اهمیت وجود وکیل خانواده در پرونده‌های طلاق

توضیحاتی در مورد اهمیت وکیل خانواده در پرونده های مربوط به طلاق

امروزه با توجه به مشکلات فراوانی که در جامعه وجود دارد، تعداد طلاق ها نسبت به تعداد ازدواج رشد چشمگیری داشته است. بدین ترتیب نیاز است وکیل خانواده متخصص در امور طلاق در چنین پرونده هایی حضور داشته و روند اجرای پرونده ها را بهبود بخشد. زیرا طلاق یک امر پیچیده بوده و به سادگی نمی توان آن را اجرایی کرد. از این رو اغلب افراد نیاز به مشورت با وکیل طلاق برای رسیدگی به پرونده های طلاق را دارند.
وکیل خانواده متخصص در امور مربوط به طلاق از لحاظ حقوقی تسلط کاملی بر روی قوانین و مقررات مربوط به طلاق دارد. این موضوع باعث می شود تا افرادی که در چنین پرونده هایی از وکیل طلاق استفاده کرده اند، نتیجه بهتر و قابل قبول تری دریافت نمایند. بدین ترتیب معمولا هر مرد و یا زنی که تقاضای طلاق داشته باشد، بهتر است ابتدا مشورت هایی را با وکیل متخصص در امور طلاق انجام بدهد. بدین ترتیب می تواند بهترین تصمیم ممکن برای رسیدگی به پرونده طلاق را دریافت نماید.

شرایط اقدام برای طلاق از طریق زوجه

در اغلب موارد زوجه نمی تواند برای طلاق گرفتن اقدام کند، اما شرایطی نیز وجود دارد که این امکان برای زوجه فراهم می شود. در ادامه برخی از این شرایط طبق توضیحات وکیل خانواده معرفی می شوند، بدین ترتیب همه افراد می توانند با این شرایط آشنایی پیدا کنند. یکی از مواردی که زوجه می تواند برای طلاق گرفتن اقدام کند، زمانی است که از طرف زوج وکالت نامه داشته باشد. بدین ترتیب هیچ گونه منع قانونی برای اقدام جهت طلاق از سوی زوجه وجود ندارد.
طلاق توافقی یکی دیگر از مواردی به شمار می رود که زوجه این امکان را دارد که برای طلاق گرفتن اقدام نماید. طلاق خلع یکی دیگر از مواردی به شمار می رود که زوجه می تواند نسبت به گرفتن طلاق اقدام کند. طلاق خلع به مواردی اشاره دارد که زن تمام حق و حقوق مادی خود که بر عهده زوج می باشد را بخشیده باشد. از دیگر مواردی که زوجه می تواند برای گرفتن طلاق اقدام کند، نقض شدن یکی از شروط دوازده گانه ضمن عقد می باشد. یکی از این شروط غیبت طولانی مدت زوج می باشد. یعنی اگر زوج به مدت ۶ ماه در کنار همسر خود حضور نداشته و در مکانی نا مشخص باشد، زوجه می تواند برای طلاق گرفتن اقدام کند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  دعاوی حقوقی علیه مدیران شرکت
اهمیت وجود وکیل خانواده در پرونده‌های طلاق
اهمیت وجود وکیل خانواده در پرونده‌های طلاق

نقش اعتیاد در گسترش طلاق

اعتیاد یکی از خانمان سوز ترین بلاهایی است که می تواند گریبان یک فرد یا خانواده را بگیرد. با توجه به اینکه یک فرد معتاد از جنبه های مختلف مادی، روحی، روانی و عاطفی دچار اختلال می شود. زندگی کردن با وی بسیار مشکل می باشد. بدین ترتیب در اغلب موارد زندگی زوج هایی که یکی از آنها با اعتیاد روبرو بوده، به طلاق کشیده می شود. از رایج ترین پرونده های طلاق که به دست وکیل خانواده می رسد، پرونده هایی می باشند که مربوط به طلاق می باشند.
بدین ترتیب می توان به این نتیجه رسید که اگر بتوان اعتیاد را در بین جوانان کاهش داد، به طور اتوماتیک طلاق نیز با کاهش روبرو می شود. با توجه به توضیحاتی که ارائه شد متوجه شدیم که اعتیاد نقش بسیار محسوس و غیر قابل انکاری در گسترده شدن طلاق دارد. با اطلاع رسانی های صحیح و تدابیر خاصی که بر عهده کارشناسان مربوطه می باشد، می توان تا حدودی از اعتیاد جلوگیری کرد. در صورت موفقیت در این طرح، می توان به کاهش تعداد طلاق در جامعه نیز امیدوار بود.

تبعات منفی طلاق بر روی جامعه

طبق تجربیاتی که یک وکیل خانواده طی سال ها اندوخته است، می توان به این نتیجه رسید که طلاق می تواند تبعات منفی بسیار زیادی در جامعه بر جای بگذارد. زیرا وکیل خانواده پرونده های بسیار زیادی که مربوط به طلاق بوده را پیگیری کرده و اثار منفی آن بر روی جامعه را مشاهده کرده است. بدین ترتیب حتی الامکان باید تلاش ها در جهتی باشد که طلاق کمتر شده و افراد کمتری برای طلاق اقدام نمایند. این امر محقق نخواهد شد مگر اینکه قبل از ازدواج مشاوره های تخصصی بیشتری را با وکیل خانواده انجام داد. زیرا بسیاری از مشکلات قابل پیش بینی و پیشگیری می باشند.
یکی از تبعات منفی طلاق بر جامعه، ورود فرزندان طلاق به جامعه می باشد. معمولا فرزندان طلاق دارای اخلاق و روحیات متفاوتی با سایر بچه های هم سن و سال خود می باشند. این موضوع باعث شده تا مشکلات بسیار زیادی در جامعه به وجود بیاید. این موضوع تنها یکی از تبعاتی بوده که به ان اشاره شده است. با توجه به اینکه طلاق تبعات منفی بی شماری دارد، در حوصله این مطلب نیست که به صورت کامل به تبعات منفی طلاق بر جامعه پرداخته شود.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  آشنایی با وکیل امور جزایی

مزایای حضور وکیل خانواده در پرونده های طلاق

وکیل خانواده دارای تجربه بسیار زیادی در زمینه طلاق می باشد. بدین ترتیب حضور وی در پرونده های مربوط به طلاق می تواند بسیار مفید باشد. یکی از مزایای حضور وکیل خانواده در چنین پرونده هایی، بررسی جوانب مختلف موضوع می باشد. بدین ترتیب چنانچه مشکل بدون طلاق قابل حل بوده، با مشورت های به موقع و کاربردی از طلاق جلوگیری می شود. از طرفی در مواردی که طلاق تنها راه حل تشخیص داده می شود، کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن طلاق اجرایی شود. بدین ترتیب افرادی که از حضور وکیل خانواده در پرونده مربوط به طلاق استفاده می کنند، بهترین تصمیمات ممکن را در این نوع پرونده ها اتخاذ می نمایند.
وکیل خانواده می تواند هم زوج و هم زوجه را به خوبی مشاوره دهد و هر کدام از آنها را کمک کند تا مشکل دیگری را بهتر درک کند. بدین ترتیب طلاق هایی که انجام می شود کمتر می شوند. زیرا در اغلب موارد با مشورت های وکیل خانواده، زوجین متوجه می شوند که طلاق راه درستی برای حل مشکل به وجود آمده نمی باشد. بدین ترتیب حضور وکیل خانواده در پرونده هایی که مربوط به طلاق می باشند، بسیار مفید و موثر بوده و برای زوجین راهگشا و کاربردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button