مهاجرت به کانادا مزایا یا معایبی هم دارد با این همه آیا مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور برای اشخاص مناسب است یا خیر؟وقتی صحبت از زندگی و کار در خارج از کشور باشد، انتخاب اول بیشتر افراد مهاجرت به کانادا می باشد ، زیرا اینافراد باهوش و زیرک آینده نگر و حرفه ایی به خوبی این را می دانند کانادا فرصت های بیشماری را برای بهبود کیفیت زندگی و موقعیت های شغلی هر شخصی ، مقابل او قرار می دهد. از طرف دیگر شهرهای کانادا همیشه در رتبه برتر لیست های بهترین شهرهای جهان برای زندگی وجود داشتند.

قبل از اینکه در مورد امتیازات و مواردی در مورد این مبحث شروع کنیم با کمی مطالعه و گزارشات میدانی متوجه خواهید شد که افرادی که در کانادا کارهای اقامتی یا کاری و موارد دیگر رو در انجام بهترین نتیجه رو گرفته اند.

مزایا ی مهاجرت به کانادا
کانادا از لحاظ قوانین محیطی پیوسته در حال توسعه و رشد بوده و امنیت ،آرامش ،و بی طرفی در این کشور رو به افزایش است. از آنجایی که کانادا مانند بریتانیا یا کشور همسایه خود در کشورهایی مانند عراق ،افغانستان ،لیبی و غیره به جنگ نمی رسد،بنابراین از طرف تروریست های داخلی و خارجی در امان بوده و خطر جدی این کشور راتهدید نمی کند.
کانادایی ها به مودب بودن و خونگرم بودن بسیار معروف هستند ،بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند،می توانند از داشتن امنیت در میان مردم کانادا اطمینان پیدا کنند، زیرا کانادایی ها مهمان نواز هستند . همچنین از سیاست کانادا کاملا متعادل بوده و دارای سیاست مرکزی می باشد.
سیستم های تحصیلات و خدمات درمانی دولتی کانادا، از استانداردهای بسیار بالایی برخوردارند، بصورتیکه برخی از شهروندان بریتانیا ،خدمات درمانی و تاسیسات مرتبط در کانادا را بهتر از کشور خود توصیف کردند .
یکی دیگر از مزیت های بسیار خوب مهاجرت به کانادا اینست که دولت کانادا در برنامه ویزاهای خود امتیازات ویژه ایی برای مهاجرت خانوادگی به این کشور در نظر گرفته و افراد مهاجر می توانند با دغدغه کمتری همراه با خانوادشان به کانادا نقل مکان کنند. زیرا ثابت شده هر شخصی که همراه با خانواده اش به یک کشور خارجی مهاجرت کرده و در آن زندگی می کند،از موفقیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردار می شود.
اقتصاد کانادا همانند اقتصاد کشورهایی چون اروپا ،ایالات متحده ، بریتانیا و غیره در بحران اقتصادی جهانی گرفتار نشده و همچنان به کار خود ادامه می دهد. واحد پول این کشور از ارزش قابل توجهی برخوردار است و بازار رقابتی برای کار همچنان برای افرادی که تازه وارد این کشور شدند هنوز حس مثبت اندیشی در این کشور جریان دارد.
کتابخانه ها و پارک ها و مکان های تفریحی مدرن از جمله امکانات عمومی کانادا می باشد که این امکانات به وفور در این کشور به چشم می خورد. در ضمن این فرهنگ غنی در این کشور وجو دارد که شهروندان کانادا به خوبی نگهداری و حفاظت می کنند از این امکانات بدلیل اینکه اوقات فراغت خود را در اغلب روزها در این مکانها سپری می کنند.
در کانادا چهار فصل کاملا مجزا وجوددارد و برای هر فصل تفریحات خارج از خانه وجود دارد که می توانید با انجام آنها ، بیشترین استفاده را از هر فصل سال ببرید. به این معنی که بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی ، در هر زمان می توانید از کانادا لذت ببرید، البته بصورت تیوری . لازم به ذکر است که زمستان ها در برخی از مناطق کانادا بسیار طولانی و سرد خواهد شد.
جالب است که بدانید:
اشخاصی که کارت اقامت پنج ساله را می گیرند یک سری حق و حقوق دارند از جمله خدمات بهداشت و درمان به صورت رایگان هستش. مثل بقیه شهروندان اجازه کار و تحصیل رو دارند و کار راحت تر به ایشان داده خواهد شد و محدودیت ندارند و می توانند کار رو به راحتی پیدا کنند و کارفرما اگر بدانند که ایشان خوب کار می کنند و توانایی کار رو دارند راحت تر می توانند به ایشان کار بدهند ،و مانند ویزاهای مولتی نیست که اجازه کار نداشته باشد.و همچنین می توانند در هر دانشگاهی تحصیل کنند حتی بچه ها ، مدارس آنها رایگان است و اگر دانشگاه تشریف ببرند شهریه بسیار بسیار پایین تری پرداخت می کنند و مثل دانشجویان بین المللی شهریه پرداخت نمی کنند و این دانشجویان در هر موقع بخواهنند می توانند در خواست شهروندی کانادا رو اخذ کنند، و اینها اگر کاری هم انجام می دهند باید مالیات بدهند و از قوانین آنجا پیروی کنند حالا این قوانین می تواند فدرال ، ایالتی ، یا شهری باشد که از حمایت حقوقی و منشور حقوقی آزادی کانادا ایشان برخوردار خواهند بود.
اشخاصی که اقامت پنج ساله دارند فقط نمی توانند رای بدهند و مسولیت و مشاغل سیاسی نمی توانند داشته باشند و یک سری از مشاغلی که دارای سطح امنیتی هست نمی توانند داشته باشند پس تقریبا با پاسپورت زیاد متفاوت نیست.
در مورد معایب کانادا

شاید دوست داشته باشید بخوانید  حق ارتفاق در قانون مدنی ایران

اولین موردی که ممکن است زندگی در کانادا را کمی سخت کند آب و هوای این کشور است. از آنجایی که در زمستان اغلب مناطق زمستان بسیار سرد و طولانی می شود ، ممکن است مهاجران زیادی را دچار سختی کند اما اگر قصد مهاجرت به مناطق جنوبی و غربی کانادا را داشته باشید، می توانید از آب و هوای معتدل تری بهرهمند شوید. به عنوان مثال شهر ونکور به عقیده مهاجران دارای بهترین آب و هوا در کانادا است. اما همین آب و هوای معتدل نیز دارای نقاط منفی است و آن تعداد بالای پشه در این مناطق است.
مالیات در کانادا می تواند برای بسیاری از افراد کمی بالا باشد اما با اینحال با تغییر و بهبود نحوه زندگی در کانادا می توان هزینه ها و این مالیات ها را کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button