مشاوره حقوقی هم پیشگیری است و هم درمان

مشاوره حقوقی از اهمیت بالایی برخوردار است. همه می دانیم که که پرونده‌های حقوقی به ظاهر مشابه الزاما راه‌حل حقوقی یکسانی ندارند و قبل از هر اقدامی حتما مشورت بگیرید. البته با این پیش شرط که طرف مشاوره حقوقی، سواد و صلاحیت کافی داشته باشد.

مشاوره حقوقی الزاما  برای وقتی که قصد طرح شکایت علیه شخصی را دارید یا شکایتی علیه شما در مراجع قضایی طرح شده است، نیست. در دنیای امروز با پیچیده شدن روابط فردی و اجتماعی و موقعیت‌هایی که تک‌تکمان ممکن است در آن قرار بگیریم و بار حقوقی آن به ما تحمیل شود، لزوم دریافت مشاوره حقوقی  پررنگ‌تر شده است. به قول استاد سخن سعدی:

علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد

همه ما باید به بهانه‌های مختلف مثل دریافت وام یا اجاره ملک و مغازه اوراقی تعهدآور امضا می‌کنیم، یا برای کار به شرکتی مراجعه می‌کنیم که باید سفته ارائه دهیم، یا در محیط کار یا محل زندگی خود در موقعیتی قرار می‌گیریم که اگر از حقوق خود مطلع نباشیم به راحتی حقمان نادیده گرفته می‌شوند.

پس عاقلانه است با مشورت گرفتن از متخصصین امر زندگی خود را از گزند مخاطراتی که ناآگاهی حقوقی بوجود می‌آورد مصون نگه داریم.

ویژگی مشاوره حقوقی باکیفیت

لازم است مشاوره‌ حقوقی بصورت کاملا تخصصی و موضوعی انجام شود. تا کیفیت آن در سایه تخصص وکلا تضمین شود. هر وکیل تنها باید در حوزه تخصصی خود مشاوره دهد چرا که دانش تئوری نمی‌تواند مشاوره حقوقی اثربخشی را رقم بزند. حتما باید مشاور تجربه عملی که مدت زیادی از آن نگذشته داشته باشد.

زمانی که فرد برای دریافت مشاوره حقوقی به مرکزی مراجعه می‌کند، یا تماس می‌گیرد، یا از طریق مشاوره حقوقی آنلاین موضوع مدنظرش را مطرح می‌کند، ابتدا باید سوالاتی از او پرسیده ‌شود و در گام بعد با توجه به اطلاعات اخذ شده مشاوره حقوقی به وکیلی ارجاع داده شود که دارای تخصص و تجربه در آن حوزه است.

این رویکرد مزیت چشمگیری دارد که سبب‌ ارائه مشاوره حقوقی تراز اول می‌شود. همچنین به کمک آن دیتابیس خوبی از سوالات حقوقی با دسته‌بندی موضوعی فراهم می‌آید.

باعث افتخار ما در موسسه حقوقی و داوری ثمین عدالت است که جزو معدود موسسات حقوقی هستیم که این سبک از مشاوره حقوقی را ارائه می‌دهیم. ما معتقدیم این رویکرد در ارائه خدمات حقوقی کمک شایانی به افزایش کیفیت و رضایتمندی مردم خواهد داشت. و عدالتی شیرین و گوارا را برای همه به ارمغان خواهد آورد. در ادامه مواردی را می‌خوانید که موضوع پرتکرارترین مشاوره‌های حقوقی ثمین عدالت هستند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  غصب و شرایط حقوقی آن

مشاوره حقوقی در خرید ملک

در مواردی مثل خرید ملک مشاوره حقوقی می‌تواند بسیار کارگشا باشد. چرا که متاسفانه کم نیستند کسانی که از ناآگاهی مردم سو استفاده می‌کنند.

برای مثال یک ملک را به چند نفر می‌فروشند و همه افرادی که درگیر این معامله شده‌اند، گرفتار پله‌های دادگاه می‌شوند.یا مثلا فروشنده ممنوع المعامله است و فرد غافل از آن خریدی انجام می‌دهد و یک سوم ثمن معامله را می‌پردازد. غافل از اینکه ذات معامله ایراد دارد.

