نکرده است و فقط تعداد کمی از وکلا در ایران هستند که حاضر به فعالیت در این زمینه می باشند، اما باید با اطمینان خاطر بگوییم که حضور وکیل سرمایه گذاری در انواع قراردادهای پیمانی و سرمایه گذاری می تواند علاوه بر جنبه های مثبت حقوقی و قانونی که به وجود می آورد، همچنین به قراردادهای منعقد شده یک اعتبار ویژه ی حقوقی اعطا نماید.
در ایران شرکت های خصوصی فراوانی در حال فعالیت هستند و معمولاً در آن در حال بررسی و ایجاد کردن قراردادهای پیمانی و سرمایه‌گذاری با شرکت های خصوصی و یا اشخاص مختلف می باشند. موارد زیادی در این زمینه یافت می شود که شرکت های خصوصی ای که دنبال این هستند با کمترین هزینه بتوانند به بالاترین درجات سود و منفعت دست یابند، به مشکلاتی در زمینه های مختلف برمی‌خورند و در صورتی که نیروی متخصص در این قراردادها ناظر نبوده علاوه بر جنبه های منفی کاری که به وجود می آورد، هزینه‌های سرسام آوری را نیز می‌تواند به همراه داشته باشد. در نهایت باز هم باید بگویم که وجود یک وکیل سرمایه‌گذاری می‌تواند در فرایندهای حاضر در قراردادهای پیمانی و سرمایه‌گذاری تأثیر مثبت بسزایی داشته باشد. از جمله این تأثیرات مثبت می توان به این نکته اشاره کرد که از آنجایی که وکیل سرمایه گذاری به تمام بندها و قوانین مربوط به قانون رسمی کشور و همچنین قوانین مدنی و حقوقی واقف بوده، می تواند هرگونه مشکل احتمالی به وجود آمده در روند قراردادهای پیمانی و یا سرمایه گذاری را شناسایی کرده و نسبت به حل آنها با کمترین هزینه اقدام نمایند که این خود نوعی صرفه‌جویی در هزینه‌ها به حساب می آید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  ۴ حالت مختلف طلاق در قانون کشور
وکیل سرمایه گذاری
وکیل سرمایه گذاری

نقش وکیل سرمایه‌گذاری در انواع قراردادهای مربوطه

مادامی که طرفین می خواهد به عقد قرارداد میان خودشان بپردازند و سرمایه‌گذاری نمایند، می‌توان با حضور یک وکیل سرمایه گذاری به جلسه رسمیت بیشتری بخشید و همچنین نسبت به جمع آوری پیش نویس ها و سند نهایی اقدام نماید. هر یک از انواع قراردادها در نوع خودش دارای شرایط و ضوابط مخصوصی می‌باشد که باید یک نفر که آگاهی کامل به مسائل حقوقی و عرفی دارد به این شرایط رسیدگی و نظارت داشته باشد. همچنین برای شرکت‌های پیمانکاری وجود یک وکیل سرمایه گذاری برای انواع قراردادها بسیار مهم و ضروری است و در صورتی که طرف قرارداد شرکت های پیمانکاری یک نهاد دولتی و یا سازمان نیمه دولتی باشد، روابط حقوقی که به وجود می‌آید بسیار تو در تو و پیچیده است و فقط از عهده چنین وکیل کاربلد و متخصصی برمی آید. پس از عقد قرارداد میان طرفین وکیل سرمایه‌گذاری موظف است متن قرارداد را به خوبی بررسی کرده، تا هیچ گونه مشکلی در آن وجود نداشته باشد و همچنین بتواند به صورت کامل به صحت و سقم آن تسلط داشته باشد.
همچنین وقتی که برای عقد قرارداد یک وکیل سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود و به دلیل اینکه از ابتدای امر عقد قرارداد در جریان پیشرفت امور به صورت دقیق و کامل بوده است در نتیجه می‌تواند به راحتی مشکلات و خطاهای به وجود آمده در مسیر قرارداد یا فعالیت های انجام شده را شناسایی کرده و نسبت به حل آنها در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن اقدام نمایید. در پایان باید به این نکته متذکر شویم که استفاده از یک وکیل سرمایه گذاری که دارای دانش لازم برای تنظیم انواع قراردادهای پیمانی و سرمایه گذاری می باشد می تواند بهبود بسیار زیادی در روند کارها و به وجود نیامدن مشکلات فراوان در مسیر عقد قرارداد و انجام فعالیت‌های مربوط به قرارداد مذکور داشته باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  وکیل مالکیت معنوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button