وکیل کلاهبرداری در تهران

تهران یکی از شهر های پرجمعیت ایران می باشد که با داشتن جمعیت بسیار زیاد، سالانه با انواع مختلف از پرونده های کلاهبرداری در حال دست و پنجه نرم کردن است. یک وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند به راحتی و با بررسی مسائل موجود در یک پرونده کلاهبرداری و شناسایی پیچ و خم های قانونی آن اقدام به انجام روش های خاصی برای پیشبرد اهداف موکل خود می نماید و با استفاده از شواهد موجود از این روش ها در شناسایی مجرمین در دادگاه استفاده می شود. در اصل کلاهبرداری به کارهایی گفته می شود که فریب در آن وجود داشته باشد و افراد سعی کنند با فریب دادن یک فرد اقدام به دزدی مال و یا فروش مال او نمایند.
از این رو استفاده از یک وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند به مال باختگان کمک کند تا با ارائه راهکاری های قانونی و صحیح اقدام به بازستانی مال خود کرده و مانع از ایجاد ضررهای بیشتر شود. به همین منظور وجود یک وکیل خبره در امر پرونده های کلاهبرداری بسیار مهم می باشد.

شرایط وجود یک جرم کلاهبرداری

یکی از کارهای مهم قبل از تشکیل پرونده مشورت با یک وکیل کلاهبرداری در تهران می باشد، این موضوع به این دلیل مهم می باشد، زیرا با بررسی شرایط اولیه پرونده، وکیل می تواند به خوبی مسائل پیرامون آن را بشناسد و از آنها به خوبی در پرونده استفاده نماید، همچنین با پیدا کردن راه های قانونی خاص که در قانون اساسی کشور اتخاذ گردیده، اقدام به طرح یک شکایت کامل و بسیار حرفه ای برای دفاع از موکلین خود نماید. زیرا به دلیل گستردگی جرم کلاهبرداری، امکان ایجاد شدن جرم های دیگر در این پرونده ها بسیار است که این موضوع می تواند به راحتی مشکلات فراوانی را برای افراد مختلف پدید آورد. اما باید شرایط خاصی برای ایجاد یک جرم کلاهبرداری وجود داشته باشد.

یک وکیل کلاهبرداری در تهران باید چه معیارهایی را داشته باشد؟

تنوع جرم های کلاهبرداری بسیار زیاد است که به واسطه ایجاد این جرم ها، شدت مجازات و مشکلات هر جرم نیز افزایش یافته است. بدین منظور با ایجاد قوانین مختلف برای هر نوع جرم کلاهبرداری؛ یک وکیل کلاهبرداری در تهران باید بتواند تمام بخش های یک پرونده را شناسایی و مورد ارزیابی قرار دهد و با توجه به قانون موجود در کشور، شرایط آن را تطبیق دهد تا بهترین روش ها و راه حل ها برای حل پرونده در دادگاه مشخص شود، که این موضوع می تواند در به سرعت انجام شدن یک پرونده کمک نماید.
همچنین وجود تجربه در یک وکیل پرونده کلاهبرداری در تهران بسیار حائز اهمیت است، زیرا یک وکیل با تجربه می تواند از ماده های قانونی مختلفی استفاده کند و شرایط موجود در پرونده را با شرایط قبلی خود بسنجد و از روش های موجود در حل یک پرونده کلاهبرداری استفاده نماید، از این رو وجود یک وکیل باتجربه در امر شناسایی و حل مسائل کلاهبرداری بسیار مهم است و هر فردی باید به دنبال انتخاب یک وکیل صحیح باشد.

انواع مختلف پرونده های کلاهبرداری

وجود انواع مختلف جرم های کلاهبرداری، باعث ایجاد دسته های مختلفی از این جرم شده است که براساس ماده های قانونی خاص خودش می تواند مورد پیگیری قرار گیرد، که هر کدام بر اساس شدت جرم دارای جریمه های حبسی و مالی می باشد، پس باید بر اساس نوع جرم اتفاق افتاده پرونده های قضایی را پیگیری کرد.
· کلاهبرداری های ساده و ابتدایی: در این نوع کلاهبرداری ها هدف اصلی کلاهبردار با دادن وعده های پوچ و یا سود سرشار پدید می آید که یک فرد را به طمع وا داشته و باعث دزدی مال می شود.
· کلاهبرداری های سازمان یافته: در این نوع کلاهبرداری ها یک شرکت و یا یک گروه به واسطه افرادی حقیقی و یا حقوقی اقدام به جمع آوری سودهای مردمی با عناوین مختلفی مانند، افزایش سود، سرعت بالا در بازگشت پول و سود، خرید ملک های ارزان تر از قیمت واقعی و یا خرید خودروهای پیش فروش و دادن وعده های دروغین اقدام به دزدی مال نموده و بعد از جمع آوری مبالغ بسیار زیاد پا به فرار می گذارند.
· کلاهبرداری کارکنان دولتی: کارکنان دولت به دلیل داشتن بخش های مختلف کاری می توانند با کسب و کمک در اخذ مجوزهای غیرواقعی برای شرکت های سودجو، اقدام به کلاهبرداری کنند و سارقان مال می توانند از طریق به دست آوردن مجوزهای اولیه به صورت قانونی، بر کارهای خود پوشش قرار دهند.
· کلاهبرداری در فضای مجازی: نوع جدیدی از کلاهبرداری ها که در آن افراد با دیدن محتوای عجیب و یا بسیار شیرین، گول خورده و با روش های پیامکی همچون برنده شدن در یک قرعه کشی بانک و یا دریافت های جایزه، اقدام به افشای اطلاعات خود کرده و باعث دزدیده شدن اموال می شوند. رفته رفته این پرونده ها در دادگاه های تهران در حال افزایش است و وجود یک وکیل کلاهبرداری در تهران که آشنا به عناوین دیجیتالی در این زمینه باشد، بسیار مهم است.
· کلاهبرداری در ازدواج: پیچیدگی های خاص این نوع کلاهبرداری باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی می شود، از جمله آنها می توان به ازدواج یک فرد متاهل به عنوان یک فرد مجرد با فردی دیگر اشاره کرد که این مدل از ازدواج ها نیز می تواند همانند یک کلاهبرداری باشد و جرم محسوب می شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  وکیل کلاهبرداری
وکیل کلاهبرداری در تهران