یکی دیگر از مشکلات رایجی که در معاملات ملکی رخ می‌دهد، عدم رویت سند ملک است. رویت نکردن سند مالکیت و عدم تطابق دقیق آن با مشخصات ملک مثل مساحت و موقعیت آفت معاملات ملکی شده است. متاسفانه موارد زیادی وجود دارد که فرد به دلیل تطابق ندادن مشخصات مورد معامله با سند، به امید سودآوری خریدی کرده که سرشار از ضرر و زیان بوده است. گاهی فرد بدون آنکه روحش خبر داشته باشد چیزی را خریداری می‌کند که زمین تا آسمان با آن چیزی که دیده و انتخاب کرده فرق دارد. این مورد در خرید زمین‌ها بسیار رایج است.

مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی در امضای قرارداد مشارکت در ساخت

با طرح‌های حمایتی که برای تشویق مردم به تخریب خانه‌های بافت فرسوده و ساخت خانه‌های نوساز ارائه شده، مالکان زیادی به دلیل اینکه خانه‌شان متراژ پایینی دارد و به تنهایی قابلیت ساخت ندارد، یا به دلیل تمایل به ساخت واحدهای آپارتمانی بزرگ و یا بدلیل عدم توانایی مالی اقدام به امضای قراردادهای مشارکت نموده‌اند.

متاسفانه به دلیل ناآگاهی مردم درصد بالایی از این قراردادها منجر به پرونده‌های حقوقی سنگینی در محاکم قضایی شده است. در صورتی که اگر طرفین قرارداد به مرکزی معتبر مراجعه می‌کردند و مشاوره حقوقی می‌گرفتند، به مشکل بر نمی خوردند.

همه آنچه بیان شد، به اضافه مواردی مانند مبایعه نامه جعلی، کلاهبرداری با حربه وام‌های بانکی،  کلاهبرداری در پیش فروش واحد‌های مسکونی و … با مشاوره حقوقی با وکیل کاربلد قابل پیشگیری است. این کار می‌تواند سرمایه زندگی شما را از گزند آسیب و تاراج در امان نگه دارد. در سایه مشاوره حقوقی اصولی و باکیفیت می‌توان براحتی با صرف هزینه و زمان اندک از یک ضرر بزرگ جلوگیری کرد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  نمونه پرونده طلاق به درخواست زوجه

مشاوره حقوقی در امر ازدواج

متاسفانه مشاوره حقوقی قبل از ازدواج واقعا پدیده نادری است. مشاوره‌هایی که وکلای ما ارائه می‌دهند عموما از نوع مشاوره حقوقی پس از ازدواج است. در باور بسیاری از خانواده‌ها فکر کردن به بارحقوقی که عقد نکاح در زندگی مرد و زن وارد می‌کند اشتباه است. اغلب می‌گویند شگون ندارد در هنگامه مقدس ازدواج به آن فکر کرد.

 خوشبختانه فرهنگ خوبی در زمینه مراجعه به روانشناس خبره پیش از ازدواج بوجود آمده است، که مسائل شخصیتی و روانشناختی را برای شروع یک زندگی جدید مدنظر قرار می‌دهد. ولی کمتر دیده می‌شود  افراد برای ازدواج به وکیل مراجعه کنند و مشاوره حقوقی بگیرند. با این که در زندگی اغلب انسان‌ها بزرگترین تعهد مالی و حقوقی هنگام ازدواج اتفاق می‌افتد.

مشاوره حقوقی در مهاجرت

مهاجرت به‌دلیل پیچیدگی‌های حقوقی که دارد همواره تصمیم دشواری بوده است. بی دقتی در مسائل حقوقی آن مثل اخذ پذیرش، ازدواج با اتباع کشورهای دیگر، اخذ ویزای کار و تولد فرزند در خارج از کشور باعث می‌شود اشتباهات جبران ناپذیری انجام دهید و سرنوشت شما تحت تاثیر قرار گیرد. حتما در اینگونه موارد از وکلای خبره و لزوما «با تجربه» کمک بگیرید.

 مشاوره حقوقی در امضای قرارداد کاری

بارها و بارها به همه ما توصیه شده است که چیزی را نخوانده امضا نکنیم. اما در عمل اغلب اوقات خواندن متن قرارداد هیچ کمکی در آگاهانه امضا کردن آن نمی‌کند. چرا که فهمیدن اصطلاحات اغلب قراردادها دشوار است و کلماتی در آن بکار رفته که مفهوم حقوقی دارند. تنها با کمک گرفتن از یک وکیل و مشاوره حقوقی می‌توانید اطمینان پیدا کنید که پای ورقی را امضا نمی‌کنید که در آینده به ضررتان تمام شود.

می‌توانید همین الان برای مشاوره حقوقی آنلاین وارد این صفحه شوید و یا جهت مشاوره حقوقی به صورت حضوری فرم مربوطه را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button