وکیل بیمه تامین اجتماعی

وکیل بیمه تامین اجتماعی مهم ترین وظیفه ای که دارد رسیدگی به اختلافات میان کارگر و کارفرما در رابطه با بیمه تامین اجتماعی می باشد. البته وکیل بیمه تامین اجتماعی وظایف فراوانی را بر عهده دارد اما موردی که ذکر شد به عنوان مهم ترین وظیفه وکیل بیمه تامین اجتماعی شناخته می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی کامل وکیل بیمه تامین اجتماعی بپردازیم.

معرفی وکیل بیمه تامین اجتماعی

وقتی به کلمه وکیل بیمه تامین اجتماعی برخورد می کنیم، سوالات زیادی در ذهن ما ایجاد می شود که مهم ترین آنها می تواند این باشد که وکیل بیمه تامین اجتماعی به چه فردی اطلاق می گردد؟ و همچنین در مورد چه پرونده هایی به وکیل بیمه تامین اجتماعی نیاز خواهیم داشت و یا تبصره ها و بندهای مربوط به تامین اجتماعی شامل چه مواردی می شود. چیزی که مشخص است معمولاً بین کارفرما و کارگرهای زیر دستش قراردادهایی ثبت و امضا می گردد، اما گاهی بر اثر بعضی مشکلات از پیش تعیین نشده یکسری اختلاف نظر در مورد نحوه و چگونگی اجرای قراردادهای وضع شده بین طرفین یعنی کارگر و کارفرما ایجاد می‌شود که ناشی از عدم اجرای قرارداد بوده و یکی از طرفین ادعا دارد که طرف مقابل حق وی را ضایع کرده است.
گاهی اوقات در صورتی که مشکل زیاد جدی نباشد با میانجی گری یکسری افراد مشکل بین دو طرف حل می شود، اما گاهی اوقات آنقدر مشکلات پیش آمده بین طرفین بزرگ خواهد شد که به راحتی نمی توان راه حل برای رهایی از مشکل پیدا کرد. در چنین حالتی می بایست به مراجع ذیصلاح و یا دیوان عدالت رو آورده و شکایت خود را نسبت به طرف مقابل به صورت مکتوب ارائه نمایید و همچنین از یک وکیل بیمه تامین اجتماعی کارکشته برای رسیدگی به پرونده خود کمک بگیرید. طرح یک دادخواست برای رسیدگی به شکایت شما آسان نیست و نیاز به مشورت یک آدم کارکشته و خبره و متخصص دارد که در چنین شرایطی تنها فردی که می تواند از آن کمک گرفت یک وکیل بیمه تامین اجتماعی است که دارای تخصص و تبحر کافی در مواجهه با پرونده های تامین اجتماعی باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  برابری حقوق زن و مرد در استقلال مالی زن پس از ازدواج

قوانین موجود در بیمه تامین اجتماعی کارگران

یکی از مهم ترین نیاز ها و انتظاراتی که یک کارگر از کارفرمای خود دارد این است که برای وی بیمه تامین اجتماعی و همچنین حقوق و مزایای بازنشستگی در نظر بگیرد. اگر به حرف های کارگران گوش نماییم، متوجه می‌شویم که اکثر آنها از بحث بیمه و حقوق و مزایای خود که توسط کارفرمایان شان پرداخت می گردد ناراضی هستند و دارای شکایاتی می باشند. طبق ماده ۱۴۸ قانون کار تمامی کارفرمایان بدون استثنا موظفند افرادی که به عنوان کارگر در حال خدمت به آنها می باشند را طبق قوانین موجود در سازمان تامین اجتماعی کشور به صورت تمام و کمال بیمه نمایند. همچنین طبق ماده ۳۶ قانون سازمان تامین اجتماعی کشور فردی که به عنوان کارفرما شناخته می‌شود باید سهم بیمه خود و کارگر خود را به سازمان تامین اجتماعی بپردازد. در زمان محاسبه حقوق و مزایای فرد بیمه شده این مبالغ بیمه را از حقوق وی کسب نماید.
مواردی پیش می‌آید که کارفرمایان در پرداخت این مبالغ کوتاهی کرده و یا از پرداخت آن امتناع می ورزند که در چنین مواقعی کارگر می تواند به کمک یک وکیل بیمه تامین اجتماعی طرح دعوی نماید و از حقوق خود دفاع کند.

وکیل بیمه تامین اجتماعی
وکیل بیمه تامین اجتماعی

رسیدگی وکیل بیمه تامین اجتماعی به پرونده ها

در زمانی که یک وکیل بیمه تامین اجتماعی در پرونده ای با دعاوی بین کارفرما و کارگر مواجه می شود اولین اقدامی که باید انجام دهد این است که تبصره ها و قوانین لازم و موجود بین طرفین را به‌خوبی متذکر شود تا شاید بتواند با انجام این امر مشکل پیش آمده را به نحوی قفل گشایی نماید.
همچنین مراجع حل اختلاف بر اساس قوانین موجود در سیستم قانون کار به دو دسته که شامل هیئت تشخیص و همچنین هیئت حل اختلاف تقسیم می گردند. در کشور عزیزمان ایران که کشور پهناوری است با توجه به وسعت و اندازه ای که دارد می تواند دارای چندین هیئت حل اختلاف و یا هیئت تشخیص باشد و در صورتی که بین کارفرما و کارگر اختلافاتی بر سر موارد مختلف ایجاد شود و از طریق گفت و گو و یا میانجی گری مشکلات پیش آمده بین طرفین حل نشود، اگر طرف دعوی فرد کارفرما باشد باید برای شکایت خود به اداره کار استان مربوطه مراجعه نماید و همچنین طرف دعوا و کسی که خواهان شکایت از فرد کارگر است باید به نماینده قانونی کارگران و یا انجمن صنفی کارگران مراجعه نماید. در پایان باید بگویم که در تمامی این طرح ها و شکایات پیش آمده حضور یک فرد متخصص و باتجربه و آشنا به امور پیش آمده می تواند کمک بسیار زیادی را در پیشبرد فرایند قانونی انجام دهد که در نهایت و در مواجهه با چنین پرونده هایی پیشنهاد ما به شما استفاده از یک وکیل بیمه تامین اجتماعی است که دارای تجربه و تخصص و مهارت و آشنایی لازم برای حل و فصل این پرونده ها می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  بررسی قوانین حضانت فرزندان

2 دیدگاه در ”معرفی کامل وکیل بیمه تامین اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishPersian
Call Now Button