سه قانون اصلی برای محرز شدن شرایط کلاهبرداری

۱- تقلبی بودن محصولات و یا وسایلی که فردی با آن اقدام به کلاهبرداری کرده است.
۲- فریب خوردن افراد بدون داشتن اطلاع از موضوع
۳- دزدیده شدن ملک و یا مال فردی که متعلق به فرد دیگری می باشد.
در دادگاه های کلاهبرداری، شناسایی ابزارهایی که یک کلاهبردار با آن اقدام به کلاهبرداری کرده است بسیار مهم می باشد، از این رو یک وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند با بررسی موضوع به صورت کاملا حرفه ای اقدام به شناسایی این موارد کرده و در پرونده زمینه نماید.

ویژگی های یک وکیل کلاهبرداری در تهران

وجود یک سری خصایص در وکیل کلاهبرداری در تهران بسیار مهم می باشد، از این این افراد که شغل بسیار مهمی را به منظور مشخص کردن مشکلات یک پرونده و کمک به قاضی برای صدور حکم را بر عهده دارند باید از ویژگی های خاصی بهره مند باشند:

۱-حفظ اسرار

یک وکیل کلاهبرداری در تهران باید بتواند اطلاعات موکل خود را به خوبی در نزد خود حفظ کند، به دلیل درگیر بودن افراد زیادی در یک پرونده معمولا یک وکیل کلاهبرداری در تهران تمام اسرار موجود در پرونده را پیش خود حفظ کرده و مانع بروز اطلاعات می شود.

۲-ایجاد کردن فضای احساسی

یک وکیل کلاهبرداری در تهران باید بدون دادن وعده های دروغ به موکلین، آنها را به صورت کامل امیدوار نکرده و با نشان دادن روش های صحیح مقابله با موضوع این افراد را از بحث های به وجود آمده در پرونده کاملا آگاه سازند، زیرا انتخاب مسیرهای زندگی یک موکل می تواند با آن دستخوش تغییرات بسیاری شود. از این رو یک وکیل خوب باید به عنوان یک دلسوز همراه موکل خود باشد تا او را در سیر تکاملی پرونده و برای رسیدن به حق و حقوق خود یاری نماید.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دعاوی کیفری و قرارهای تامین

۳-ایجاد ساده سازی در مسئله

پیچیدگی های یک پرونده کلاهبرداری می تواند بسیار زیاد باشد و یک وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند با ایجاد ساده سازی های اولیه و شناسایی طرح موضوع دفاع، طرفین دعوی و بسیاری از بخش های دیگر باعث ایجاد یک شفاف سازی در دادگاه شده تا به قاضی برای صدور حکم کمک کنند. همچنین به دلیل وجود افراد مختلف در یک پرونده کلاهبرداری، وکیل های طرفین باید با کاهش پیچیدگی ها و حذف نفر به نفر در پرونده فردی که مقصر اصلی مشکل است را شناسایی کرده و به دادگاه تسلیم نمایند.

۴-تجربه بالا در وکالت

یکی از ویژگی های یک وکیل کلاهبرداری در تهران، داشتن اطلاعات اولیه و یا تجربه بسیار در امر پرونده های کلاهبرداری می باشد، از این رو این افراد با مواجه شدن با بعضی از شرایط که در پرونده های قبلی خود نیز به آنها برخورد کرده اند می توانند به راحتی موکلین خود را برای دفاع از حقوق خود نسبت به شرایط آماده کرده و از آنها در مقابل سردرگمی های قانونی محافظت نمایند. از این رو وجود یک تجربه بالا در وکالت بسیار مهم و حیاتی می باشد.

مجازات جرم های کلاهبرداری

در قوانین کشوری و بر اساس معیارهای موجود در هر بخش از قانون مانند قانون تجارت، قانون وکالت، قانون مجازات اسلامی، قانون تعزیرات حکومتی و… حکم های مختلفی برای یک جرم کلاهبرداری اتخاذ شده است. از این رو یک وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند با بررسی مسائل و قوانین مورد نظر در پرونده و مشخص کردن جرم های آن و حدود آن برای موکل خود مسیر شفافی را برای آنها به وجود آورند. وجود حبس ۱ سال به بالا و پرداخت دو برابر مال متضرر شده از ساده ترین مجازات های یک پرونده کلاهبرداری می باشد و باید گفت سردستگی، کمک در کلاهبرداری و بخش های دیگر هر کدام به اندازه خود و براساس حد پرونده دارای مجازات می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *