معروف ترین موسسه حقوقی

شهرتی از جنس محبوبیت

در دنیای امروز با قدرت اینترنت و دنیای مجازی معروف شدن در بسیاری از حوزه‌ها کار سختی نیست. حتما  شما هم افرادی را می‌شناسید که یک شبه با انتشار یک ویدئو جنجالی و ویروسی، که حتی گاها محتوای سخیفی دارد، به شهرت رسیده‌اند. یا برندهایی که به پشتوانه تبلیغات موهومی که ذکاوت مخاطب را به سخره می‌گیرد، جایی در بازار برای خودشان باز کرده‌اند. ممکن است حتی این شهرت یک شبه برای مدتی پول‌ساز هم باشد ولی هیچ اعتباری به دنبال نخواهد داشت و در میان مدت هیچ ارزشی نخواهد آفرید ندارد چرا که:

بر باد رود هر آنچه از باد آید.

تبدیل شدن به معروف ترین موسسه حقوقی اتفاقی نیست.

خوشبختانه در ارائه خدمات حقوقی شرایط بکلی متفاوت است. در دنیای حقوق و قانون تبدیل شدن به معروف ترین موسسه حقوقی اتفاقی نیست و یک شبه بدست نمی‌آید. هیچ کسی در دنیای عدالت بی دلیل سرشناس نمی‌شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تبدیل شدن به معروف ترین فرد در حوزه خدمات حقوقی هرگز هدف اصلی نیست و در سایه نظم کاری، خدمات حقوقی متعهدانه و پیگیری خط فکری مجموعه بدست می‌آید. 

شهرت موسسه حقوقی از جنس محبوبیت است و همین است که آن را بسیار دلچسب و متفاوت می‌کند. چرا که پایه و اساس آن خشنودی موکلان و ارائه خدمت است. در ادامه برخی از دلایل سخت بودن سرشناس شدن در دنیای خدمات حقوقی را بر خواهیم شمرد.

فضای کار به شدت رقابتی است

یکی از دلایل دشواری معروف ترین شدن در میان موسسه‌های حقوقی وجود رقابت سنگین در حوزه وکالت و ارائه خدمات حقوقی است. این رقابت تنگاتنگ اگرچه کار را سخت می‌کند اما نعمت بزرگی است. چرا که به گواهی آمار و تجربه زیسته جهانی، همیشه رقابت در دنیای کسب و کار باعث پیشرفت در فضای ارائه خدمات شده و خواهد شد. ایجاد فضای رقابتی و انحصارزدایی در بستر جامعه، عامل کلیدی پیشرفت است و با شهامت می‌توان گفت تعامل سازنده‌ای که بین فعالان یک صنف بوجود می‌آید در کنار میل به پیشی گرفتن و ربودن گوی سبقت در مبحث ارائه خدمات معجزه می‌کند. مختصر و مفید در یک کلام:

شاید دوست داشته باشید بخوانید  ابعاد حقوقی مجازات منتشرکنندگان اخبار کذب درباره کرونا

همنشینم به بُود تا من از آن بهتر شوم

برای مثال دو شرکتی را در نظر بگیرید که خدمات مرتبط با یک محصول مشابه را ارائه می‌دهند. هر کدام از این دو شرکت که در ارائه خدمات بهتر به مشتری و ایجاد وجه تمایز موفق تر عمل کند مخاطبان بیشتر و خشنودتری خواهد داشت و شرکت دیگر در فضایی که شاید بنظر بیرحمانه بیاید اما به اعتقاد ما کاملا عادلانه است، حذف خواهد شد.

با کمی دقت در فضای کسب و کار کشور نمونه‌های زیادی را خواهیم یافت که در ارائه خدمات باکیفیت کُمیتشان لنگ می‌ماند و تنها بدلیل نبود گزینه بهتر، مردم مجبور به انتخابشان بودند ولی با قرارگرفتن در فضای رقابتی حذف شده‌اند.

 شاید در نگاه اول به نظر بیاید این فضای رقابتی که منجر به بهتر شدن ارائه خدمات به مردم می شود تنها به نفع دریافت‌کنندگان خدمات است. ولی در حقیقت ارائه دهندگان خدمات هم از آن منتفع می‌شوند. چرا که به کسانی که دغدغه درست کار کردن و اصولی پیش رفتن داشته باشند مجالی برای رشد و پیشرفت و درخشیدن می‌دهد.

معروف ترین موسسه حقوقی
معروف ترین موسسه حقوقی

بزرگ‌ترین سرمایه معروف ترین موسسه حقوقی اعتماد است  

جان کلام بزرگان و صاحب‌نظرانی که عوامل موفقیت برقراری ارتباط دوطرفه با مخاطب را مورد بررسی قرار می‌دهند اعتماد است. بدون سرمایه‌ای به نام اعتماد سرشناس شدن برای یک موسسه حقوقی غیر ممکن است. جلب اعتماد مخاطبان نیز ساده نیست و نیازمند کار حرفه‌ای است.

در معروف ترین موسسه حقوقی وکلا به دقت گوش می‌دهند.

گوش دادن یکی از مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی است که یک وکیل خوب باید داشته باشد. برای رسیدن به سطوح بالای خدمات حقوقی این مهارت الزامی است. چیزی که باعث بوجود آمدن وجه تمایز در گوش دادن می‌شود توجه است. با درست گوش دادن، موکل متوجه می‌شود به او اهمیت می‌دهید و جزئیات پرونده او برای شما اهمیت دارد.

خوب گوش دادن منجر به شناسایی، ارزیابی و غلبه بر مشکلاتی که ممکن است کم اهمیت بنظر برسند اما نقش کلیدی دارند می‌شود. در ارائه خدمات حقوقی تراز اول وکلای مجرب صرفا نقش گوینده ندارند و در کنار آن متخصص شنوندگی کارساز هستند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید  عناصر تشکیل دهنده بزه سرقت

مخاطبان از معروف ترین موسسه حقوقی راضی هستند

میزان خشنودی موکلان از کیفیت خدمات حقوقی، نحوه اطلاع رسانی و مداومت اطلاع رسانی به آن‌ها جز لاینفک مدل کاری یک موسسه حقوقی سرشناس است. این مسئله اگر از درجه حرف و شعار به درجه عمل در بیاید بی شک اثربخش است.

معروف ترین موسسه حقوقی مسئولیت اجتماعی دارد

همه ما توافق داریم که انجام هر کاری، چه مثبت و چه منفی، اسباب و لوازم می‌خواهد. حتی ارتکاب یک جرم مثل کلاهبرداری. اجازه دهید با ذکر مثالی مسئله را روشن کنیم. قاتلی که طرح قتل کسی را در ذهنش پی ریزی می‌کند حتما به ابزاری که با آن قصد کشتن دارد فکر خواهد کرد. مانند قهرمان شاهکار جنایت و مکافات اثر داستایوفسکی که برای قتل پیرزن، تبری تهیه می‌کند و نواری در زیر پالتوی خود تعبیه می‌کند که دسته تبر به آن آویزان شود و تبر تا هنگام ارتکاب قتل مخفی بماند. گاه اسباب کلاهبرداری بعد فیزیکی ندارد. در جرائمی مثل کلاهبرداری اینترنتی و بانکی ناآگاهی مردم این ابزار است.

این مساله ما را به فکر واداشت که چطور می‌توان ابزار را از دست کلاهبردارانی که هر روز در در سطح جامعه کلاه مردم را بر می‌دارند، گرفت یا حداقل دسترسی را محدود کرد و کلاهبرداران را فلج کرد. تنها یک سلاح قوی برای آن وجود دارد و آن آگاه شدن مردم از قانون و نقاط ضعفی است که کلاهبرداران روی آن دست می‌گذارند.

بالا رفتن سطح دانش حقوقی مردم

اعتقاد ما در موسسه حقوقی ثمین عدالت بر این است که همه افراد باید تا حد قابل قبولی دانش حقوقی داشته باشند. لذا برآنیم که با ارائه مطالب حقوقی با زبان ساده و به روشی متفاوت، گامی در این راستا برداریم و مردم را در مقابل کلاهبرداران و سوءاستفاده‌گران بیمه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button